1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 16
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Chemioterapia
mada

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 53374

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2010-11-27, 11:08   Temat: Chemioterapia
dziękuję Zuziku za odpowiedź. Mama narzeka na ból brzucha w okolicy miejsca, gdzie miała 3-krotnie wycinany guz. Nie tak dawno miała robione usg i lekarz nie stwierdził żadnych zmian , dlatego też zrobiliśmy badanie moczu.

Być może dolegliwości bólowe wiążą się właśnie z nienajlepszymi wynikami moczu.

Niepokoi mnie jeszcze jedna rzecz, a mianowicie pozycja w badaniu:
krew - obec. (++)

Co to może oznaczać?

Pozdrawiam,
M
  Temat: Chemioterapia
mada

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 53374

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2010-11-26, 20:01   Temat: Chemioterapia
Powracam do Naszego wątku z zapytaniem o ostanie wyniki moczu mojej Mamy. Dodam tylko, że Mama skończyła 2 tyg. temu 2 rzut chemioterapii <tym razem było to 6 kursów po 5 dni chemii czerwonej>.

Oto wyniki:
kolor moczu: żółty
odczyn pH: kwaśny
ciężar właściwy: 1.020 g/ml
białko: ślad
glukoza: nieob.
ciała ketonowe: nieob
urobilinogen: w normie
krew: obec.(++)

Nabłonki płaskie: pojedyńcze
leukocyty wpw: luźno pokrywaja pw
erytr św. i wył wpw: luźno pokrywają pw
flora bakteryjna: obfita
pasma śluzu w preparacie: liczne

Pozdrawiam,
M
  Temat: Chemioterapia
mada

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 53374

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2010-08-26, 22:51   Temat: Chemioterapia
zufed, dziękuję bardzo za odpowiedź. Mama dostała od lekarza antybiotyk. Jeśli chodzi o badanie krwi to miała je dziś wykonane, ponieważ znów jest w szpitalu i bierze koleny kurs chemii. Zmartwiła mnie niezmiernie inna, kolejna sprawa, a mianowicie wynik histopatologii guzków z płuca prawego. Jak wcześniej wspominałam, Mama miała 2 tyg. temu usunięte 2 guzki. Histopatologia wykazała jednak, że jeden z nich(ten większy) był "martwy", natomiast drugi aktywny. Jak tylko zdobędę pełny opis, umieszczę go w naszym wątku.

Pozdrawiam
  Temat: Chemioterapia
mada

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 53374

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2010-08-23, 18:33   Temat: Chemioterapia
Dawno nie pisałam, bo ostatnio więcej czasu spędzaliśmy w szpitalu niż w domu. Mama przeszła zaledwie 2 tygodnie temu operację - tym razem prawego płuca skąd usunięto jej 2 guzki. Wróciła już do domu, ale po tej operacji czuje się gorzej nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Widzę, że brak Jej sił, jest zrezygnowana i dużo śpi. Parę dni temu zaczęła również skarżyć się na ból, który Jej doskwiera w ostatniej fazie oddawania moczu. Myśleliśmy, że być może jest on spowodowany podrażnieniem po wyjęciu cewnika, jednak ból nie przechodził i zrobiliśmy badanie moczu.

Poniżej podaję pełny wynik badania:
kolor moczu - j. żółty
odczyn pH - kwaśny
ciężar właściwy - 1,025 g/ml
białko - ślad
glukoza - nieob.
ciała ketonowe - nieob.
urobilinogen - w normie

nabłonki płaskie - pojedyńcze
nabłonki okrągłe - w prep -pojedyńcze
leukocyty - wpw - 50-60
erytrocyty św. i wył wpw 1-2
flora bakteryjna - obfita
pasma śluzu w preparacie - nieliczne

Niepokoi mnie ślad białka i tak wysoki poziom leukocytów. Proszę o wskazówki i pomoc.

Pozdrawiam
  Temat: Chemioterapia
mada

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 53374

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2010-04-20, 22:39   Temat: Chemioterapia
W końcu mogę napisać co u Nas po ostatniej wizycie w onkologii. Piszę dopiero dziś, bo nie udało się (jak wcześniej zakładałam) dostać w terminie <że tak powiem> natychmiastowym.

No więc lekarz uznał, że puchnięcie nóg najwyraźniej może być spowodowane przez leki jakie Mama dotychczas zażywała i kazał je odstawić.
Zrobił także usg, ponieważ Mama po zoperowanym guzie w jamie brzusznej odczuwa ból przy kichaniu, zmianach pogody i w innych tego typu sytuacjach. Po dokładnym badaniu powiedział, że miejsce jest czyste, niemniej jednak ból towarzyszący Mamie w w/w sytuacjach może być powodowany przez ucisk pęcherza na to właśnie miejsce. RTG wyszło jak przy poprzednich badaniach. Niewyraźna zmiana wciąż widoczna jest na prawym płucu, dlatego też zlecił wykonanie TK płuc z początkiem maja.

Pozdrawiam
  Temat: Chemioterapia
mada

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 53374

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2010-04-07, 15:49   Temat: Chemioterapia
dziękuję Zuza za odpowiedzi.

Jak wcześniej wspomniałam zrobiliśmy mocz we własnym zakresie.
Poniżej podaję wynik:

Badanie ogólne:
kolor moczu - słomkowy
odczyn pH - kwaśny
cięzar właściwy - 1,020 g/ml
białko - nieob.
ciała ketonowe - nieob.
urobilinogen - w normie

Mocz - osad:
nabłonki płaskie - nieliczne
nabłonki okrągłe 1-3
wpw
Leukocyty - wpw 4-8 (zakres referencyjny 0-5)
erytr. św. i wył. wpw 1-2 (zakres referencyjny 0-3)
flora bakter. - skąpa

Mamie zeszła już opuchlizna. Ma jeszcze trochę opuchnięte kostki, ale już nieporównywalnie mniej niż parę dni temu.

Pozdrawiam
  Temat: Chemioterapia
mada

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 53374

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2010-04-05, 22:55   Temat: Chemioterapia
Jeśli chodzi o rodzaj chemii to Mama przyjmowała Holoxan. Co do leków to bierze IPP , Olfen i Kalipoz. Wcześniej zażywała także Setronon ,ale to bezpośrednio po chemii kiedy występowały nudności.
Do lekarza wybierzemy się na pewno najszybciej jak to będzie możliwe.

pozdrawiam
  Temat: Chemioterapia
mada

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 53374

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2010-04-05, 22:26   Temat: Chemioterapia
Właściwie z lekarzem konsultować będziemy się w tym tygodniu. Mocz był robiony podczas całego cyklu leczenia <tzn. przed rozpoczęciem każdego następnego cyklu>. Niestety po zakończeniu leczenia chemicznego lekarz nie zlecał nam już kolejnych badań moczu. W tej sytuacji musimy chyba zrobić mocz na "własną rękę" i udać się z wynikiem do lekarza.
Trochę zmartwiły mnie te hipotezy. Moje pytanie zatem czy w sytuacji ewentualnych problemów z nerkami po chemii można wyjść na prostą?
  Temat: Chemioterapia
mada

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 53374

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2010-04-04, 20:56   Temat: Chemioterapia
Borykamy się od pewnego czasu z problemem puchnięcia nóg u mojej Mamy. Upłynęły 2 miesiące od zakończenia 9 cykli chemioterapii i nie wiem czy jest to normalne po tak długotrwałym i wyczerpującym leczeniu czy należy się tym poważnie martwić. Domyślam się, że problem może dotyczyć nerek. Jeśli może mi ktoś udzielić informacji, będę wdzięczna.

Pozdrawiam,
M
  Temat: Chemioterapia
mada

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 53374

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2009-08-10, 23:32   Temat: Chemioterapia
Mam takie pytanie. Mama dziś została przyjęta na oddział i ma mieć w środę (jak wczesniej wspominałam) operację na płucach. Dziś zrobiono badania krwi - leukocyty wyniosły ok 3 tys. Czy jest to powód do obaw i czy takie wyniki później da się odbudować. Lekarz powiedział, że Mama kwalifikuje się do operacji, ale mimo tego wyniki mnie trochę zaniepokoiły. Na dniach będę miała pełne badania i na pewno je zamieszczę. Niemniej teraz proszę o jakąkolwiek informację.

Pozdrawiam
  Temat: Chemioterapia
mada

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 53374

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2009-08-09, 22:53   Temat: Chemioterapia
DSS bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedź. Mimo, że mam świadomość, iż nadmierny optymizm nie zawsze jest wskazany, to jednak po przeczytaniu Twojej wiadomości łezka zakręciła mi się w oku. Bardzo Ci dziękuję.

A co do operacji płucnej to planowane jest wycięcie samego guza, czyli jak to fachowo nazwałaś tumorektomia.
  Temat: Chemioterapia
mada

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 53374

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2009-08-04, 23:20   Temat: Chemioterapia
Dawno nie zaglądałam i nic nie pisałam... Jest o czym, ale jakoś i sił brak i trudno zebrać myśli. Ale nie o tym. Mam konkretne pytania. Mojej Mamie założono port dożylni. Jest po 2 siedmiodniowych kursach chemioterapii. Niedługo czeka ją operacja przerzutu na płucu. Po pierwsze chciałabym się dowiedzieć czy ma ktoś jakieś doświadczenia bądź wiedzę na temat takich portów. Po drugie jak wyglądają takie operacje przerzutów ( w tym wypadku chodzi mi o płuca). W skrócie napiszę, że moja Mama miała na płucu meta o wielkości 33mm, który po 1 kursie zmniejszył się do 23mm. Po 2 także uległ zmniejszeniu ( nie jest jednak dokładnie określone, jaki wymiar ma w chwili obecnej). Niebawem ma odbyć się operacja. Stąd też moje pytanie - Czy są przypadki, w których po usunięciu przerzutu choroba jednak się zatrzymuje na dłuższy czas? i.. Czy często występują powikłania po operacjach płucnych?

Próbowałam szukać tego rodzaju informacji za pośrednictwem internetu, ale nie znalazłam nic szczególnego, dlatego chcę skorzystać z wiedzy forumowiczów.

Bardzo proszę o odpowiedź i pozdrawiam wszystkich.
  Temat: Chemioterapia
mada

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 53374

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2009-06-17, 23:49   Temat: Chemioterapia
dziękuję Soja za słowa otuchy. Ja boję się najbardziej żeby po chemii nie było gorzej. To chyba jest mój największy lęk. Myślę, że moja Mama też będzie miała czerwoną. Powiedziano nam, że dostanie najmocniejszą chemię więc stąd moje przypuszczenia. My też na perukę się przygotowujemy, jednak dla mnie najważniejsze jest by Mama przeszła w miarę dobrze chemioterapię. Jeszcze raz dziękuję Soja za tego posta i życzę Wam dużo zdrowia i siły.

Mam jeszcze takie pytanie, moja Mama ma mieć podaną chemię tydzen pod rząd pozniej 3 tyg przerwy i znow. Wszędzie z kim nie rozmawiam slyszę ze ludzie mają raz czy 2 razy w tygodniu. Czy takie podawanie przez tydzień nie wyczerpie organizmu?
  Temat: Chemioterapia
mada

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 53374

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2009-06-11, 10:01   Temat: Chemioterapia
dziękuję Aga,
mam nadzieję, że bez problemu wypiszą nam receptę na te lekarstwa. Ze swojej strony zrobimy zapewne wszystko co możliwe żeby ulżyć mamie w leczeniu. Chciałabym żeby przeszła chemioterapię choć podobnie do Twojej cioci.
Życzę dużo zdrowia

Mam jeszcze takie pytanie czy przy chemioterapii może tak być że przerzut zacznie się powiększać i jezeli tak to często sie tak zdarza?
  Temat: Chemioterapia
mada

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 53374

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2009-06-10, 14:57   Temat: Chemioterapia
dziękuję Wam dziewczyny bardzo za wsparcie. Ja jakoś wewnętrznie bardzo boję się chemii mamy i tych wszystkich ubocznych efektów, które często jej towarzyszą. Mama na mieć podaną mocną chemię ponieważ otrzyma cyklofosfamid.

Mam jeszcze pytanie odnośnie podawania czy jeżeli chemię dostaje się dozylnio to czy podaje się ja caly dzień czy np przez jakis określony czas w ciągu dnia.

Tobie Taro (i jusiu też oczywiscie) zyczę aby okazało się ,że było warto, że jest znaczna poprawa.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group