1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 21
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zmiany tarczycy
kaska28

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 12535

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-03, 17:44   Temat: Zmiany tarczycy
WITAM

Odebralam juz wynik histo -pat.mam pytanie co on oznacza niestety nie bylo mamy lekarza a inny nie byl na tyle uprzejmy by nam wytlumaczyc co oznacza wynik :

Sruma nodosa colloides
  Temat: Zmiany tarczycy
kaska28

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 12535

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-02-27, 19:46   Temat: Zmiany tarczycy
Dziekuje mysle ze troszke panikuje ,ale te siniaki pojawily sie dzisiaj wczorak ich nie bylo wiec sie troszke przestraszylam mysle ze udam sie z mama do lekarza :)
  Temat: Zmiany tarczycy
kaska28

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 12535

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-02-27, 18:13   Temat: Zmiany tarczycy
Dziekuje bardzo za informacje ,martwi mnie jeszcze duze zasinienie wokol rany i miejsca gdzie byl dren czy to normalne?
  Temat: Zmiany tarczycy
kaska28

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 12535

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-02-27, 13:09   Temat: Zmiany tarczycy
WITAM WSZYSTKICH!

Dawno mnie nie bylo na forum,ale niestety obowiazki,mimo to pozdrawiam wszystkich cieplutko.


Zaczne od tego ze mama juz po operacji w domu bylo ciezko ale po malu dochodzi do siebie,podam ponizej urywek z wypisu szpitalnego:

prawie calkowita resekcja prawego plata tarczycy z usunieciem ciesni,subtotalna resesekcja plata lewego tarczycy.

Mam pytanie co to znaczy,i jeszcze jedno zmieniam opatrunki regularnie ale zauwazylam ze wokol rany wyszlo zasinienie czy to normalne bo z tym siniakiem wyglada to nieciekawie?
  Temat: Zmiany tarczycy
kaska28

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 12535

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-01-26, 15:33   Temat: Zmiany tarczycy
dziekuje slicznie za szybka odp :)
  Temat: Zmiany tarczycy
kaska28

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 12535

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-01-26, 11:43   Temat: Zmiany tarczycy
Witam ponownie :-D


Mama ma wyznaczony termin operacji wyciecia tarczycy na 22 lutego,dzis miala robione BADANIE ECHOGRAFICZNE PRZEZKLATKOWE SERCA i mam pytanie co do wyniku

LA-2,9;Ao-3,0;RVOT1-2,4;LV-4,4;IVSD-0,9;EF-64%

zwloknienia w platkach ZM,fala zwrotna przez zastawkeII\IIIst.
niedomykalnosc ZT I st.


czy moge prosic o rozjasnienie mi tego wyniku bo :?ale?: niestety nic nie rozumiem!

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Zmiany tarczycy
kaska28

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 12535

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-01-17, 21:34   Temat: Zmiany tarczycy
Bardzo dziekuje za odp.

I dziekuje za forum,tylko tu znajdziemy odp. na nasze pytania!!!!!!!!!!!!!!!
  Temat: Zmiany tarczycy
kaska28

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 12535

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-01-17, 15:30   Temat: Zmiany tarczycy
Witam ponownie :)
Mam jeszcze pytanie poniewaz biobsja pobierana byla tylko z jednego guzka a w wyniku USG cytuje ponownie:


Na pograniczu PPi ciesni widoczny jest niejednorodny, lito-plynowy guzek i wym: 10x17x21 mm,
w srodkowej czesci PP zmiana lito-torbielkowata o wym: 3,8x5,3 mm
oraz podobna zmiana w srodkowej czesci LP o wym: 3x4,9 mm.
Na szyi obustronnie widocznych jest po kilka owalnych hypoechogenicznych wezlow chlonnych o wielkosci do 4x10 mm.

jak wyzej widac jeszcze dwie zmiany to znaczy ze bedzie musiala mama miec jeszcze jedna biobsje,czy poprostu okaze sie wszystko po operacji,lekarza mamy dopiero w poniedzialek i nie wiem co o tym myslec ?
teraz tez mama bierze THYROZOL 20mg ,na ulotce wyczytalam ze bierze sie go rowniez przed zabiegami wiec moze dlatego ma go brac?
  Temat: Zmiany tarczycy
kaska28

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 12535

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-01-16, 11:03   Temat: Zmiany tarczycy
Dziekuje bardzo za odpowiedz,leczenie bedzie raczej operacyjne tak powiedzial lekarz,i nie ukrywam ze bardzo ciesze sie z tego wyniku- :-D

DZIEKUJE BARDZO I SERDECZNIE POZDRAWIAM WSZYSTKICH!
  Temat: Zmiany tarczycy
kaska28

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 12535

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-01-16, 09:37   Temat: Zmiany tarczycy
Witajcie :)
Mam juz wynik BAC mamci:

obraz cytologiczny przemawia za guzkiem koloidowym.

nie bardzo wiem co to znaczy?
  Temat: Zmiany tarczycy
kaska28

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 12535

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-01-13, 13:50   Temat: Zmiany tarczycy
absenteeism napisał/a:
Tak czy inaczej jest to RTG sprzed roku, więc w tym wypadku wypadałoby zrobić świeże.


Dzis odebralam wynik RTG mamy i tak sie ciesze gdyz nie ma zmian ....w poniedzialek wynik biobsji mam nadzieje ze tez bedzie dobrze :-D
  Temat: Zmiany tarczycy
kaska28

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 12535

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-01-09, 10:39   Temat: Zmiany tarczycy
Witam wszystkich :)
Mam pytanie czy BAC tarczycy jest w jakis spodob niebezpieczne?Jutro juz z mamcia idziemy na biobsje i chyba boje sie bardziej od niej :cry:
No i jestesmy juz po wizucie u kardiologa przepisal jej BETALOC 50,TRITACE 2,5 wiec mam nadzieje ze jej serduszko jest chociaz bezpieczne,no i jeszcze ten paskudny kaszel szok ,chwilami naprawde mam wrazenie ze sie udusi :-(

Pozdrawiam wszystkich cieplutko :flower:

[ Dodano: 2012-01-09, 11:01 ]
Ach jeszcze jedno pytanie czy jesli jest podejrzenie POChP bedzie to mialo wplyw na leczenie?
  Temat: Zmiany tarczycy
kaska28

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 12535

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-01-02, 11:25   Temat: Zmiany tarczycy
Witam wszystkich w nowym roku :)

Jak ten czas mi sie dluzy biobsja dopiero 10 stycznia ,martwi mnie kaszel mamy jest okropny szczegolnie w nocy cale noce nie spie tylko nasluchuje czy czasem sie nie dusi,jak juz odkrztusi flegme jest ok ,ale bardzo mnie to martwi.Jeszcze jutro musze ja zostawic z moja corcia ,gdyz z synem jede do szpitala wojskowego w Bydgoszczy na odział neurologi(mama zostaje z corka gdyz niestety zostalam sama z 2 dzieci).Troche sie obawiam ale poprosilam ciocie zeby do nich zagladala.Hmmm niepokoje sie :uuu: ale nie mam innego wyjscia.
Wiem ze narzekam ale tylko tutaj moge podzielic sie swymi obawami,pozdrawiam serdecznie wszystkich :)
  Temat: Zmiany tarczycy
kaska28

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 12535

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-12-31, 16:13   Temat: Zmiany tarczycy
absenteeism ,zaproponowalas aby zrobic rtg klatki piersiowej a ja

popadam chyba w paranoje caly czas od wczoraj szukalam przeswietlenia pluc mamy -i znalazlam :) -ze stycznia :
pogrubienie oplucnej w obu szczytach.Pola plicne bez zageszczen miazszowych.Cien srodkowy w granicach normy.
dodam ze to przeswietlenie bylo robione przy zapaleniu pluc.

Przepraszam ze tak zawracam glowe ale nie dawalo mi to spokoju :)
  Temat: Zmiany tarczycy
kaska28

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 12535

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-12-31, 13:11   Temat: Zmiany tarczycy
:) Dziekuje wszystkim za dobre slowa i porady ,napewno zaraz od poniedzialku zacznam dzialac chyba jak narazie mam akumulatory dosyc dobrze naladowane(staram sie)aby dac rade za nas dwie narazie mamę nie informuje za bardzo o wszystkim choc mysle ze sie domysla co moze a co nie musi byc .Ironia losu powrocila do mnie po 13 latach wtedy walke przegralismy ale dzis jestem gotowa na BOJ Z WROGIEM!

ZYCZE WSZYSTKIM FORUMOWICZOM ZDROWEGO,POMYSLNEGO ORAZ SZCZESLIWEGO 2012 ROKU!
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group