1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: guz oskrzela rak płaskonabłonkowy
lukaszandrzejewski

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 27826

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-09-13, 17:10   Temat: guz oskrzela rak płaskonabłonkowy
natka7 napisał/a:
Mój tato jest po drugiej chemii.
Może to zabrzmi chaotycznie ,bo na pewno już nie którzy z was pisali o tym,ale dziś nie mam siły i głowy aby szukac od nowa w postach.Tato moj jest starszym czlowiekiem i bardzo żle znosi chemię.Wymiotuje,ma zatwardzenie i okropnie boli go żoladek.
Nie wiem jak mu pomoc,leki zobojętniające nie działają,przeciw wymiotne też nie.Może kto ma sprawdzone inne sposoby,bo nie wiemy jak mu pomoc.Jak pomyslę że za 2 tygodnie ma następną chemię to coś mi się dzieję,bardzo proszę o pomoc i za rady dziękuję .Pozdrawiam.


Natka,

Niestety, na wymienione przez Ciebie objawy i skutki chyba nie ma rady - ból brzucha, zatwardzenie (ew. jeszcze hemoroidy) to skutki leków osłonowych, na przykład Zofranu. Sam nie mogłem tego zrozumieć, dlaczego leki osłonowe tak mnie "masakrują". Nie wiem, co może pomóc Twojemu tacie. Z własnego doświadczenia polecam standardowo - herbaty, najlepiej letnie, lepiej, pamiętam, jadłem popijając na przykład "piramidkami" owocowymi Liptona (mają intensywny smak, a uczucie bez-smaku częsty problem podczas terapii) cytostatykami. Dobrze wspominam też płynne jogurty o intensywnych smakach, na przykład wiśniowy. Poczucie głębokich mdłości - najgorsze podczas chemii - częściowo udawało mi się zwalczyć... Coca-colą, w ogóle gazowanymi napojami (to też polecały mi nieocenione pielęgniarki z onkologii). Niezłe efekty dawały też galaretki i kisiele.

Mam nadzieję, że jakiś pomysł zadziała.

Trzymam za Was kciuki!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group