1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 12
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz żebra VII prawego
krzysiek1991

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 18925

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-11-15, 15:05   Temat: Guz żebra VII prawego
a powiedzcie mi z kim się konsultować ba jak dotąd skupialiśmy sie głównie na hematologach, teraz jak w grę wchodzi radiotarepia rozmawiac również z radioterapeutami i onkologami? i powiedzcie czy w tym przypadku radioterapia ma zadanie profilaktyczne czy to juz konieczność?
  Temat: Guz żebra VII prawego
krzysiek1991

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 18925

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-11-14, 20:23   Temat: Guz żebra VII prawego
Witam dawno nie pisałem ponieważ kolejne konsultacje i wizyty sie przedłużały, dzisiaj tato odebrał wynik TK z Centrum Onkologi na Hirszfelda i wygląda na to ze będzie potrzeba radioterapia. Badanie TK wykazało w miejscu wyciętego żebra jakieś zmiany być może jednak są to ślady pooperacyjne. Jednak bardziej niepokoi mnie informacja o guzku nadnercza prawego śr. 1,7cm o niskiej gęstości w badaniu wyjściowym- może odpowiadać łagodnemu gruczolakowi. Czy to może oznaczać przeżuty?
  Temat: Guz żebra VII prawego
krzysiek1991

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 18925

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-10-04, 14:10   Temat: Guz żebra VII prawego
tak powiedziano, że nie ma czego naświetlać, za niecałe 2 tygodnie tato będzie miał badania kontrolne w DCTK, + na Hirszfelda chcą mu zrobić własne prześwietlenie może wtedy poprosić o jeszcze jedną opinie co do radioterapii...
  Temat: Guz żebra VII prawego
krzysiek1991

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 18925

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-09-15, 11:05   Temat: Guz żebra VII prawego
Witam mam już wyniki oto one:

[ Dodano: 2013-09-15, 11:13 ]
Obecna sytucja wygląda tak, że tato dostał skierowanie na radioterapie na Hirszfelda. Pojechaliśmy się zarejestrować i tm niespodziewanie lekarz nas przymujacy w poradni powiedział, że u taty nie ma czego naświetlać skoro ten guz i żebro zostało usunięte. Wiec jesteśmy trochę zdezorientowani bo teoretycznie na Grabiszyńskiej powiedzieli żeby naświetlać a na Hirszfelda powiedzieli że nie ma co. Chcemy umówić się jeszcze na konsultacje do innych hematologów by zasięgnąć różnych opinii. Tak więc tato ma zdiagnozowanego szpiczaka z tym ze jest on miejscowy. Trzeba wierzyć, że nie będzie pojawiał się w innych miejscach. Miał ktoś z forumowiczów podobną sytuacje i może cos doradzić??? Pozdrawiam
  Temat: Guz żebra VII prawego
krzysiek1991

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 18925

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-09-12, 16:35   Temat: Guz żebra VII prawego
jutro obieramy wyniki zobaczymy co dalej, polecono mi nazwiska hematologów we Wrocławiu: prof D Wołowiec i dr S Potoczek kojarzy ktoś???
  Temat: Guz żebra VII prawego
krzysiek1991

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 18925

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-09-05, 19:46   Temat: Guz żebra VII prawego
Dzisiaj zrobiono tacie badania krwi moczu i szpiku, lekarzem prowadzącym taty w DCTK ma być dr Gruszecka-Czopek, mogę liczyć na jakieś opinie?
  Temat: Guz żebra VII prawego
krzysiek1991

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 18925

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-09-03, 08:12   Temat: Guz żebra VII prawego
jakie wyniki badań musi zrobić , żeby wszystko sprawnie poszło zanim go przyjmą na oddział???
  Temat: Guz żebra VII prawego
krzysiek1991

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 18925

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-09-02, 23:24   Temat: Guz żebra VII prawego
tak wiemy, a wiadomo Ci coś o przyjęciach czy długo trzeba czekać??? bo ogólnie można tez skorzystać z innych ośrodków z tego co zdążyłem się zorientować np na ulicy Hirszfelda czy tez Pasteura również we Wrocławiu, ewentualnie jakieś nazwiska lekarzy hematologów?
  Temat: Guz żebra VII prawego
krzysiek1991

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 18925

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-09-02, 20:23   Temat: Guz żebra VII prawego
może mi ktoś powiedzieć coś więcej o tym nowotworze? rokowaniach? leczeniu?
gdzie na dolnym śląsku?
  Temat: Guz żebra VII prawego
krzysiek1991

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 18925

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-09-02, 19:14   Temat: Guz żebra VII prawego
Witam!
Odebraliśmy dzisiaj wyniki histopatologiczne. Wygląda na to, że jest niestety źle. Proszę powiedzcie coś w tym temacie. Wklejam co wykazały



  Temat: Guz żebra VII prawego
krzysiek1991

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 18925

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-08-27, 20:21   Temat: Guz żebra VII prawego
czyli rozumiem, że na razie niewiele można powiedzieć ;/ Jest ciężko tato całkiem inny człowiek;/ Trzeba być dobrej myśli i czekać
  Temat: Guz żebra VII prawego
krzysiek1991

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 18925

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-08-27, 19:24   Temat: Guz żebra VII prawego
Witam!
W ostatnim czasie rozpoznano u mojego taty, guz żebra VII prawego.

Opis wyglądał następująco:
Na poziomie VII żebra po stronie prawej, widoczna jest w opłucnej patologiczna masa o średnicy 3,0 x 6.0 x 4.0 niszcząca część żebra w linii pachowej środkowej.
Poniżej tego żebra widoczne jest pojedyncze ognisko guzkowatej konsolidacji miąższu płucnego o średnicy około 2 cm.

W połowie bieżącego miesiąca w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu, wykonano mu "Resekcję żebra VII drogą torakotomii prawostronnej wraz z marginesami".
Obecnie czekamy na wynik hist-pat.

Drodzy forumowicze, chciałbym dowiedzieć się co to oznacza dla mojego taty?
Czy sam fakt, że to żebro zostało usunięte rokuje dobrze?
Czy jednak wszystko zależny od wyniku badania?
I co czeka mojego tatę zarówno w przypadku pozytywnego wyniku jak i negatywnego?
Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: jusia: 2013-08-27, 19:54 ]
Post edytowałam.
Prosimy wpisać wszystkie wyniki badań - bez danych osobowych.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group