1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
kmis757

Odpowiedzi: 374
Wyświetleń: 155776

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-01-28, 18:34   Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
meteor,
Rezonans magnetyczny to badanie, które wykorzystuje działanie polem magnetycznym wytwarzanym przez fale radiowe. W tomografii komputerowej natomiast stosuje się promienie rentgena. Rezonans magnetyczny jest badaniem dokładniejszym i bardziej bezpiecznym. Tomografia komputerowa za to jest bardziej dostępna i tańsza.

http://www.poradnikzdrowi...rowa_39975.html

Nie doszukiwał bym się tu, odrazy, błędu lekarskiego. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapytać o tę zmianę badania obrazowego, lekarza przy wizycie kontrolnej.
Badanie rezonansem pokazuje stany zapalne oraz guzy nowotworowe, a także zmiany w układzie naczyniowym... stosuje się środki cieniując (kontrast), by wybrane partie były bardziej widoczne....
  Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
kmis757

Odpowiedzi: 374
Wyświetleń: 155776

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-10-11, 11:26   Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
Gazda napisał/a:
podczas najbliższej kontroli

Najbliższa kontrola pewnie po miesiącu od wyjścia ze szpitala. Powinieneś zaś, po 2-ch tygodniach wykonać kontrolne parametry morfologii, mocznika, kreatyniny i elektrolitów. Dużo pij, jak pisze Gazda i zmuszaj się jeśli to konieczne (brak apetytu, smaku i śliny) do jedzenia. Szumy w uszach mam do dziś, jakby mi stado koników polnych grało przy uchu. U Ciebie za wcześnie na ocenę tego. Może być to skutek uboczny leczenia ale z tym poczekaj, nie denerwuj się... Jeśli nie będziesz pił to po wynikach, tych po 2-ch tygodniach powinieneś być nawadniany w rejonie (moi znajomi, onkologiczni tak mieli). Powodzenia i zdrowia życze :)

[ Dodano: 2012-10-11, 11:36 ]
Bluesy napisał/a:
Nie wiem czy o ni liczą

Niechętnie jesteśmy kierowani na badania PET i bardzo często trzeba o nie prosić a czasem wręcz wymusić. Ja w DCO usłyszałem, że oni zajmują się leczeniem i kontrola okolicy szyi i takie wyniki są mi na miejscu zlecane a PET to badanie zewnętrzne poza szpitalem.... Ewo, gdyby na to liczyli ;) to by nas nie leczyli wcale :)
Zdrówka i miłego dnia...
  Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
kmis757

Odpowiedzi: 374
Wyświetleń: 155776

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-07-15, 14:22   Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
Jak czytam; 23 lipca resymulacja i do domu a od 1 sierpnia leczenie.
meteor napisał/a:
a co zatym większe skutki uboczne naświetlań?

Naświetlanie jest w tym przypadku punktowe z pozostawieniem niewielkiego marginesu na tkanki zdrowe (po to resymulacja aby je dokładnie określić) a skutki uboczne dają o sobie znać na o wiele większej przestrzeni naszego ciała i to jest normalne i nieuniknione. Pamiętaj, że toczy się walka o Twoje ŻYCIE.

[ Dodano: 2012-07-15, 14:26 ]
DorotaP, bardzo dobrze pisze. To o czym my tu piszemy to jedno ale zawsze wszystko należy konsultować ze swoim lekarzem prowadzącym. W tym przypadku wystarczy telefon do lekarza.
  Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
kmis757

Odpowiedzi: 374
Wyświetleń: 155776

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-07-14, 19:49   Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
meteor napisał/a:
W lipcu mam mieć trzecią dawkę, czy mogę się zaszczepić?

Prawdopodobnie czeka mnie usunięcie węzłów chłonnych więc dobrze by było się zaszczepić.

- powinieneś oczywiście wziąć tę trzecia dawkę szczepionki przeciw żółtaczce...
- "prawdopodobnie czeka mnie..."; skoro za trzy tygodnie zaczynasz leczenie, czyli Radioterapie to nie jest planowane usunięcia węzłów chłonnych...
Pozdrawiam i życze powodzenia :)
  Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
kmis757

Odpowiedzi: 374
Wyświetleń: 155776

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-07-01, 18:17   Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
meteor,
Standart to 30/37 lamp ( 5 lamp 2 dni przerwy). Dasz rade. Powodzenia. :)
  Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
kmis757

Odpowiedzi: 374
Wyświetleń: 155776

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-06-26, 15:45   Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
meteor, :)
Od momentu poproszenia na wykonanie maski rozpoczyna się praca zespołowa, która trwa nawet i do 2-ch tygodni ( zależnie od miejsca leczenia).
I etap: w modelarni zrobią Tobie element unieruchamiający chorego (w Twoim przypadku maska na unieruchamiającą głowę i szyję)
II etap: wykonanie tomografii komputerowej na potrzeby planowania radioterapii. Lekarz na otrzymanych w ten sposób wielu przekrojach wnętrza ciała, na każdym zdjęciu zaznacza miejsca chore, do których ma trafić lekarstwo w postaci dawek promieni. Jednocześnie zaznacza miejsca zdrowe, które maja pozostać bezpieczne.
III etap: przy współpracy z Fizykiem tworzony jest komputerowy model rozkładu dawki, tzw. izodoz. Obrazuje, jaką technikę należy zastosować (energie, rodzaj promieni, liczbę pól i sposób ustawienia aparatu), aby jednakowa dawka lecząca docierała w miejsce chore, a narządy sąsiednie te zdrowe były maksymalnie chronione.
IV etap: plan leczenia jest dokładnie analizowany i przed jego wdrożeniem (rozpoczęciem leczenia) jesteśmy poproszeni o stawienie się w szpitalu i wykonuje się to już z naszym udziałem na symulatorze. Symulator to aparat, który oddaje warunki radioterapii i potwierdza, czy plan leczenia może być bezpiecznie realizowany w kabinie bunkra. Po akceptacji planu leczenia lekarz zakłada Kartę Napromieniania. Wtedy rozpoczyna się Radioterapia. Pierwsza "lampa" odbywa się w obecności onkologa-radioterapeuty a przy kolejnych jesteśmy "oddani" w ręce techników...
Powodzenia w drodze do zdrowia :)

[ Dodano: 2012-06-26, 15:51 ]
Od dnia przymiarki na maskę, wraca sie do domu i czeka na ponowne wezwanie już gdy plan leczenia jest gotowy...
  Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
kmis757

Odpowiedzi: 374
Wyświetleń: 155776

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-04-26, 20:14   Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
meteor napisał/a:
MRI chyba nie miałem robione, można podać pełną nazwę tego badania?

Rezonans Magnetyczny

[ Dodano: 2012-04-26, 20:20 ]
meteor napisał/a:
14.03.2012r operacja usunięcie guza

- gdzie dokładnie był ten guz?
Zamieść spokojnie pełny opis wyników, wszystko co masz.
  Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
kmis757

Odpowiedzi: 374
Wyświetleń: 155776

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-04-26, 16:24   Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
meteor,
meteor napisał/a:
co to znaczy niezróżnicowany, podobno jest to najbardziej złośliwy rak.

Tak jest.

Meteor, nie zrażaj się określeniem, że jest to najbardziej złośliwy rak. To o niczym nie przesądza. Teraz wycisz swoje emocje i zacznij działać tak jak czytasz powyżej we wpisach naszych Administratorów.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group