1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz mózgu - nawrót choroby ?
m2k11

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 8623

PostDział: Nowotwory ośrodkowego układu nerwowego   Wysłany: 2016-08-10, 08:51   Temat: Guz mózgu - nawrót choroby ?
Witam serdecznie.
Mam smutną wiadomość, 1 sierpnia mój tatuś zmarł przy mnie w szpitalu (wykryty guz mózgu 14 września 2015, wycięty 1 października 2015 ...)
Nie doczekał się ponownego MRI kontrolnego, który miał być zrobiony we wrześniu.
Cieszę się że byłem przy nim, przy jego śmierci, że nie cierpiał ( mówił że nic nie boli, nie dostawał żadnych leków przeciwbólowych) a nie że zadzwoniono do mnie ze szpitala.

Pozdrawiam wszystkich. Trzymajcie się i walczcie !!!
  Temat: Guz mózgu - nawrót choroby ?
m2k11

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 8623

PostDział: Nowotwory ośrodkowego układu nerwowego   Wysłany: 2016-06-17, 09:08   Temat: Guz mózgu - nawrót choroby ?
Witam ponownie.
Dziękuję za Wasze wpisy.

Byłem z tatą 9 czerwca w CO w Gliwicach.
Pani dr powiedziała, że na owym spotkaniu za dużo nie wynikło. Lekarze nie są w stanie stwierdzić czy owe zmiany to są zmiany po naświetlaniach ( ponoć miał mocną dawkę) czy choroba postępuje.

Mamy ustalony kolejny termin na MRI na wrzesień. Wtedy powinno być więcej wiadomo.

Na tą chwilę u taty bez zmian. Pomagam mu sprzątać, aczkolwiek troszkę jego motywuję żeby sam też coś zrobił w domu (proste czynności). Małe zakupy sam robi ( wtedy ma możliwość kupienia codziennie paczki papierosów :roll: ), większe zakupy ja robię.

Jak będę u taty to zrobię zdjęcie owego opisu z ostatniej wizyty.

Pozdrawiam Was wszystkich gorąco !
  Temat: Guz mózgu - nawrót choroby ?
m2k11

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 8623

PostDział: Nowotwory ośrodkowego układu nerwowego   Wysłany: 2016-05-20, 20:44   Temat: Guz mózgu - nawrót choroby ?
marzena66 napisał/a:
Już Ci missy, wszystko wyjaśniła, niestety choroba postępuje...........

Ataków padaczki dostał 10 dni po operacji, bierze 2x 800 Depakine Chrono.
Ostatni atak miał po TK jamy brzusznej ( w marcu pod koniec naświetleń). Nie wiadomi czy spowodował go kontrast, czy po prostu wystąpił.

marzena66 napisał/a:
Ja wyznaję zasadę, że należy mówić prawdę...................

Właśnie że on z wczorajszej rozmowy wyniósł tyle, że uważa że nic złego się nie dzieje ( a przy nim mówiła że niestety nie jest lepiej, rodzeństwu swojemu oraz mojej siostrze to samo mówił). Tata twierdzi że 9 czerwca więcej się dowiemy to się wtedy będziemy martwić ewentualnie.

marzena66 napisał/a:
Przy guzach w głowie, niestety pacjenci tak mają, że zapominają, mylą pojęcia, słowa..................

Zawiozłem go we wrześniu do szpitala z podejrzeniem właśnie udaru. Wyszło gorzej ...
Codziennie mamy ze sobą kontakt, czy to poprzez komputer, czy telefon, czy osobiście jeździmy do niego. Eh.

marzena66 napisał/a:
Nie ma gotowej recepty jak się uporać z psychiką...........

Jest mi ogromnie przykro. Widzę że jest z nim gorzej. Brakuje mu sił na większość rzeczy. Sprzedał samochód ( neurolog radził mu nie jeździć samochodem - ja to popieram, chodzi zarówno o jego życie jak i o życie innych osób). Na działkę jeździ autobusem, spacerkiem 20 minut, na działce porobi 5 minut i śpi pół godziny. Normalnie w ciągu kilku miesięcy +20 lat doszło. Nie mogę się z tym pogodzić. Jest mi tak strasznie przykro i mi go żal. Pracował całe życie w delegacji (marynarz od 18 - 60 rż), raptem 2 lata na emeryturze i BACH. Eh łzy same się cisną do oczu.

marzena66 napisał/a:
Może spróbujcie zadzwonić i uda się załatwić wcześniejszy termin.

Niestety nie uda, tylko w piątki mają konsylia ( chyba dobrze odmieniłem :-) ), za tydzień w czwartek święto, to w piątek nie pracują...
Także dopiero 3 czerwca się odbędzie, no i wizyta 9 czerwca.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2016-05-20, 23:17 ]
Nie cytuj całych poprzednich postów, zajmują niepotrzebnie dużo miejsca.

  Temat: Guz mózgu - nawrót choroby ?
m2k11

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 8623

PostDział: Nowotwory ośrodkowego układu nerwowego   Wysłany: 2016-05-20, 12:58   Temat: Guz mózgu - nawrót choroby ?
Mój tata nie wie że jest nieciekawie.
Nie wiem czy mam powiedzieć, czy czekać na wizytę 9 czerwca i tam się dowie od lekarzy.

Ma duże problemy z pamięcią "krótką" o tą samą rzecz potrafi się 3-4 razy pytać w przeciągu kilku minut. To co było kiedyś to wszystko pamięta ze szczegółami.

Na dodatek znowu zaczął palić papierosy, choć w twarz mi się wypiera ... Nie wiem czy specjalnie bo myśli że ja nie wiem, czy po prostu to jest "poza nim".

Co można robić żeby nie zwariować do tego 9 czerwca ?
  Temat: Guz mózgu - nawrót choroby ?
m2k11

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 8623

PostDział: Nowotwory ośrodkowego układu nerwowego   Wysłany: 2016-05-20, 11:10   Temat: Guz mózgu - nawrót choroby ?
Dziękuję za zainteresowanie.
Nie posiadam żadnych wyników z listopada ( które były do porównania). Wtedy tata był na "rejestracji" i zrobieniu siatek do naświetlań.
Posiadam jedynie z października ( 20 dni po operacji) i jest tam informacja o obecności zmian obrzękowych w lewej półkuli mózgu oraz ślady gazu śródczaszkowego po stronie lewej na wysokości loży pooperacyjnej.
  Temat: Guz mózgu - nawrót choroby ?
m2k11

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 8623

PostDział: Nowotwory ośrodkowego układu nerwowego   Wysłany: 2016-05-20, 10:29   Temat: Guz mózgu - nawrót choroby ?
Witajcie.
Piszę w sprawie mojego taty.

Dnia 1.10.2015 roku miał wycięty całościowo guz mózgu (wg. biopsji Anaplastic ependymoma WHO III).

Dnia 04.05.2016 miał kontrolny rezonans i z tego co zrozumiałem (nie wiem czy dobrze) jest to nawrót choroby ?
Czy może "coś pooperacyjnego? - nie wiem może torbiel, może jakaś martwa tkanka? " ?

Tata miał od grudnia do marca cykl 33 naświetlań w CO w Gliwicach (przeciągało się z powodu awarii sprzętu).
Dotrwał do 30 naświetlań, ponieważ tego samego dnia miał robiony tomograf jamy brzusznej żeby potwierdzić albo wykluczyć przerzuty na wątrobę i nerki.
Okazało się że to nie są przerzuty (całe szczęście).

Po zrobionym tomografie tata dostał ataku epilepsji i po tym był tydzień dłużej w szpitalu, jednak zaprzestano robienia 3 ostatnich naświetleń.

Martwi mnie jednak wynik tego rezonansu kontrolnego, niby Pani doktor nie powiedziała że na 100% to guz, aczkolwiek takie wnioski "sam" wyciągnąłem.
Tata każdemu mówi że Pani doktor w sumie nic nie powiedziała ważnego ( on tak myśli).

W opisie jest:
"W obrębie podstawy płata czołowego oraz w biegunie skroniowym lewym widoczne nieregularne obszary wzmocnienia kontrastowego o max. wym. w płaszczyźnie poprzecznej 6,0 x 3,9 cm.
W porównaniu do badania z 20.11.2015r. progresja wielkości zmian.
W obszarach wzmocnienia kontrastowego widoczne jest wzmożenie perfuzji, rCBV do ok 2 aktywnego nacieku npl.
Obszar wzmocnienia kontrastowego otoczony szeroką strefą obrzęku lub zmian naciekowo ? obrzękowych ciągnących się w większości istoty białej lewem półkuli mózgu (obszar o podwyższonej IS we FLAIR, nie wzmacniające się po podaniu kontrastu).
Całość zmian naciekowych powoduje efekt masy pod postacią wyrównania rowków i bruzd w większości lewej półkuli mózgu oraz przesunięcia układu komorowego od linii pośrodkowej ok 6 mm w prawo.
Poza tym w mózgowiu bez cech rozsiewu drogą płynu mózgowo-rdzeniowego, bez innych patologicznych obszarów wzmocnienia.

Wnioski:
W porównaniu do badań poprzednich widoczna jest progresja złośliwego nacieku npl. widocznego w podstawie płata czołowego i biegunie skroniowym po lewej stronie prezentującego się jako obszar wzmocnienia ze wzmożoną perfuzją w PWI".

Co mam o tym myśleć?
03.06.2016 będzie konsylium w Gliwicach, my mamy wizytę 09.06.2016 jednak do tego czasu zwariuję ...
Proszę o pomoc.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group