1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz głowy trzustki, żółtaczka mechaniczna
madzia2234

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 13891

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-14, 09:29   Temat: Guz głowy trzustki, żółtaczka mechaniczna
Witam. Mój teść ma podobny przebieg choroby, co Twój tata, bozka [post wydzielony z tego wątku].

W piątek przed świętami wielkanocnymi zawieźliśmy go do szpitala z żółtaczką mechaniczną. Bilirubina 7,8 mg/dl. Po wykonaniu USG stwierdzono u niego 3 cm guza w głowie trzustki. Lekarz przygotował nas na najgorsze.
Dalsze badania tzn. TK spiralna jamy brzusznej nie wykryły nic niepokojącego, poza powiększeniem pęcherzyka żółciowego, a co dziwne nie potwierdziły obecności guza. Badanie CA 19-9 według lekarza jest w normie.

Po dwóch tygodniach trwania żółtaczki wykonano protezowanie dróg żółciowych metodą endoskopową. Z powodu bardzo twardego ujścia tuż przy brodawce Vatera nie było możliwości pobrania wycinku do badania histopatologicznego.

W piątek w nocy 12.05.2012 teść dostał gorączki (38,3 st. C) i strasznych dreszczy. Wezwaliśmy pogotowie, bo nie wiedzieliśmy co podać teściowi. Dyspozytorka kazała podać Paracetamol 500 mg i powiedziała, że nie ma sensu wysyłać karetki. Postanowiłam, że sama zawiozę teścia na pogotowie i wtedy teść stracił przytomność. Po kolejnym telefonie na pogotowie dyspozytorka wysłała karetkę. Przed jej przyjazdem teść odzyskał przytomność. Karetka zabrała go do szpitala na obserwację i tam się okazało, że teść ma zapalenie płuc.

Dziś mają mu wykonać RTG klatki piersiowej i USG jamy brzusznej. Aż się boję, bo z tego co się naczytałam na różnych stronach internetowych to mogą być przerzuty. Choć jeszcze nie stwierdzono guza nowotworowego. Na poprzednich wypisach ze szpitali w rozpoznaniu był wpis "?guz zapalny?".

U Twojego taty zlecono kolonoskopię, więc szukają innego źródła :-( . Mój teść w tamtym roku miał laserowo wypalane dość spore torbiele w jelicie grubym. Nie wszystkie dało się usunąć, bo kilka znajdowało się zbyt głęboko. Ehh... mam nadzieję, że to nie one są przyczyną. Trzymaj się

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2012-05-14, 09:33 ]
Post wydzielony do osobnego wątku zgodnie z Regulaminem Forum.

 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group