1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: radioterapia paliatywna skutki, pomoc..
maganana

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 26863

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2009-04-16, 10:46   Temat: radioterapia paliatywna skutki, pomoc..
dzięki wielkie
  Temat: radioterapia paliatywna skutki, pomoc..
maganana

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 26863

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2009-04-15, 21:38   Temat: radioterapia paliatywna skutki, pomoc..
a gdzie mam się o nią starać?iść normalnie do lekarza pierwszego kontaktu?zawieść do szpitala?
  Temat: radioterapia paliatywna skutki, pomoc..
maganana

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 26863

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2009-04-15, 20:32   Temat: radioterapia paliatywna skutki, pomoc..
:(
bezradność
  Temat: radioterapia paliatywna skutki, pomoc..
maganana

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 26863

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2009-04-15, 19:37   Temat: radioterapia paliatywna skutki, pomoc..
chyba masz racje, bo o wszytsko sie trzeba dopytywac, prosic
o leki przeciwbolowe, o stan zdrowia...
hm...to tak jakby a po co mu pomagac skoro i tak umrze "lada dzień"
podejscie lekarza!! a ja czuje niemoc !!!!nie potrafię mu pomóc, wiem,ze jest źle że nie da się go uratować,ale chcę żeby nie musiał cierpieć, żeby żył jeszcze normalnie zjadł napił się a nie śpi leży siedzi i tak w koło , bo zrobi kilka kroków i jest słaby.Weżmie tabl i ją zwróci:(
widzę jak z dnia na dzień gaśnie...
  Temat: radioterapia paliatywna skutki, pomoc..
maganana

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 26863

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2009-04-15, 18:48   Temat: radioterapia paliatywna skutki, pomoc..
mam nadzieje że jak będzie w piątek na badaniach w instytucie i będą złe wyniki to się nim zajmą i jak coś to podadzą , w końcu on jeszcze żyje i trzeba go ratować...
dzięki wielkie
  Temat: radioterapia paliatywna skutki, pomoc..
maganana

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 26863

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2009-04-15, 17:35   Temat: radioterapia paliatywna skutki, pomoc..
od piątku zaczął pić megalię, lekarz mu przepisał
mu nic nie przechodzi czy to papki czy woda..nic
może to jest psychiką związane, że się załamał?!
też kiedyś miałam tak jak byłam załamana to miałam takie uczucie, ale czy on ma to samo?
on chyba ma zespół ściśnętego żołądka który występuje też przy nowotworach przewodu pokarmowego
nie wiem co dalej będzie, wyniki już ma złe a co będzie jak do konca tyg nic nie zje?!
w piątek ma badania krwi bo bierze teraz radioterapie paliatywna i juz wyniki krwi nie byly zbyt dobrze, wiec te kilka dni naswietlan oraz niejedzenia i picia na pewno mu pogorsza stan :(
  Temat: radioterapia paliatywna skutki, pomoc..
maganana

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 26863

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2009-04-15, 16:43   Temat: radioterapia paliatywna skutki, pomoc..
dziękuję Ci za te słowa otuchy
niestety czytałam że przy raku żołądka trzustki przełyku występuje wyniszczenie nowotworowe anoreksja i chyba mój tata ją ma .Dolegliwości bólowych nie ma, ale ma uczucie kluski w przełyku i nie ma jak jeść. Łaknienia tez nie ma , picie tez mu stoi.Ciągle jest syty a słaby jak nie wiem bo nie je już od kilku dni.
Nie wiem ,może ta radioterapia sprawi że ta "kluska" w gardle minie?!
  Temat: radioterapia paliatywna skutki, pomoc..
maganana

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 26863

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2009-04-14, 10:19   Temat: radioterapia paliatywna skutki, pomoc..
witam
moj tata dzsiaj zaczyna radioterapię paliatywną która ma trwac od tyg do 3 tyg.
Chciałam zapytać od czego to zależy czy tydz czy np 3 tyg?
Tata obecnie nie ma apetytu w ogóle ciągle ma uczucie że coś mu stoi w przełyku.Ma uczucie sytości, mało prawie nic nie je nie pije.Czy po tej radioterapii może mu się poprawić apetyt?
Czy są jakieś skutki uboczne tych naświetlań?Czy okres do 3 tyg naświetlań to wszystko do końca jego walki z rakiem?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group