1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Mnogie cienie okrągłe - meta.
lukaszandrzejewski

Odpowiedzi: 136
Wyświetleń: 46255

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-11-06, 22:36   Temat: Mnogie cienie okrągłe - meta.
renbaz napisał/a:

Boję się tej chemii, powikłań...nikt z moich bliskich nie walczył z rakiem...nie wiem czego się spodziewać.
Tata będzie miał bardzo intensywne leczenie - chemia co TYDZIEŃ!!! Nie wiem, czy to normalna częstotliwość? Wydaje mi się, że z reguły podawana jest w większych odstępach czasu.


Witaj,

Na pewno wszyscy, tutaj, na miarę możliwości, będziemy Cię wspierać. Na chemię każdy reaguje inaczej. Wiek Twojego taty ma znaczenie, ale ma też znaczenie jego niezła forma, o której tutaj wspomniałeś. Właściwie, jak tylko przejrzysz wątki dotyczące "wrażeń" z chemioterapii, zobaczysz, że każdy reaguje na swój sposób, ale jest jeden wspólny mianownik, o którym musisz wiedzieć: złe samopoczucie. Tego nie jest w stanie wyeliminować żaden z leków uzupełniających, które będzie dostawał Twój tato. Najpewniej wystąpią inne, też tutaj wielokrotnie opisywane skutki uboczne: spadek wyników krwi (te parametry plus praca nerek będą stale monitorowane), nudności, wymioty (inne niż te "normalne"), no i wypadanie włosów, łamiące się paznokcie, przebarwienia na skórze, bóle żył wywołane kontaktem z bardzo silnymi substancjami, jakimi są cytostatyki. Na większość z tych dodatkowych dolegliwości Twój tato dostanie lekarstwa, które będą go skutecznie osłaniać. Niestety, leki osłonowe też mają swoje nieprzyjemne skutki uboczne, ale wszystko jest do przewalczenia. Z własnego doświadczenia wiem, że warto już na wstępie zaopatrzyć się w maść z kasztanowca, którą smaruje się miejsca po wkłuciach naprawdę mniej boli. A i jeszcze domagaj się cyklicznych zmian leków przeciwymiotnych - w formule rotacyjnej, działają lepiej.
Jeszcze w kwestii terminu - cotygodniowe "sesje" to standard. Pamiętaj też, że jeśli tylko cokolwiek zaniepokoi lekarzy, podawanie chemioterapii zostanie wstrzymane.

Trzymam kciuki i za Twojego tatę, i za Ciebie.

Ł.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group