1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
kmis757

Odpowiedzi: 189
Wyświetleń: 80446

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-01-30, 22:27   Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
Pauliśka93 napisał/a:
Myślałam, że uda mi się o tym wszystkim zapomnieć,

Pauliśka93, :tull:
- co mogę Tobie w tym miejscu napisać. Rozumiem bardzo dobrze. Sam, przez co rusz dokładne badania (11 MRI; bo wynik niejednoznaczny...), a jutro jadę do Kliniki Wojskowej, a potem czeka DCO...
Nie wszystkim nam jest dane zapomnieć, a wydaje mi się że lek pozostanie już na zawsze.
Zaglądam tu do Ciebie i trzymam :okok" za tylko dobre wiadomości ::thnx::
  Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
kmis757

Odpowiedzi: 189
Wyświetleń: 80446

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-01-27, 00:13   Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
Pauliśka93, bardzo dobrze rozumiem Twoje zmartwienie. Sam jestem teraz diagnozowany i mam pietra, chyba nie mniejszego jak Ty.
Pamiętasz zapewne, że nas informowano o skutkach ubocznych, tych wczesnych i późnych.
To co napiszę, nie jest po to abyś się jeszcze bardziej bała, ale bardziej dlatego, że powinniśmy być świadomi. Jeśli myślisz inaczej to bardzo przepraszam. Poza tym masz myśleć tak jak ja; nic mi już nie grozi, jestem zdrowa i już :)
Czytałem artykuł na Portalu Onkologicznym 'Zwrotnikraka': "Radioterapia skutki uboczne - powikłania...". i przeczytałem zdania, z których nie zdawałem sobie do tej pory sprawy.
"...Do późnych skutków ubocznych powikłań intensywnego leczenia skojarzonego z udziałem radioterapii należy ryzyko powstawania nowotworów wtórnych (głównie białaczek, rzadziej chłoniaków i nowotworów litych), głownie po upływie 7-10 lat lub później od zakończenia leczenia...".
To jednak statystyki, których nie wolno nam brać sobie do serca.
Czekamy na Twoje badania kontrolne i tylko dobre informacje
  :okok"
  Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
kmis757

Odpowiedzi: 189
Wyświetleń: 80446

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-04-27, 23:46   Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
Pauliśka93 napisał/a:
W miejscu zabiegu u podstawy płata skroniowego lewego ku tyłowi od rogu komory bocznej uwidacznia się nieduża niejednorodna loża pooperacyjna o wymiarach 1x0,7 cm. Nie wykazuje cech ograniczenia dyfuzji ani hiperperfuzji. Nie ulega wzmocnieniu kontrastowemu.

- "... nie ulega wzmocnieniu kontrastowemu..."; to bardzo dobra wiadomość. Zapewne teraz chwila oddechu, a za ok 3 do 6 miesięcy kontrolne/porównawcze MRI.
  Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
kmis757

Odpowiedzi: 189
Wyświetleń: 80446

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-04-07, 19:08   Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
:brav: i oby tak dalej
  Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
kmis757

Odpowiedzi: 189
Wyświetleń: 80446

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-04-06, 20:49   Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
Powodzenia Pauliśka93,
Trzymam :okok"
  Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
kmis757

Odpowiedzi: 189
Wyświetleń: 80446

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-04-06, 00:51   Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
Z zębami po radioterapii twarzoczaszki jest bardzo rożnie. Czasami stomatolodzy nie wiedzĄ jak się zachować i co nam wolno.
Nasza Forumowicza ze Szwecji (Ewa), doczekała się implantów, po czterech latach. Na początku też jej odradzali, nie chcieli zakwalifikować. Ma to już za sobą, ale to inny kraj i inny świat.
Tu na forum, tez Forumowicze opisywali swoje doświadczenia związane z tym problemem. Uważam, ze wszystko zależny od miejsca napromieniowania i stąd wpływu na nasze zęby. Niektórzy F. pisali a nawet pokazywali, jak to zęby lecą, a wręcz ścierają się jak u przysłowiowego królika, prawie do samych dziąseł.
Ja po prawie pięciu latach, mogę podzielić się swoimi uwagami. Pani Stomatolog, a zarazem żona chirurga onkologicznego, powiedziała mi, że nie widzi różnicy, jak u innych swoich pacjentów. Z początkiem roku, tak poprostuj złamała mi się jedynka u dołu....
Dziś Pani dr zmieniła zdanie. Zrobiłem mostek porcelanowy na cztery zęby, ale co istotne: wszystkie trzy zęby poddane zostały leczeniu kanałowemu, bez udziału środków znieczulających. Dziw brał Panią dr, bo jak mówiła, pacjent nie powinien tego wytrzymać, a moje zęby po lampach, na obie strony szyi i centralnie na węzły chłonne (i nie tylko), spaliły wszystkie nerwy... Jak już pisałem, to sprawa indywidualna, i w dużej mierze zależna od ilości, miejsca i mocy lamp.
Ps. Przy wypisie usłyszałem; a zębów i tak pan nie utrzyma... na razie są jakie są i nie daję się....a barwa; jakie to ma znaczenie, gdy wygrywamy ZYCIE :)
  Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
kmis757

Odpowiedzi: 189
Wyświetleń: 80446

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-03-31, 23:02   Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
Pauliśka93 napisał/a:
nic mi już nie urosło.

- aby uśmiech 'urós'ł na Twej buzi i gościł tam bez przerwy :okok"
  Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
kmis757

Odpowiedzi: 189
Wyświetleń: 80446

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-01-26, 16:04   Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
Majkax napisał/a:
najważniejsze jest w koncu zdrowie

...dla nas onkologicznych; zdrowie to 'ŻYCIE'...
Pauliśka93 napisał/a:
Może rzeczywiście poszukam jakiegoś innego specjalisty

Konsultacja u innego specjalisty, zawsze wskazana, choćby i dla swojego spokoju...
Włoski, ząbki, 'opalona' szyjka, itp...; przerażają, zwłaszcza młode osoby, czy tez Kobiety... ale ŻYCIE jest wartością bezcenną :!: ...
  Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
kmis757

Odpowiedzi: 189
Wyświetleń: 80446

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-01-24, 08:38   Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
Pauliśka93 napisał/a:
a skórę mam do tej pory suchą
polecam krem regenerujący; Pharmaceris, do skory po naświetlaniach.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group