1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak Clark II - szansa nawrotu, ciąża.
lady_carrot

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4459

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-10-24, 09:12   Temat: Czerniak Clark II - szansa nawrotu, ciąża.
malgorzata2016,
Mój wynik pierwotny to Clark III, Breslow 1,1mm. Indeks mitotyczny = 0, brak owrzodzenia.
Klasyfikacja: pT2a. Biopsja węzłów wartowniczych nie wykazała komórek czerniaka.

Rozmawiałam wczoraj z Profesorem na ten temat, bo sama chciałabym już być mamą. Powiedział, że różne są zdania, ale on osobiście poleca odczekać te dwa lata, bo różnie to bywa - wychodzę z założenia, że spotkał się on z tyloma przypadkami, że wie co mówi. Zresztą to najlepszy specjalista w Polsce. Jeśli masz 30 lat to jeszcze jest czas - mam wiele koleżanek po trzydziestce, które zachodzą w ciążę i rodzą zdrowe, silne dzieci (chyba, że są inne powody, o których nie wspomniałaś).

Jeśli masz wątpliwości, zawsze możesz napisać do Profesora maila - odpisuje bardzo szybko -> rutkowskip@coi.waw.pl. Ja dostałam odpowiedź w 2 minuty i za chwilę telefon z propozycją wizyty w CO-I, z której właśnie wczoraj skorzystałam.
  Temat: Czerniak Clark II - szansa nawrotu, ciąża.
lady_carrot

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4459

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-10-23, 16:19   Temat: Czerniak Clark II - szansa nawrotu, ciąża.
malgorzata2016,
Byłam dziś na wizycie u prof. Rutkowskiego, specjalisty od czerniaków, w warszawskim CO. Pytałam o ciążę, gdyż sama chciałbym niebawem starać się o dziecko. Profesor powiedział, że doradza pacjentkom czerniakowym odczekanie 2 lat. Mnie został jeszcze rok i myślę, że wszystkie uwagi profesora wezmę sobie do serca ;) lepiej chwilę poczekać i mieć spokojniejszą głowę.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group