1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 12
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
kasia605

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3529

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-05-06, 20:49   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Witam,

Bardzo proszę o pomoc. Mężczyzna 56 lat, wynik badania histopatologicznego wklejam poniżej.

Napiszcie proszę którego onkologa polecacie z województwa łódzkiego bądź woj. sąsiednich.
Jakie są rokowania przy takim wyniku?
Na co teraz musimy wrócić największą uwagę?
Jakie dalsze badania wykonać?

:-( Bardzo proszę o pomoc i poradę

  Temat: Czerniak sromu
kasia605

Odpowiedzi: 191
Wyświetleń: 137053

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-12-12, 20:20   Temat: Czerniak sromu
::rose:: ::rose:: ::rose::
  Temat: czerniak
kasia605

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 10975

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-10-27, 18:28   Temat: czerniak
Sa wyniki.

1. Brak mutacji braf.
2. Badanie PET wykluczylo inne ogniska. czyli jest jeden przerzut w wezlach chlonnych srodpiersia.

Napiszcie prosze na jakie leczenie tata moze liczyc? i ktore w jego przypadku byloby najskuteczniejsze.
  Temat: czerniak
kasia605

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 10975

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-10-26, 18:52   Temat: czerniak
Jutro będzie znany wynik z mutacji BRAF (po prawie miesięcznej walce) i wynik PET.

Powiedzcie mi, leczenie którym dostępnym środkiem będzie najbardziej skuteczne? Przypomnę tylko że jest przerzut do węzłów chłonnych śródpiersia - nieoperacyjny. a co w przypadku jeśli będą inne przerzuty?

Denerwuje się i obawiam jutrzejszych wyników.
  Temat: czerniak
kasia605

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 10975

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-10-14, 20:04   Temat: czerniak
wyniki bronchoskopii:

Rozpoznanie kliniczne
Adenopathia mediastini. Melanoma brachii dex. AD 2009. Meta ad med. susp.

Rozpoznanie:
1/2/ Cellulae neoplasmaticae malignee: melanoma malignum.

Możecie pomóc mi w zrozumieniu wyniku? Bardzo proszę.
Proszę, napiszcie co mogę dalej zrobić. :-(
:-(
  Temat: czerniak
kasia605

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 10975

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-10-08, 20:48   Temat: czerniak
Jutro wyniki bronchoskopii, zobaczymy co będzie dalej.
Bloczka do zbadania mutacji braf nadal nie mam :(
  Temat: czerniak
kasia605

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 10975

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-10-03, 19:13   Temat: czerniak
mam wielki problem.
powiedzcie mi co mam zrobić w sytuacji gdy laboratorium poinformowało mnie dzisiaj że bloczka nie ma, tzn nie wiadomo co się z nim stało. Szukanie trwało tydzień.
Jak można jeszcze zbadać mutacje braf?
  Temat: czerniak
kasia605

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 10975

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-09-24, 21:44   Temat: czerniak
"bloczek", jak Pani przez tel to określiła, jest w Gliwicach. Do Krakowa już dzwoniłam, przyjmą, zbadają i nawet odeślą do Gliwic. Pojutrze to załatwimy.
W necie znalazłam inf że badanie genu jest też w Gliwicach, ale dzwoniłam w kilka miejsc, pytałam i nie znalazłam :-(
Z Krakowa wynik otrzymamy w ciągu 2 - 10 dni (400zł).

Prof zlecił jeszcze mediastinoskopię.
  Temat: czerniak
kasia605

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 10975

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-09-24, 10:05   Temat: czerniak
Mam jeszcze jedno pytanie, gdzie mogę zbadań mutację genu BRAF?
  Temat: czerniak
kasia605

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 10975

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-09-22, 11:24   Temat: czerniak
biopsji jednak nie było, miejsce prawdopodobnego przerzutu nie pozwala na biopsję. Lekarz twierdzi również że ze względu na miejsce nie można tergo zoperować.

I tutaj moje pytanie i prośba
Proszę Was, podajcie mi kontakt do specjalisty którego polecacie.
Bardzo was proszę.

[ Dodano: 2014-09-22, 14:27 ]
Jedziemy jutro na wizytę do Prof Rutkowskiego. Udało się umówić wizytę. Odrobina szczęścia w tym nieszczęściu.
  Temat: czerniak
kasia605

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 10975

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-09-20, 06:16   Temat: czerniak
DumSpiro-Spero napisał/a:

Czy jest jakiś inny wynik gdzie postawiono rozpoznanie?


Dziękuje DumSpiro-Spero i Aleksandra_A za odpowiedź na mój post.
Innego wyniku nie ma. Jednego dnia lekarz zobaczył zmianę na ramieniu a drugiego już wyciął, jest tylko wynik który załączyłam w poście. Badany był dopiero wycinek.
Tata będzie miał wykonaną biopsję w poniedziałek, nie wiem jak długo będziemy czekać na wynik. Załączę, gdy tylko otrzymamy.

pozdrawiam
  Temat: czerniak
kasia605

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 10975

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-09-19, 16:27   Temat: czerniak
Witam wszystkich,

Problem dotyczy mojego taty, 51 lat
5lat temu wycięto czerniaka.
Oto wynik badania (będę załączać zdjęcia wyników żeby niczego nie pomylić)



W międzyczasie były wykonywane badania kontrolne co 3 miesiące, wszystko było w porządku, do ostatniego RTG.




Wykonano TK



Wponiedziałek będzie wykonana biopsja

Moje pytanie, co dalej będzie? Jakie są rokowania?

Pozdrawiam
Kasia
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group