1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak urotelialny pęcherza moczowego
maciej0000

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5341

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-10-22, 21:56   Temat: Mój Tata zmarł
Mój Tata zmarł dokładnie 2 tygodnie temu.

Zdecydował się na chemioterapię (cisplatyna + gemzar). Ostatni raz chemia została podana mu w sierpniu. We wrześniu miał tomografię - nie wykazała żadnych przerzutów. 8 października zmarł.

Szerzej opiszę wkrótce. Być może moje przemyślenia oraz obserwacje przydadzą się innym.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2011-10-22, 22:02 ]
Serdecznie współczuję. [*] ::rose::
  Temat: Rak urotelialny pęcherza moczowego
maciej0000

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5341

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-03-19, 23:10   Temat: Rak urotelialny pęcherza moczowego
Mój Tata zachorował na raka pęcherza moczowego.

Z badań histopatologicznych wynikało, że nie jest on jeszcze zaawansowany (T1G3).
Z uwagi jednak na jego złośliwość (G3) urolog zdecydował o usunięciu pęcherza moczowego, prostaty i najbliższych węzłów chłonnych.
Usunięte tkanki poddano badaniom. Okazało się, że guz ma wielkość 3,5x3x2,5 cm.

Szczegółowe badania wyglądają następująco: rak uretaliany pęcherza moczowego z ogniskami różnicowania płaskonabłonkowego G3.
Naciek nowotworowy obejmuje mięśniówkę pęcherza oraz ogniskowo widoczny jest w tkance tłuszczowej okołopęcherzowej i nacieka prawy płat gruczołu krokowego.
W naczyniach stwierdzono zatory z komórek raka (obecne także w tkance tłuszczowej okołopęcherzowej).
Utkanie raka stwierdzono w okolicy ujścia pęcherzowego cewki moczowej, w okolicy ujścia pęcherzowo-moczowodowego prawego.
Tkanka tłuszczowa bez utkania węzłów chłonnych. Rozrostu atypowego nie stwierdzono.
Zaawansowanie raka: pT4aN0.

Po konsultacji z dwoma onkologami: jeden stwierdził, że potrzebna jest chemioterapia (Karboplatyna + Gemzar) i być może radioterapia ale nie ma pośpiechu.
Drugi onkolog (były ordynator chemioterapii) stwierdził, że nie jest potrzebna ani chemioterapia ani radioterapia.
Czy rzeczywiście przy tym stopniu zaawansowania i złośliwości raka chemioterapia jest niepotrzebna?
Proszę o pomoc!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group