1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak żołądka z przerzutami do wątroby
kbehemot

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 3793

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-09-05, 08:38   Temat: Rak żołądka z przerzutami do wątroby
Dzień dobry, laktuloza pomogła na zaparcia. Brzuch dalej wydęty. Onkolog powiedział, że można wodę usunąć ale na razie by tego jeszcze nie robił, bo wraz z tą wodą usunie się też jakieś odżywcze substancje. Cokolwiek miał na myśli.
Mam kolejne pytanie - czekamy dalej na wynik histopatologii. Panie w instytucie mówią, że badanie zostało poszerzone o immunohistopatologie. Czy to oznacza, że już stwierdzili GIST i tylko sprawdzają czy ma te mutacja do skierowania na terapie celowaną czy też robią tak zawsze o ile jest podejrzenie GISTA, bez względu co wyjdzie ze zwykłej histopatologii???
Z góry dziękuje za informację.
  Temat: Rak żołądka z przerzutami do wątroby
kbehemot

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 3793

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-09-01, 17:08   Temat: Rak żołądka z przerzutami do wątroby
Dzień dobry,
w załączeniu wyniki badań, które już mamy.
Ma od razu pytanie - czy prz lekach i tych wynikach jak mąż cierpi na zaparcie to mogę mu dać czopek glicerynowy?
A koleje moje pytanie - mąż ma strasznie napuchnięty brzuch. Lekarz mówi, że nie możńą ńic z tym zrobić bo nie mamy jeszcze histopatologii. Naprawdę nie można mu z tym rzuchem jakoś pomóc? Ulżyć? Gdzie to "załatwić"?

[ Dodano: 2019-09-01, 17:11 ]
Nie mogę załącznika jpg dodać Leki, które bierze to: Levoxa, IPP 20, neoparin, heparegen, nebilet htc, melodyn.
  Temat: Rak żołądka z przerzutami do wątroby
kbehemot

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 3793

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-08-27, 16:31   Temat: Rak żołądka z przerzutami do wątroby
Dzień dobry, wracam po raz drugi na to forum. Wcześniej uzyskałam pomoc w czasie gdy chorował mój tata. Teraz potrzebuje pomocy przy chorobie męża.
Mąz ma lat 43, od dwóch miesięcy bolał go brzuch. Miał rozpoznanie nadżerki żoładka i na to go leczono. Niestety stan się pogorszył - stał się słaby, pocił się w nocy i pojawiał się stan podgorączkowy, brzuch dalej do bolał i tak jakby napuchł i trafił na SOR. Na SORze zrobili USG, tomograf i prześwietlenie płuc. Pobrali krew i wyszła bardzo słaba hemoglobina. Po 3 jednostakach krwi poprawiła się do 10 ale dalej jest źle (chyba). Dalej poci się w nocy mimo podwanych antybiotyków i jest diagnozowany w stronę nowotworu. Lekarz prowadzący stwierdził, ze wyszły meta na wątrobie, trzustka czysta, płuca czyste. Nie miał PETA. Dzisiaj miał gastroskopie i pobrany wycinek z żołądka. Wyniki histo mają być za tydzień. W czwartek ma mieć tomogra z kontrastem żeby zobaczyć co i jak z tymi meta na wątrobie. Lekarz mówi, ze stan jest poważny. Co to może znaczyć? Lekarz - nie onkolog - stwierdziła, że może być GIST.
Co teraz? Jaka bedzie najlepsza droga postepowania? Wyniki badan mam dostać w piatek więc napewno je tu zamieszcze i będę konsutlować z onkologiem. Czy z chirugiem też pownnam? Konsutalcja trochę pewnie potrwa - co jeżeli zgodzimy się na jakiś rodzaj leczenia a potem będziemy chcieli to zmienić? Czy jest taka możliwość np. po 1 dawce chemii?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group