1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 27
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz piersi
madziulena

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 23575

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-11-06, 07:23   Temat: Guz piersi
Richelieu
bardzo jak zawsze dziekuję Ci za odpowiedź. Z podanego przez Ciebie źródła wynika,że nie jest to ani typ luminalny A ani na szczęście B.
rzeczywiście podobny jest do A , ale nie spełnia jego wszystkich kryteriów, hmmm

pozdrawiam serdecznie
  Temat: Guz piersi
madziulena

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 23575

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-11-05, 22:01   Temat: Guz piersi
Richelieu,
czy guz siostry to typ luminalny A?

z góry dziękuję za odpowiedx,

pozdrawiam
  Temat: Guz piersi
madziulena

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 23575

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-10-27, 23:20   Temat: Guz piersi
Richelieu

bardzo dziękuję Ci za szczegółową interpretację.

Przy tych 3 mm od marginesu pisze o głębokości, więc trudno zgadnąć w sytuacji, gdy siostrze ciężko jest przetłumaczyć całość wypowiedzi. Czy wystarczy / tak się zaleca -radioterapię ? czytałam o dziewczynach, które miały kolejną operację i powiększanie marginesów w przypadku kiedy były one mniejsze niż 10 mm. Byłam pewna,że siostrę czeka kolejna operacja.
Czyli to,że guz jest zależny w 90% od hormonów znaczy,że to lepiej niż gdyby był zależny np w 40%?
A co z Ki67 30%- czy jakoś to wpływa na całość sytuacji- dobrze lub źle?

Czy dotyczy nas statystyka 90% szans na całkowite wyleczenie?

pozdrawiam
  Temat: Guz piersi
madziulena

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 23575

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-10-26, 21:49   Temat: Guz piersi
Richeliu
bardzo proszę Cię o pomoc w interpretacji wyników mojej siostry oraz jednoczesną wyrozumiałość ponieważ siostra dostała wynik do ręki i sama to interpretowała z języka włoskiego i nie wszystko udało się jej przetłumaczyć. Podam poniżej co wiemy napewno:

Rak inwazyjny
stopień złośliwości G-3
ER 90%
PR 90%
HER 2 1+ ujemny
Ki67 - 30%
węzeł chłonny wartowniczy -czysty
Inwazja krwionośna i limfatyczna - negatywna.

Nie za bardzo rozumiemy co z marginesami coś pisze o 3mm a później,że marginesy 10mm. To juz musi zinterpretować lekarz.

Richeliu wiem ,że to niepełny wynik , ale wiemy na jego podstawie, jak wygląda nasza sytuacja?

pozdrawiam

[ Dodano: 2012-10-26, 22:23 ]
Richelieu
jeszcze zapomniałam dodać guzek w największym wymiarze 18 mm,

pozdrawiam
  Temat: Guz piersi
madziulena

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 23575

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-09-28, 20:07   Temat: Guz piersi
Witam,

siostra odebrała wyniki ze zleconych badań i tak:

- z tk wyszło,że w płucu jest jakiś "dziwny" węzeł, nie powiększony- lekarz stwierdził,że to może być pozostałość po nawet bardzo dawnym zapaleniu płuc i żeby siostra się tym nie martwiła, a dalsza diagnostyka dopiero po operacji

- scyntygrafia kości pokazała dwa miejsca gromadzenia się znacznika (nie wiem czy dobrze to ujęłam), w obu udach. Lekarz również uspokoił siostrę,że to może być nawet z dawnego uderzenia się którego siostra może nie pamiętać lub wiele innych zmian w kościach nie mających nic wspólnego z rakiem stwierdził,że przecież stopień złośliwości jest najniższy (czyli wynik biopsji zinterpretował tak jak Ty Richelieu).

Wiem,że troszkę to wszystko chaotyczne,ale mimo iż moja siostra doskonale mówi po włosku to jednak niektóre medyczne sformułowania ją przerastają a tym bardziej przetłumaczenie ich na język Polski.
Czy naprawdę możemy się tym nie denerwować??
  Temat: Guz piersi
madziulena

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 23575

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-09-27, 09:41   Temat: Guz piersi
Dziękuję Wam bardzo za podejście do sprawy,

a już się tak bardzo, bardzo ucieszyłam a tu niekoniecznie jest się z czego cieszyć,


ale i tak dziękuję Wam bardzo za pomoc

pozdrawiam serdecznie
  Temat: Guz piersi
madziulena

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 23575

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-09-26, 22:38   Temat: Guz piersi
urania,
dziękuję Ci również za pomoc,ale nie będę ukrywał,że bardzo zbiła mnie z tropu :(
słów Richelieu bardzo się uczepiłam i przez ten czas mocno trzymałam ....
ja się na tym zupełnie nie znam, jakie jest większe prawdopodobieństwo: że podali w wyniku stopień złośliwości czy oznaczenie i tak opisanego słownie raka złośliwego?
bardzo proszę o pomoc
  Temat: Guz piersi
madziulena

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 23575

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-09-26, 10:30   Temat: Guz piersi
Richelieu,

skąd w Tobie tyle cierpliwości?
Bardzo Ci dziękuję za jak zwykle wyczerpującą i bardzo skrupulatną odpowiedź,

miłego dnia życząc pozdraiwam
  Temat: Guz piersi
madziulena

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 23575

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-09-25, 22:47   Temat: Guz piersi
Richelieu ,

bardzo dziękuję Ci za odpowiedź. Chcę się upewnić BLOOM 5 oznacza najniższy stopień złośliwości?? Najwyższa cyferka oznacza najniższy stopień? \szperałam w internecie,żeby nie zawracać Ci już głowy,ale doprawdy nic mądrego nie znalazlam,

pozdrawiam
  Temat: Guz piersi
madziulena

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 23575

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-09-24, 22:26   Temat: Guz piersi
Witam,

siostra przesłała mi smsem wynik z biopsji gruboigłowej:
carcinoma infiltrante della mammella. B5 lesione neoplastica maglinia- tak wiem są po włosku nie po łacinie,więc trudno cokolwiek rozszyfrować.
Po odczytaniu tych wyników lekarka powiedziała jedynie siostrze , że guzek jest złośliwy a więcej o nim będzie wiadomo kiedy zbadają go po wycięciu,

pozdrawiam
  Temat: Guz piersi
madziulena

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 23575

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-09-19, 22:14   Temat: Guz piersi
Richelieu,
siostra mieszka we Włoszech, powiedziała mi jedynie,że w wyniku biopsji było dosłownie jedno zdanie.
Jutro ma mi wysłać smsa z treścią wyniku, nie wiem na ile to coś da ponieważ jest napisany po Włosku,

pozdrawiam i dziękuję

[ Dodano: 2012-09-19, 22:17 ]
Richelieu,
wybacz zapomniałam dopisać w poprzednim - wynik z biopsji siostra otrzymała dość szybko, więc może chcieli tylko szybko zdiagnozować czy jest złośliwy,żeby podjąć dalsze leczenie?- mniemanie laika,

jutro spróbuję napisać więcej
  Temat: Guz piersi
madziulena

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 23575

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-09-19, 14:38   Temat: Guz piersi
Richelieu,
znów bardzo dziękuję Ci za odpowiedź i mimo wszystko słowa,które dają nadzieję.
Wynik biopsji wyjaśnił tylko tyle,że guz złośliwy, inwazyjny- nic więcej.

Richelieu - czy w praktyce oczekiwanie na operację piersi jak w przypadku mojej siostry - do miesiąca czasu to nie jest zbyt długo??
może uda się zamknąć w trzech tygodniach,ale to chyba też nie jest krotki czas?

pozdrawiam serdecznie
  Temat: Guz piersi
madziulena

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 23575

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-09-19, 09:00   Temat: Guz piersi
Richelieu
bardzo Ci dziękuję za cirpilwe odpowiadania na moje pytania,

w takimm razie odpowiedz mi proszę co w siostry przypadku- jesli się w tym temacie orientujesz byłoby dobrym wspomaganiem terapii konwencjonalnej lub gdzie mogę szukać takich informacjj?
Bo szperając po internecie można kociokwiku dostać od lewatyw z kawy i diet Garsona, a chciałbym jeśli siostra ma się jakoś wspomagać żeby było to sensowne działanie a nie błądzenie we mgle po omacku,

dziękuję raz jeszcze
  Temat: Guz piersi
madziulena

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 23575

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-09-19, 06:55   Temat: Guz piersi
Richelieu dziękuję Ci za odpowiedź,

rozumiem oczywiście ,że nie ma co liczyć na jakieś spektakularne efekty,ale może wprowadzenie jakiś produktów do diety pozwoli wzmocnić organizm przed operacją?
nie chciałbym nie skorzystać z jakiejś możliwości pomocy organizmowi w walce z rakiem,

jednak rozumiem,że Twoim zdaniem lepiej dać sobie spokój i nastawić się wyłącznie na leczenie konwencjonalne?

pozdrawiam
  Temat: Guz piersi
madziulena

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 23575

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-09-17, 16:08   Temat: Guz piersi
Witam po raz kolejny
mam pytanie i bardzo proszę o odpowiedź jeśli tylko ktoś mógłby pomóc mi w tej kwestii;

otóż zastanawiam się czy siostra przed operacją nie powinna wzmocnić jakoś organizmu, przed i zaraz po operacji? nie wiem szczerze co mam na myśli: czytałam tu na forum ,że niektóre kobiety , które zmagają się z rakiem piersi piją zioła- mam pytanie jakie to zioła/ mieszanki?
Boję się ,że samo bierne czekanie na operację to za mało?
Jak myślicie? Pomóżcie mi uporządkować bajzel w głowie w tej kwestii,

z góry dziękuję!
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group