1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Podejrzenie zmiany nowotworowej w piersi
lidia763

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 11353

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-10-12, 22:01   Temat: Podejrzenie zmiany nowotworowej w piersi
To iż badania są dobre, to opinia cały czas tego samego onkologa, który od samego początku monitoruje sprawę. Mammografię w Łodzi zrobiono w oparciu o pierwszą mammografię. Przebadano mamę wzdłuż i wszerz. Mamy zaufanie do lekarza, który prowadzi chorobę mamy, bo to wspaniały człowiek, kompletnie niepasujący do tego zadufanego światka lekarskiego, ale to też człowiek, a jak wiadomo każdemu może przytrafić się błąd.
Mama cieszy się z takiego obrotu sprawy, ale jednocześnie też ma wątpliwości co do wyników tych badań.
Dziękuję za ostatnią odpowiedz i pozdrawiam!
  Temat: Podejrzenie zmiany nowotworowej w piersi
lidia763

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 11353

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-10-12, 15:32   Temat: Podejrzenie zmiany nowotworowej w piersi
Witam ponownie! Lekarz prowadzący kazał mamie przyjechac do szpitala w którym pracuje( szpital Kopernika w Łodzi) , aby skonsultowac to z radiologami. Wykonano ponownie mammografię, wynik:
Widoczne skupiska mikrozwapnień raczej o łagodnym charakterze- kontrola za 6 miesięcy
Wykonano usg, wynik:
Nie stwierdzono ognisk podejrzanych hypoechogenicznych, drobne skupiska zwapnień.
Lekarz stwierdził, że badania są dobre i kazał mamie przyjść do kontroli za 3 miesiące.
Co na ten temat sądzicie?
  Temat: Czerniak, rak płaskonabłonkowy - bardzo niejasny wynik hp.
lidia763

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6934

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-10-06, 10:00   Temat: Czerniak, rak płaskonabłonkowy - bardzo niejasny wynik hp.
Bardzo dziękuję za odpowiedż.
Zastanawiam się tylko czy teść ma jeszcze jakieś szanse, bo zapomniałam dodać, że w pachwinie jest podobno guz wielkości małego kalafiora( tak ocenił go chirurg) dotykający naczyń i w tej sytuacji nie da się nic zrobić( to ocena chirurga i onkologa). Pozdrawiam

[ Dodano: 2011-10-06, 10:06 ]
Zapomniałam zapytac o dokładniejsze namiary na prof. Rutkowskiego. Będę wdzięczna.
  Temat: Czerniak, rak płaskonabłonkowy - bardzo niejasny wynik hp.
lidia763

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6934

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-10-04, 21:58   Temat: Czerniak, rak płaskonabłonkowy - bardzo niejasny wynik hp.
Teść leczy się w Radomsku w poradni onkologicznej, gdzie przyjeżdża lekarz z Łodzi. Ostatnie badania typu tk klatki piersiowej, usg brzucha miał wykonane w ubiegłym roku. Oba badania na wtedy wyszły dobrze.
Pierwszy wynik histop. to neoplasma malignum- melanoma malignum? carcinoma?
Po operacji wynik brzmiał
Opis makroskopowy
1. Pachwina lewa- wezły chłonne-Fragment tkankowy o wymiarach 10*10*6cm ze skórą o wymiarach 9*3cm
2. guz podudzia lewego-fragment skóry o wymiarach 9,5*8*1,5cm z owrzodziałą zmianą o wymiarach 7*6cm. Margines minimalny 0,5cm

opis mikroskopowy
Carcinoma planoepitheliale G3 infiltrans cutis
Zmiana owrzodziała wycięta w całosci -marginesy boczne 10 oraz 7mm. margines w dnie 4mm
Zbadano 13 węzłów chłonnych- przerzuty stwierdza się w 5 z nich, przerzuty ograniczone do węzła, max wymiar przerzutu 19mm
pT3N2
Po operacji( w Łodzi) leżał w miejscowym szpitalu z powodu niegojących się ran kończyny dolnej. Usunięto tkanki martwicze wykonano posiew.
PóZniej leżał z powodu zmian skórnych kończyny dolnej, wykonano wycięcie do badania histop. Wynik-Neoplasma malignum( melanoma malignum? carcinoma?)
Kolejny pobyt z powodu guza skóry podudzia lewego i znów wycinek do badania. Wynik- przewlekły stan zapalny w okolicy blizny z ziarninowaniem i złogami hemosyderyny.
I ostatni pobyt w szpitalu z wynikiem histop.- Neoplasma malignum probabiliter melanoma.
Przypomnę że teść jest cukrzykiem.
Proszę powiedzieć czy są jeszcze jakieś możliwości leczenia bo nie chcielibyśmy mieć poczucia, że czegoś zaniechaliśmy.
Z góry dziekuję i pozdrawiam serdecznie.[/b]

[ Dodano: 2011-10-05, 18:48 ]
Mam pytanie, czy jest ktoś, kto może mi udzielić odpowiedzi na powyższy post?
  Temat: Czerniak, rak płaskonabłonkowy - bardzo niejasny wynik hp.
lidia763

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6934

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-10-04, 19:27   Temat: Czerniak, rak płaskonabłonkowy - bardzo niejasny wynik hp.
Mój teść ma 74 lata.
W 2010 roku został skierowany do onkologa z powodu niegojącej się rany na łydce( leczony był pod kątem stopy cukrzycowej, ma cukrzycę). Zmiana owrzodziała została wycięta wraz z węzłami . Diagnoza to rak płaskonabłonkowy. Wszystko zagoiło się świetnie, aż do kwietnia tego roku kiedy to na łydce pojawiło się mnóstwo guzków.

Chirurg miejscowy pobrał wycinek do badania histopatologicznego i wynik
-przewlekły stan zapalny z ziarninowaniem i złogami hemosyderyny.
Póżniej guzki pojawiły się w pachwinie i znów wycinek do badania z wynikiem
-Neoplasma malignum probabiliter melanoma, pasmowaty fragm. łącznej śred. 5cm pokryty skórą? na przekroju białe

Na łydce guzki zniknęły natomiast rana po pobranym wycinku nie goi się w ogóle. Onkolog prowadzący teścia był bordowy z wściekłości na lekarza pobierającego wycinek bo stwierdził że w tej chwili przy niegojącej się ranie nia da się zastosować żadnego leczenia poza paliatywnym. Konsultowaliśmy to z innym onkologiem i okazuje się że możemy jedynie podawać leki przeciwbólowe. Z rany wydobywa się niemiłosierny smród a my nie nie możemy mu pomóc. Teść jest coraz słabszy. Czy na prawdę wyczerpane są możliwości medycyny wobec takiego stanu rzeczy? Może jest jakaś szansa?
  Temat: Podejrzenie zmiany nowotworowej w piersi
lidia763

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 11353

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-10-04, 18:42   Temat: Podejrzenie zmiany nowotworowej w piersi
Witam! Mamy wynik biopsji

Nieliczne grupy normotypowych komórek nabłonkowych oraz drobne zwapnienia, rozmazy nie zawierają komórek atypowych.

Dzwoniłam do lekarza prowadzącego leczenie mamy i powiedział że wyniki usg i biopsji są optymistyczne ale mama bedzie miała wycięty fragment piersi i wycinek będzie zbadany.
Cały czas się zastanawiam jak to możliwe, żeby mammografia wykazała takie nieprawidłowości a pozostałe badania nie wykazały nic niepokojącego.
Pozdrawiam!
  Temat: Podejrzenie zmiany nowotworowej w piersi
lidia763

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 11353

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-09-26, 18:58   Temat: Podejrzenie zmiany nowotworowej w piersi
Dziękuję za odpowiedz. Dzwoniłam do onkologa który zajmuje się mamą i on stwierdził że tak czy siak on będzie upierał się przy wycięciu guza nawet jeśli biopsja będzie równie optymistyczna co usg, więc teraz czekamy. Boję się ,bo lekarz powiedział, że wg wyniku badania mammograficznego rokowania są średnie. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!
  Temat: Podejrzenie zmiany nowotworowej w piersi
lidia763

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 11353

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-09-26, 15:03   Temat: Podejrzenie zmiany nowotworowej w piersi
Witam! Dziękuję za odpowiedż i znów mam prośbę o odpowiedż na nurtujące mnie pytanie. Mama dziś miała wykonane usg piersi i pani radiolog( bardzo dobra ) po gruntownym badaniu nie dopatrzyła się żadnych nieprawidłowości poza torbielami licznie występującymi. Oglądała wzdłuż i wszerz wynik badania mammograficznego i absolutnie usg nie potwierdzało tego co wykazała mammografia. Nie mogę przedstawić szczegółów wyniku usg bo mama przekazała mi tę informację telefonicznie.
Moje pytanie jest takie, czy mam powody do radości czy dalej do niepokoju( jutro mama ma biopsję)? I drugie pytanie dlaczego są takie rozbieżności w tych dwóch badaniach?
Z góry dziękuję za odpowiedz.
  Temat: Podejrzenie zmiany nowotworowej w piersi
lidia763

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 11353

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-09-20, 21:15   Temat: Podejrzenie zmiany nowotworowej w piersi
Witam!

Moja mama ma 58 lat.
Od lat kontroluje piersi i narządy rodne w związku z tym, że jest posiadaczką torbieli,
które w zależności od wielkości usuwa.
W 2000 roku miała usuniętego guza.
Chyba 10 miesięcy temu robiła mammografię która nic nie wykazała, a tu teraz proszę...

Oto wynik
Piersi o budowie tłuszczowo-gruczołowej.
Tkanka gruczołowo-włóknista niejednorodna.
Asymetryczne zagęszczenia.
W KGZ piersi prawej asymetria z zaburzeniami architektoniki w obszarze śr. 25 mm
z obecnością mikrozwapnień najpewniej wewnątrzprzewodowych.
Zmiana podejrzana ca susp.
Dość silnie wysycone węzły chłonne w dołach pachowych.
Pierś lewa bez wyraźnych zmian podejrzanych.
Konsultacja chirurgiczna, usg.
Ewentualna biopsja ze znacznikiem.
BIRADS 4
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group