1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 15
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Problem z żuchwą - Chłoniak B-komórkowy strefy brzeżnej
maciej1990

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11275

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-06-30, 22:15   Temat: Problem z żuchwą - Chłoniak B-komórkowy strefy brzeżnej
Witajcie,
Dawno mnie nie było, ale obrona pracy + wyjazdowa szkoła mnie pochłonęły.
Babcia czuje się dobrze jest po 2 cyklu chemioterapii, wyniki spadają ale potem rosną więc jest dobrze! Martwi mnie tylko, że beta 2 mikroglobulina wzrosła do 4304 gdzie przed chemią była na poziomie 3900 co to oznacza ?
Pozdrawiam
  Temat: Problem z żuchwą - Chłoniak B-komórkowy strefy brzeżnej
maciej1990

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11275

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-05-26, 22:31   Temat: Problem z żuchwą - Chłoniak B-komórkowy strefy brzeżnej
Dobry wieczór,
Ostatni tydzień poświęciłem na prace magisterską stąd moja nieobecność :)
Babci puchną nogi, wycofali jej leki na odwodnienie przy wypisie nie wiem czemu.. JustynaS1975 babcia leki bierze tylko te które, są wskazane w wypisie, w piątek źle się czuła - wyniki były kiepskie lekarka domowa zaleciła Prewenit intensive i sok z noni. Dziś kontrolne wyniki i leukocyty wzrosły. Lekarka domowa zasugerowała by poszukać domowego hospicjum.. czy to znaczy, że jest już tak źle ? 12 czerwca ma być druga chemia
Pozdrawiam i załączam wyniki z piątku i z dziś





[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2014-05-27, 08:47 ]
Prosimy o usuwanie danych osobowych z wklejanej dokumentacji.

  Temat: Problem z żuchwą - Chłoniak B-komórkowy strefy brzeżnej
maciej1990

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11275

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-05-16, 15:45   Temat: Problem z żuchwą - Chłoniak B-komórkowy strefy brzeżnej
Babcia robiła dziś badania krwi: leukocyty są na poziomie 1,52 limfocyty 0,34 erytrocyty 3,56 hemoglobina 11,3 hematokryt 33,8 płytki krwi 137 czy coś mamy działać czy jest ok ?
  Temat: Problem z żuchwą - Chłoniak B-komórkowy strefy brzeżnej
maciej1990

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11275

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-05-10, 22:00   Temat: Problem z żuchwą - Chłoniak B-komórkowy strefy brzeżnej
Dziękuje! :) A co myśleć o przekroczonym prawie o 1000 beta 2 mikroglublinie czytałem, że to daje złe rokowania
  Temat: Problem z żuchwą - Chłoniak B-komórkowy strefy brzeżnej
maciej1990

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11275

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-05-10, 17:09   Temat: Problem z żuchwą - Chłoniak B-komórkowy strefy brzeżnej
Dzień dobry,
Babcia dziś wyszła przesyłam wam fotografie wypisu i wyników. Chciałbym zapytać jakie mogą być skutku uboczne tej chemii w domu - czy wypadną włosy, co może się zdarzyć niepożądanego ? Jak po tym wypisie oceniacie czy jest szansa by całkowicie z tego wyjść ?
Dzięki za pomoc!











  Temat: Problem z żuchwą - Chłoniak B-komórkowy strefy brzeżnej
maciej1990

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11275

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-05-06, 15:52   Temat: Problem z żuchwą - Chłoniak B-komórkowy strefy brzeżnej
Babcia jest już w trakcie chemii wczoraj miała podany rytuksymab a dziś cyklofosfamid póki co czuje się bardzo dobrze więc nie taki diabeł straszny ta chemioterapia!
Pozdrawiam :)
  Temat: Problem z żuchwą - Chłoniak B-komórkowy strefy brzeżnej
maciej1990

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11275

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-04-17, 17:11   Temat: Problem z żuchwą - Chłoniak B-komórkowy strefy brzeżnej
Leczenie wyznaczone na 30 kwietnia w klinice hematologicznej. Na moje oko i na to co czytam tutaj wszędzie wyniki TK jamy brzusznej nie są chyba aż tak bardzo złe ?
  Temat: Problem z żuchwą - Chłoniak B-komórkowy strefy brzeżnej
maciej1990

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11275

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-04-15, 09:55   Temat: Problem z żuchwą - Chłoniak B-komórkowy strefy brzeżnej
Wyniki TK klatki piersiowej i jamy brzusznej





[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2014-04-15, 09:59 ]
Bardzo prosimy o usuwanie danych osobowych lekarzy z wklejanej dokumentacji.

  Temat: Problem z żuchwą - Chłoniak B-komórkowy strefy brzeżnej
maciej1990

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11275

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-04-12, 20:12   Temat: Problem z żuchwą - Chłoniak B-komórkowy strefy brzeżnej
Babcia zrobiła badania krwi, OB 10, Białko CRP 16, morfologia w normie. Była dziś na UKG i kardiolog powiedziała, że jest ok a frakcja wyrzutowa z komory lewej która jest istotna dla chemioterapii jest w porządku. Na skierowaniu do szpitala piszę, że będzie to chemia w trybie stacjonarnym to ile może trwać pobyt babci na oddziale hematologi ?
  Temat: Problem z żuchwą - Chłoniak B-komórkowy strefy brzeżnej
maciej1990

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11275

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-04-10, 19:59   Temat: Problem z żuchwą - Chłoniak B-komórkowy strefy brzeżnej
Chłoniak w śledzionie był podejrzewany w 2008 roku ale po leczeniu sterydami objawt ustąpiły zniknęła niedokrwistość oraz splenomegalia i hepatomegalia. Od tamtego czasu było wszystko ok w wynikach i do tej pory jest. Ta zmiana tu wedle Pani Profesor zrodziła się w migdałku przeszła na węzły potem na kość żuchwy no a teraz prawdopodobnie jest wszędzie bo Pani Profesor wspomniała o powiększeniu wszystkich węzłów i ponownej lekkiej hepatomegali i splenomegali. Tyle wiem
Dziękuje
  Temat: Problem z żuchwą - Chłoniak B-komórkowy strefy brzeżnej
maciej1990

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11275

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-04-09, 22:16   Temat: Chłoniak B-komórkowy strefy brzeżnej
Dobry wieczór,
jestem dziś po wizycie z babcią(77 lat) u profesor hematologii. Babcia z niewydolnością serca NYHA III, przewlekła obturacyjna choroba płuc.
Rozpoznanie kliniczne: Chłoniak B-komórkowy
Rozpoznanie: Fragmenty częściowo zmiażdżone węzła chłonnego. Węzel o zatartej strukturze przez naciek z drobnych nowotworowych komórek limfoidalnych B(CD20+) cyklina D1 (-) CD23, CD5, CD10, CD3. Grudki chłonne zniszczone z zanikową siateczką komórek dendrytycznych CD23(+) Indeks proliferycyjny Ki67 w komórkach kimfoidalnych średnio 20 % miejscami do 70 %. Obraz mikroskopowy odpowiada chłoniakowi B-komórkowemu. Fenotyp komórek limfoidalnych odpowiada chłoniakowi strefy brzeżnej.
Proszę mi powiedzieć czy jest sens leczyć ją chemią i wgl jak to będzie wyglądać.. Babcia jest słaba z powodu serca i wydaje mi się że taka chemia może ją zabić. Czy bez leczenia przy takim zaawansowaniu można jakoś żyć ? po dzisiejszej wizycie Pani Profesor stwierdziła zajęcie innych węzłów napisała na skierowaniu: NHL - MZL progresja / C82/IVB
Zleciła TK jamy brzusznej i klatki piersiowej
Dziękuje za pomoc!

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2014-04-09, 22:20 ]
Wątki scalone.

  Temat: Problem z żuchwą - Chłoniak B-komórkowy strefy brzeżnej
maciej1990

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11275

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-03-27, 21:11   Temat: Problem z żuchwą - Chłoniak B-komórkowy strefy brzeżnej
Rozpoznanie kliniczne: Chłoniak B-komórkowy
Rozpoznanie: Fragmenty częściowo zmiażdżone węzła chłonnego. Węzel o zatartej strukturze przez naciek z drobnych nowotworowych komórek limfoidalnych B(CD20+) cyklina D1 (-) CD23, CD5, CD10, CD3. Grudki chłonne zniszczone z zanikową siateczką komórek dendrytycznych CD23(+) Indeks proliferycyjny Ki67 w komórkach kimfoidalnych średnio 20 % miejscami do 70 %. Obraz mikroskopowy odpowiada chłoniakowi B-komórkowemu. Fenotyp komórek limfoidalnych odpowiada chłoniakowi strefy brzeżnej.
Proszę o interpretacje..
  Temat: Problem z żuchwą - Chłoniak B-komórkowy strefy brzeżnej
maciej1990

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11275

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-12-30, 12:18   Temat: Problem z żuchwą - Chłoniak B-komórkowy strefy brzeżnej
Z wyniku biopsji cienko igłowej węzlą chłonnego: Podejrzenie choroby rozrostowej układu chłonnego co to znaczy ?
  Temat: Problem z żuchwą - Chłoniak B-komórkowy strefy brzeżnej
maciej1990

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11275

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-11-27, 22:17   Temat: Problem z żuchwą - Chłoniak B-komórkowy strefy brzeżnej
Wypis z hematologii jest z przed 8 lat ostatecznie doszli do wniosku ze chłoniaka nie ma i śledziona i wątroba zmalały, od tego czasu babcia leczyła się encortonem i było ok. Aktualny jest wypis z pulmonologii i wyniki TK i rezonansu. Wycinek jeszcze nie był pobierany
  Temat: Problem z żuchwą - Chłoniak B-komórkowy strefy brzeżnej
maciej1990

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11275

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-11-23, 11:44   Temat: Problem z żuchwą - Chłoniak B-komórkowy strefy brzeżnej
Witam, moja babcia lat 77 jest osobą bardzo schorowaną: niewydolność serca, niewydolność oddechowa dawniej choroba krwi w załączeniu wypisy. W maju jednej nocy dostała silnego bólu żuchwy po przejściu bólu pół wargi i pół brody stało się odrętwiałe bez czucia. Chodzila babcia do neurologów którzy nic nie stwierdzili aż pulmonolog wpadł że może by tak zrobić rezonans. Wyniki w załączeniu ale wyglądają moim zdaniem źle... prosze o pomoc

[ Dodano: 2013-11-23, 13:59 ]
Przesyłam jeszcze wypis z hematologii







 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group