1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Prośba o interpretację
kolegiata001

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4900

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2018-02-27, 15:02   Temat: Prośba o interpretację
Witam
Uretroskopia - opis badania : pojemność pęcherza zmniejszona do 200 ml, obrzęk w okolicy moczowodu prawego - ujście widoczne. Na ścianie prawej płaskie zmiany o charakterze brodawczaka, następny przegląd w kwietniu. Pewnie 100% szpital i znów to samo przeżywanie i stres co dalej :fucc:
Pozdrawiam
  Temat: Prośba o interpretację
kolegiata001

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4900

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2018-02-06, 18:36   Temat: Prośba o interpretację
Witam
Mały problem z siecią, długo się nie odzywałem.
Lekarz prowadzący zlecił wykonanie cytologie moczu i wynik wyszedł tu cytuje his-pat: Komórki nabłonka urotelialnego bez cech atypii , dość liczne leukocyty...
A poza tym ostatnie USG : zmniejszył się zastój moczu w prawej nerce, przy ujściu moczowodu był niewielki stan zapalny i była niewielka blokada w odpływie do pęcherza.
Po TUR BT miałem podana w szpitalu adriblastine. Miała być podawana szczepionka BCG, lekarz po wynikach histo-pa z dn.08.12 zdecydowal że nie podajemy
Missy to co było napisane pTa (obecnie mięśnie gładkie tak jest napisane w histo-pa i to wszystko... w końcu lutego będe miał cystoskopie to napisze.
Pozdrawiam serdecznie i dziekuję za info
  Temat: Prośba o interpretację
kolegiata001

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4900

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-12-08, 19:56   Temat: Prośba o interpretację
W czerwcu 2014 w Poznaniu usunięto mi brodawczaka metodą TURBT
wynik histopatologiczny : Carcinoma urotheliale papilare pTa (PUN LMP) et papilloma urotheliale conncomitans (m-8120/3)
W kwietniu 2016 nastąpiła wznowa , znów znalazłem się w Poznaniu, miałem TUR BT
wynik histopatologiczny :Neplasma Urotheliale papillare (PUN LMP). Nie miałem robionych innych zabiegów w kontroli urologicznej jak tylko USG co 6-cy - z tego co piszą podręczniki powinno być inne leczenie ?... Leczony byłem w Poznaniu.

Znów od stycznia tego roku miałem krwiomocz ze skrzepami a urolog mi opowiada, że USG nic nie wykazuje. Spytałem się pana doktora, czy to jest normalne?... Czy nie powinienem być monitorowany poprzez cystoskopie?...Odpowiedź była taka : „No i co z tym” ??? Jak stałem to aż usiadłem bo mnie zatkało.

Zmieniłem lekarza, pan dok urolog z Konina zlecił wykonanie cytologii moczu i kontrolnej cystoskopii, skierował mnie na oddział urologii szpitala w Koninie, gdzie miałem wykonany zabieg usuwania znów tej samej wznowy co w poprzednich przytoczonych opisach. W dniu 6 lipca 2017 miałem przeprowadzony zabieg TUR BT. Wynik histopatologiczny :Carcinoma urotheliale G1 vesicae urinariae, pTa (obecnie mięśnie gładkie).
23 października badanie cystoskopowe wykazało wznowy na prawej ścianie pęcherza i znów szpital w dniu 20 listopada miałem znów TUR BT wynik histopatologiczny jest wyżej jako pierwszy mój wpis.

Nie jestem leczony onkologicznie. Ja już sam nie wiem co dalej, jestem tym wszystkim zmęczony. Czy w tym przypadku powinien też współpracować onkolog?... Masa pytań, na które nie znajduję odpowiedzi.. Mój stan psychofizyczny jest teraz fatalny, aż wstyd się przyznać, że się chce staremu facetowi ryczeć. Nie chciałbym chodzić z workiem‌ sorry za wyraz.
  Temat: Prośba o interpretację
kolegiata001

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4900

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-12-08, 12:37   Temat: Prośba o interpretację
Drobne fragmenty tkankowe częściowo pokryte nabłonkiem urotelialnym, ogniskowo z cechami dysplazji malego stopnia i cechami różnicowania gruczołowego, cechy przewlekłego odczynu zapalnego. II. Drobne fragmenty tkankowe z obecnością przewlekłego odczynu zapalnego częściowo pokryte nabłonkiem urotelialnym, w jednym z fragmentów ogniskowo cechy dysplazji małego stopnia, obecne zawapnienia. Co oznaczają te wyniki ?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group