1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 22
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Acg , cin 2 , stan po elektrokonizacji
katarzyna1988

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3157

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-11-17, 09:29   Temat: Acg , cin 2 , stan po elektrokonizacji
odpisałam, że zmiany agc oznaczają zmiany w tkance gruczołowej w szyjce czyli nie tak jak zazwyczaj w nabłonkowej :) może z nich powstać rak gruczołowy, musisz poczekać na wyniki hp wtedy będzie więcej wiadomo

[ Dodano: 2017-11-17, 09:30 ]
a że komórki gruczołowe są w kanale mogą nie być widoczne na kolposkopii dlatego łyżeczkowanie
  Temat: Cytologia, objawy
katarzyna1988

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 10411

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-11-14, 11:02   Temat: Cytologia, objawy
ja miałam głeboką konizacje z założeniem specjalnych szwow (metoda sturmdorfa)
  Temat: Acg , cin 2 , stan po elektrokonizacji
katarzyna1988

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3157

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-11-14, 10:52   Temat: Acg , cin 2 , stan po elektrokonizacji
witaj :) ja przy każdym pobraniu wycinków miałam łyżeczkowanie kanalu szyjki i jamy macicy.Chcą sprawdzić czy nic sie nie kryje dalej, bo na kolposkopii widac jedynie tarczę szyjki nie kanał więc ona może być prawidłowa a w kanale może coś siedzieć.Natomiast agc to zmiany w tkance gruczołowej bardzo rzadkie często w kanale szyjki
  Temat: Cytologia, objawy
katarzyna1988

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 10411

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-09-15, 09:02   Temat: Cytologia, objawy
I jak tam wyniki Gizmowa? dla mnie szczepienie przeciw hpv jest bez sensu, chroni tylko przed kilkoma szczepami hpv, a np inny może spowodować raka.Swojej córki też nie zaszczepię. A wmawianie kobietom, że to szczepionka przeciw rakowi szyjki macicy to opowiadanie głupot i nabijanie komuś kieszeni
  Temat: Cytologia, objawy
katarzyna1988

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 10411

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-09-04, 14:04   Temat: Cytologia, objawy
Ja mialam takie krwawienia i okazało się, że mam polipa w szyjce,przy łyżeczkowaniu go usunęli :)
  Temat: Cytologia, objawy
katarzyna1988

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 10411

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-08-30, 09:42   Temat: Cytologia, objawy
witaj, ja miałam ten sam wynik po wycinkach i jestem po konizacji metodą sturmdorfa już 4 lata:) jak coś pisz prv, poza tym masz jeszcze wirusa hpv (koilocyty)
  Temat: Cytologia, objawy
katarzyna1988

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 10411

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-08-01, 14:16   Temat: Cytologia, objawy
Każde krwawienie jest niepokojące, ale nie musi oznaczaćmajgorszego

Ja miałam wycinki i łyżeczkowanie macicy przy cin1 z racji tego, że 4 lata wcześniej miałam cin3 i konizację szyjki (jej skrócenie), natomiast przy cin 1 okazało się, że jest ok.Może masz HPV i wtedy cytologia może wychodzić zła, musisz poczekać na wyniki biopsji.Ja mam hpv i co jakiś czas pojawia się III grupa cytologii i cin1 właśnie z powodu wirusa
  Temat: Cytologia i koilocyty
katarzyna1988

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3322

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-06-20, 08:04   Temat: Cytologia i koilocyty
poszukaj takiego, który będzie się liczył z Twoim zdaniem i chętnie wysłucha Twoich sugestii. Masz wirusa hpv z nim już nic nie zrobisz( jedynie organizm sam moze go zwalczyć), musisz się badać i kontrolować
  Temat: Cytologia i koilocyty
katarzyna1988

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3322

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-06-14, 11:58   Temat: Cytologia i koilocyty
Jeżeli cin 1 pojawia się już w kilku cytologiach równocześnie z objawami hpv może to być infekcja przetrwała, lekarze czasem zalecają nawet przy cin1 ( który pojawia się już w którejś z kolei cytologii) konizację szyjki macicy, może warto wybrać się do innego lekarza?
  Temat: Zmiany w szyjce macicy
katarzyna1988

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 6148

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-04-10, 10:18   Temat: Zmiany w szyjce macicy
Witajcie :)
a mam takie pytanie, patrzylam na wyniki mojej konizacji sprzed 4 lat i zastanawia mnie to: konizat 3,5 cm x 2,0 cm x 1,5 cm która wartośc to długość jak to rozszyfrować ?
  Temat: Zmiany w szyjce macicy
katarzyna1988

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 6148

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-04-06, 08:03   Temat: Zmiany w szyjce macicy
Tak, po konizacji mialam czesto 1 grupę, czasem drugą, dwa razy trafiła się 3 ale po wycinkach okazywało się, że jest ok, dlatego się zastanawiam co ta cytologia wychwytuje, że od czasu do czasu wynik jest nieprawidłowy
  Temat: Zmiany w szyjce macicy
katarzyna1988

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 6148

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-04-04, 12:33   Temat: Zmiany w szyjce macicy
ja cytologię robię co pół roku i zmienia się jak pogoda...raz 1 raz 2 a czasem 3 i znowu stres,w tych wycinkach nie wyszło, że mam hpv może się uspokoił na chwilę.

Dziękuję za odpowiedź :)
  Temat: Zmiany w szyjce macicy
katarzyna1988

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 6148

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-04-04, 11:10   Temat: Zmiany w szyjce macicy
Witam, zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, co z tą cytologią? 2 razy ( w 2015 i 2016) wyszła zła, podejrzenie cin1 natomiast po wycinkach i łyżeczkowaniu okazuje się, że jest czysto...więc co ta cytologia pokazuje?
Pozdrawiam
  Temat: Zmiany w szyjce macicy
katarzyna1988

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 6580

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-04-04, 08:11   Temat: Zmiany w szyjce macicy
mufaso83 napisał/a:
ważne żebyś nie godziła się na LEEP, ponieważ przy tej metodzie spalane są marginesy i patolog nie jest ich w stanie ocenić. lepiej wybrać zwykłą konizację. ja miałam ścięty plasterek, następnie rany "przypalone", bez szwów.


aaa czyli miałaś jeszcze coś innego,ja miałam 2/3 szyjki wycięte i później zespolone specjalnymi szwami pochwę z resztą szyjki dlatego tyle mnie trzymali w szpitalu
  Temat: Zmiany w szyjce macicy
katarzyna1988

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 6580

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-04-03, 11:03   Temat: Zmiany w szyjce macicy
no name napisał/a:
4graffk4

gdy masz skierowanie na konizacje,..........


ja miałam konizację metodą sturmdorfa i to była operacja, ponad godzinę,leżałam w szpitalu 3 dni :) może miałaś inną metodą?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-04-03, 18:19 ]
Proszę nie cytować całych postów.

 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group