1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Krwawiące afty, grzybica, nieznośny ból, uniemożliwiający je
katarzyna_C

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 19498

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2013-11-19, 12:17   Temat: Krwawiące afty, grzybica, nieznośny ból, uniemożliwiający je
Witajcie :)

Musze napisać co tam u mojej mamy . Z jednej strony chce się z Wami podzielić tym wszystkim , żeby może jakoś pomóc na jej przypadku a z drugiej po prostu tego potrzebuje : )

Z buzią mamy o wiele lepiej !! To wszystko zaczęło znikać i muszę przyznać , że po tym syropie w szybkim tempie ! Mama może już cokolwiek jeść , jej cokolwiek to kisiel i galaretki ale to naprawdę w jej przypadku dużo !
Mimo tego jednak jeść nie chce , jej stan pogarsza się z dnia na dzień :/

Wczoraj trafiła do szpitala , bo w nocy zaczęła lać się jej " ropa " z tego cięcia na brzuchu ( wycinanie jajników ) i z pochwy .
Wcześniej jak pisałam z pochwy też się lało ( nie mogła się w ogóle wysikać taki żrący był ten płyn ) , ale lekarz hospicyjny powiedział , że to grzyb i to przez to :/ chociaż teraz nie jestem pewna czy miał rację ..
Napisałam ropa w cudzysłowiu bo my nie wiemy co to jest , przez ostatnie dwa dni , z pochwy się już nic nie lało , i nagle zaczęło :/

Mama trafiła do szpitala na ginekologie , lekarz powiedział że muszą zrobić posiew i wzięli wymaz bo oni sami nie wiedzą co to za płyn wydobywa się z tego cięcia i pochwy .. jak nam powiedzieli może to być ropa lub płyn z rozkładających się narządów ..
jakoś ja sobie nie potrafię wyobrazić tego .. szczególnie jeżeli to miałoby tyczyć się tych narządów .. przerasta mnie to ..
wiem tylko , że ten płyn ciągle cieknie :/ chyba musi być go dużo w środku , w okół cięcia skóra jest czerwona , więc może to zakażenie i to jednak ropa ..

już zupełnie nie wiem co mam myśleć ..
  Temat: Krwawiące afty, grzybica, nieznośny ból, uniemożliwiający je
katarzyna_C

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 19498

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2013-11-12, 22:06   Temat: Krwawiące afty, grzybica, nieznośny ból, uniemożliwiający je
beti* napisał/a:
katarzyna_C z czystym sumieniem polecam antybiotyk w tabletkach o nazwie Fluconazole (Flukonazol) dostępny na receptę - bardzo szybko przynosi ulgę. Pozdrawiam

Właśnie dzisiaj dotarliśmy do tego leku !! Poleciła nam go koleżanka mamy z pracy z dermatologi! Gdyż moja mama również pracuje w szpitalu.
Lek jak się dowiedziałam podobno jest bardzo dobry.
Był też u nas lekarz na wizycie z hospicjum, obejrzał mamę i stwierdził, że to grzybica :/ również był jak najbardziej za tym lekiem z tym, że my mamy go w syropie gdyż tabletek mama nie jest w stanie przełknąć :/

Dzisiaj pierwszy raz zażyła, mówił , że ją pali :/ popłakała się i oczywiście krzyczała :/ ale mimo wszystko będę się starać , żeby to piła bo to chyba ostatni preparat w którym jest jeszcze nadzieja..

Dodatkowo mama miała problem o którym nie pisałam ale teraz myślę, że mogę wspomnieć ku przestrodze! Mamie również wdała się grzybica pochwowa (czy jak to się tam nazywa) przestrzegam przed dbaniem o higienę!
Mimo tego , że myłam mamę dwa razy dziennie , smarowałam kremami, moczyłam w rumianku to wdało się to paskudztwo :/ Lekarz powiedział , że to efekt uboczny chemii.. dlatego nie wiem już czy to ja za mało dbam o jej higienę czy paskudztwo jest się w stanie samo wdać :/ ..

Najgorsze jest to że to strasznie boli :/ mama nie jest w stanie się wysikać, bo dosłownie płacze i krzyczy z bólu :/ / leży ciągle w łóżku dlatego, żeby złagodzić ból musieliśmy ją polewać wodą podczas oddawania moczu ale i tak mimo wszytko bardzo ją boli :/
  Temat: Krwawiące afty, grzybica, nieznośny ból, uniemożliwiający je
katarzyna_C

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 19498

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2013-11-10, 23:27   Temat: Krwawiące afty, grzybica, nieznośny ból, uniemożliwiający je
Ja nie jestem pewna na 100% czy to jest grzybica !! Ma mnóstwo aft i pleśniawek w ustach , do tego jak sobie robi nestatyną na gaziku to odchodzą jej z buzi czerwone takie jak by strupy :/ sama do końca nie jestem pewna jak to opisać :/ jak zajrzałam do wnętrza to po prostu na policzkach , podniebieniu języku wszystko jest czarne .. takie jak by strupy ..

pielęgniarka z hospicjum zasugerowała , że to może robić się grzyb
jutro ma przyjść do nas lekarz i to obejrzeć

po prostu nie wiem już co robić , żeby mama coś zjadła :/
dzisiaj znowu prawie nic nie zjadła :/
wypiła przez strzykawkę ( już nawet nie daje rady pić przez słomkę ) pół szklani rosołu i trzy łyżki galaretki , mówi że zjadła by coś ale nie może przez ten ból :/

nie mam już pomysłu czym i jak ją karmić !! ???
  Temat: Krwawiące afty, grzybica, nieznośny ból, uniemożliwiający je
katarzyna_C

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 19498

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2013-11-09, 18:43   Temat: Krwawiące afty, grzybica, nieznośny ból, uniemożliwiający je
Witam :)

Potrzebuję porady , pomysłów , nowych możliwości walczenia z aftami , pleśniawkami , grzybem .
Moja mama jest w ciężkim stanie , dostała tylko jedną chemię , niestety żeby kwalifikować się na drugą musi poprawić się jej kondycja fizyczna . A żeby to się stało to chyba musi jeść .. przynajmniej nasz onkolog mówi , że to ostatnia możliwość ..

O dziwo ma apetyt i to spory , ale jej usta , gardło są tak zawalone tymi aftami , pleśniawkami i dosłownie ranami , że nie jest w stanie nic przełknąć :/ jeszcze na początku tygodnia mogła jeść , dzisiaj już nie może pić :/
z ust wypluwa co chwilę białe kawałki skór ..

cały czas stosujemy Nestatynę , fiolet na wodzie , mamy też aphtin , i maść która o ile dobrze pamiętam nazywa się Mucosit .. ( po tej maści stwierdziła , że wyszło jej tego jeszcze więcej )

proszę Was poradźcie jakieś sprawdzone preparaty które sprawią , że to zejdzie albo przynajmniej nie będzie ją to tak bolało :/ nie mogę patrzeć jak chce zjeść a nie może :/

może są jakiś domowe sposoby .? no sama już nie wiem :/

słyszałam też o Caphosol .?
czy ktoś go stosował .? jakie były efekty .?
poleciła mi go znajoma , znajomej , znajomej stosowała i podobno był rewelacyjny ! W aptece zaś Pani powiedziała , że nie ma on jakiegoś nadzwyczajnego składu ..
więc już sama nie wiem ..

mam nadzieję , że umieściłam moje pytanie w dobrym wątku : )
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group