1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Oskrzela
madzia289

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 5047

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-10-22, 23:31   Temat: Oskrzela
Dzisiaj dziadek odebrał wyniki bronchoskopii. Jest to rak płaskonabłonkowy płuca prawego. Tylko tyle udało mi się ustalić telefonicznie z babcią. Przerażająco to brzmi niestety nie wiem jaki stopień zaawansowania obecnie ma dziadek. Martwią mnie jednak te węzły chłonne to podobne nie jest dobry objaw prawda ? Jutro dziadek ma się zgłosić do Zabrza do szpitala tam zdecydują jakie leczenie będzie wykonane. Ehhh ...
  Temat: Oskrzela
madzia289

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 5047

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-10-18, 20:12   Temat: Oskrzela
Podaję info z TK : " Całkowita niedodma płata środkowego płuca prawego. W obrębie wnęki płuca prawego w obszarze niedodmowym płata środkowego widoczny ulegający silniejszemu wzmocnieniu kontrastowemu obszar o śr 21 mm - obraz TK może odpowiadać patologicznej zmianie tkankowej w tej lokalizacji. Opisywana zmiana zdaje się lokalizować na przebiegu oskrzela płatowego do płata środkowego płuca prawego . W obrębie segmentu 2 płuca prawego obwodowo widoczne drobne obszary powietrzne z widocznym w części centralnej guzkiem o średnicy 6 mm. Poza tym obustronnie podopłucnowo widoczne nieliczne pęcherze rozedmowe o największym nagromadzeniu w szczycie płuca prawego. Drobne zmiany włókniste w obrębie segmentów 10 obu płuc. Uwapnione blaszki miażdżycowe w ścianie aorty piersiowej. W obrębie śródpiersia zmiany po CABG. W śródpiersiu dość liczne węzły chłonne o wymiarach do 9 mm w osi krótkiej. We wnęce płuca prawego węzeł chłonny o wym do 22x14 mm. Metaliczne szwy mostka. Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze kręgosłupa Th. Drobne zwapnienie w obrębie lewej kopuły przepony."
Proszę niech ktoś mi to po ludzku wytłumaczy bo czytam to i czytam brzmi to okropnie źle jak dla mnie ale nic z tego nie rozumiem. Mam nadzieję że się mylę , że tak źle nie ma. Hmm ?
  Temat: Oskrzela
madzia289

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 5047

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-10-17, 13:55   Temat: Oskrzela
Na wypisie ze szpitala widnieje informacja : " Oskrzela płata środkowego całkowicie zamknięte przez guz egzofityczny pokryty szarą martwicą. Guz wielkości ok 6 mm. Inne organy pozostają bez zmian." Może mi ktoś na podstawie tych zdań wyjaśnić mniej więcej jak to z dziadkiem jest? Oczywiście nadal czekamy na wynik badania bronchoskopii. Z góry dziękuję za odpowiedź.
  Temat: Oskrzela
madzia289

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 5047

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-10-15, 22:06   Temat: Oskrzela
Witam , kilkanaście dni temu u mojego dziadka wykryto guza na oskrzelu. Był kilka dni w szpitalu miał robione wszystkie badania m in TK , USG klatki piersiowej , bronchoskopię. Na wynik tego ostatniego badania musimy jeszcze ok tygodnia czekać. Natomiast wyniki TK i USG wykazały właśnie guza na lewym oskrzelu , wielkość ok 6 mm. Na wypisie dziadek ma informację o "guzie egzofitycznym pokrytym szarą martwicą" inne organy bez zmian. Jutro dokładnie przeglądnę ten wypis i napiszę dokładnie jak to tam wygląda. Moje pytanie brzmi czy na chwilę obecną może mi ktoś wyjaśnić czy jest źle czy bardzo źle. Oczywiście zdaję sobie sprawę że zbytnio nie naświetliłam sprawy, ale jutro to uczynię. Wiem również że kluczowe będą wyniki te za tydzień. Bardzo jednak martwię się o dziadka... Dodam że jedynym objawem to uporczywy kaszel i nawracające choroby układu oddechowego. Prosiłabym o jak najszybszą odpowiedź . Z góry dziękuję.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group