1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak anaplastyczny
kmis757

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 20839

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-11-09, 10:09   Temat: rak anaplastyczny
beti* napisał/a:
Bardzo boję się, że niska waga i złe samopoczucie sprawią, że tata nie otrzyma kolejnej chemii

- a do tego złe wyniki mogą tatę wykluczyć lub przesunąć kolejną chemioterapię. Taki stan po chemii jest częsty. Musicie z tym walczyć na wszelkie sposoby. Tato nie może się załamywać ale musi mieć wręcz świadomość, że to co się z nim dzieje po chemii (brak apetytu, brak smaku - jedzenie jak siano a woda jak rdza) to to co my wszyscy po chemii przechodziliśmy. Mnie także Nutridrinki nie odpowiadały, wręcz przyprawiały mnie o dodatkowe wymioty. Jeśli tato ma złe samopoczucie i stany wymiotne to powinien przyjmować, zwłaszcza zaraz po chemii leki na przeciw wymiotne. Musi choćby w małych ilościach, ale zmuszać się na zjedzenie czegokolwiek. Mało ale często. Gdy zwróci to za chwile ponawiać próbę. Najlepiej niech będzie to coś na co ma ochotę, choć zanim mu to podacie to traci się już chęć. Tak było i w moim przypadku. "Wchodziła" mi np. rzadko ścięta jajecznica; bo śliska i jakoś szybko przelatywała przez gardło....
Powiedz tacie, a może i pokaż, że rozmawiasz z ludźmi, którzy przeszli przez podobne piekło jak On. Być może to mu w jakiś sposób doda sił....
TK wynik jeśli jest zlecany na cito to jest już na drugi dzień, ale to zależy od miejsca i zlecenia.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group