1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak T2a
lady_carrot

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 29215

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-09-14, 17:21   Temat: Czerniak T2a
megan49, tak jak wspomniał mf54, może i powinno to działać inaczej. W szpitalu, w którym się leczę jest tak, że podczas wizyty onkolog wyznacza mi termin usg i daje karteczkę, z którą idę do rejestracji. Jak mi mówią, że mam czekać rok (tak, kiedyś to usłyszałam), to idę do mojego onkologa i on zapisuje mnie sam. W okresie kwiecień - czerwiec tego roku, gdy miałam podejrzenie meta w pachwinie, mój lekarz nawet nie dawał mi karteczki, a sam zapisał mnie na usg, które odbyło się w przeciągu 4 dni.
  Temat: Czerniak T2a
lady_carrot

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 29215

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-08-18, 20:22   Temat: Czerniak T2a
mf54 napisał/a:
Megan A moze mysli tylko nie chce sie przyznac, bo nie chce Cie martwic. Ja tak mam. Nie przypominaj mu.

Tak właśnie może być, ja ostatnio zaczęłam wypierać myśl jakoby cokolwiek mi kiedykolwiek "dolegało". Tak chyba łatwiej. A na pewno bliscy lepiej się czują wiedząc, że nie rozpaczam. Na swój sposób Twój Mąż pewnie się stresuje, ale też chce żeby życie toczyło się dalej i żebyś Ty wreszcie trochę odetchnęła. Za 3 tygodnie macie wizytę, a do tej pory starajcie się cieszyć tym co daje każdy dzień - szczególnie, że pogoda jeszcze piękna, letnia ;)
  Temat: Czerniak T2a
lady_carrot

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 29215

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-08, 23:42   Temat: Czerniak T2a
megan49,
Skoro mąż miał wycinane węzły pachwinowe to zupełnie nie rozumiem decyzji lekarza. Sami nie powinniście kupować, z uwagi na to, że lekarz musi ocenić stopień zaawansowana obrzęku i na tej podstawie ocenić jaki stopień ucisku jest konieczny (pończochę dobiera się indywidualnie).
Co do masaży to nie potrafię się wypowiedzieć. Mój onkolog powiedział, że najpierw mam 3 miesiące nosić pończochę w 2 stopniu ucisku, a o masażach pomyślimy na jesieni. Inny onkolog, który raz zastępował mojego powiedział mi z kolei, że na masaże już powinnam chodzić. Ja jednak ufam mojemu lekarzowi prowadzącemu.
Pończocha dużo zmieniła. W końcu mogę chodzić i nie kuleję na lewą nogę. Obrzęk znacznie się zmniejszył. Myślę, że warto powiercić lekarzowi dziurę w brzuchu ;) no chyba, że są jakieś przeciwwskazania dla męża. Musicie dopytać.
Jeśli chodzi o środę to jedyne co mogę powiedzieć to to, że mąż jest dorosły i musi sam podjąć decyzję. Nie zmusisz go do leczenia. Staraj się go przekonać, ale nie naciskaj... mąż musi sam chcieć.
Życzę Wam dużo siły i motywacji do walki, daj znać co u Was.
  Temat: Czerniak T2a
lady_carrot

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 29215

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-08, 00:20   Temat: Czerniak T2a
megan49 napisał/a:
Jeszcze chciałam zadać pytanie o coś zupełnie innego. Mężowi puchnie lewa noga. Pewnie jest to po usunięciu wszystkich dolnych wężłów chłonnych, ale lekarz tylko przepisuje clexanę i nic więcej.

Pokażcie lekarzowi nogę, powiedzcie o dolegliwościach. Być może konieczne jest noszenie specjalnej pończochy w 1 bądź 2 stopniu uścisku. To już lekarz musi ocenić. Sama od siebie powiem tylko tyle, że po wycięciu 2 węzłów wartowniczych lekarz kazał mi kupić pończochę w 2 stopniu ucisku (obrzęk mojej nogi w kostce był ogromny)... i to naprawdę pomaga, choć obrzęk nadal się utrzymuje, ale nie jest aż tak uciążliwy jak wcześniej. Myślę, że warto zasygnalizować ten problem.
  Temat: Czerniak T2a
lady_carrot

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 29215

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-04, 10:55   Temat: Czerniak T2a
megan49,
Najlepiej poproś lekarza żeby wyjaśnił Wam jak cały zabieg wygląda, chociaż panowie wyżej opisali bardzo dokładnie. Mój onkolog na przykład mi to rozrysował ;) Uważam, że to dobrze, że zadajesz dużo pytań, bo ważne jest to żebyście wiedzieli co i jak.
  Temat: Czerniak T2a
lady_carrot

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 29215

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-01, 22:45   Temat: Czerniak T2a
Grażynko, jeśli usg i rtg nie wykażą żadnych zmian to biopsja węzła wartowniczego zostanie wykonana. Chodzi o to, że wcześniej wymienione badania obrazowe mają wykluczyć przerzuty odległe. Jeśli płuca bądź jakiś organ byłby zajęty, wtedy nie ma sensu robić biopsji, bo już wiadomo że czerniak się rozsiał. Jeżeli natomiast organy są czyste, biopsja wartownika jak najbardziej jest uzasadniona. Dzięki temu chirurg onkolog stwierdzi stopień zaawansowania i oceni regionalne węzły chłonne. Od wyniku hist-pat wartownika zależy dalsze postępowanie.
Nie ma co wracać do tego co było, musicie patrzeć w przyszłość i chyba zaufać lekarzowi, który zlecił Wam te wszystkie badania. Wiem przez co przechodzicie, bo sama zostałam zdiagnozowana pół roku temu. Wspieraj męża i słuchajcie wskazówek lekarza, a jeśli coś Was niepokoi, nie wahajcie się i pytajcie - na forum jest dużo osób po biopsji wartownika.

Trzymam za Was kciuki, ściskam mocno.
  Temat: Czerniak T2a
lady_carrot

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 29215

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-01, 12:36   Temat: Czerniak T2a
megan49,
To wszytko powinno się już dawno wydarzyć. Badania obrazowe (usg, rtg) ustalą czy nie ma żadnych przerzutów odległych. Jeśli tam nic się nie dzieje (czego z całego serca Wam życzę), zostanie oznaczony i wycięty (do badania hist-pat) wartownik. Zabieg ten odbywa się w znieczuleniu ogólnym, stąd kontakt z anestezjologiem - musicie ustalić rodzaj znieczulenia itp.
Szkoda, że nie poszliście wtedy na wyznaczoną wizytę do lekarza wycinającego znamię, ale trudno - teraz najważniejsze jest to, żeby działać dalej.

Kontaktowałaś się z prof. Rutkowskim?

pozdrawiam
  Temat: Czerniak T2a
lady_carrot

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 29215

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-06-03, 12:00   Temat: Czerniak T2a
megan49,
Ja bym uderzyła do innego onkologa. Wydaje mi się, że zlecone powinny być badania obrazowe: usg jamy brzusznej i rtg płuc.

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group