1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: interpretacja wyniku histo po usunięciu płuca
kasia321

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 7294

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-12-12, 18:35   Temat: interpretacja wyniku histo po usunięciu płuca
dziękuję Ci bardzo.
Szczególnie za wyjaśnienie, że technika obu TK była inna - ja jako laik - w życiu nie myślałabym o tym. Teraz będzie wizyta - jak pisałam u chirurga, postaram się pokazać oba TK.

Jeszcze raz Wielkie Dzięki Missy
  Temat: interpretacja wyniku histo po usunięciu płuca
kasia321

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 7294

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-12-11, 21:19   Temat: interpretacja wyniku histo po usunięciu płuca
bardzo dziękuję Ci Missy.
W poniedziałek Tata ma USG jamy brzusznej. Sądząc z Twojej wypowiedzi powinien skierować się na TK. Ruszę ten temat.
Trochę mamy problem z onkologiem, ponieważ Tata przyjmował chemię w innym szpitalu niż onkologiczny i de facto nie ma lekarza prowadzącego. Tym niemniej, ten problem da się rozwiązać.
Missy, proszę, powiedz, czy należy obawiać się tych zmian "marmurkowych"? - źle to mi brzmi.

Powiem jeszcze, że Tata miał w trakcie II i III cyklu (o ile dobrze pamiętam) robione RTG i lekarz prowadzący (podający chemię pulmonolog) nic nie mówił o tym, że choroba "powiększa się". Poza tym, na tę środę Tato ma umówioną wizytę z chirurgiem, który go operował (fantastyczny fachowiec) i liczę na więcej wiadomości.

Coś mi się zdaje, że chciałabym usłyszeć, że ten cały rak to jakaś pomyłka :-(

dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Kasia
  Temat: interpretacja wyniku histo po usunięciu płuca
kasia321

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 7294

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-12-10, 19:18   Temat: interpretacja wyniku histo po usunięciu płuca
dziękuję za szybką odpowiedź. Do tej pory nie wiedziałam, że po chemia pooperacyjna trwa 4 cykle. to mnie trochę uspokoiło.
W załączeniu TK z 1 lipca 2015r. - tj. przed operacją Taty.
Niepokoi mnie to, że płuco ma niewłaściwą strukturę i oczywiście wątrobą. Pocieszające jest to, że Tata czuje się - ogólnie rzecz biorąc - nieźle.

z góry bardzo dziękuję bardzo za zainteresowanie i odpowiedź
Kasia
  Temat: interpretacja wyniku histo po usunięciu płuca
kasia321

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 7294

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-12-09, 20:25   Temat: interpretacja wyniku histo po usunięciu płuca
Szanowni forumowicze,

w nawiązaniu do historii mojego Taty i jego raka płaskonabłonkowego (wycięte lewe płuco 2 sierpnia),chcę Was zapytać o Jego leczenie.

Aktualnie Tata jest po IV cyklu (w załączeniu są ostatnie Karty Informacyjne ze szpitala). Założenie było - lekarz mówił - że będzie VI cykli. Tata dobrze znosił chemię. Psychicznie też nie najgorzej. Wcześniej była mowa o tym, że o ile będzie miał słabe wyniki to nie będzie chemii. Na oko moje - laika- te wyniki nie są takie złe. Stąd pytanie dlaczego zrezygnowano?Więc nie wiem, skąd decyzja o tym, że nie będzie kolejnych wlewów?

Po ostatniej chemii była mowa, że ma zgłosić się w dniu 7 grudnia na oddział w celu przeprowadzenia badań. Jednak zanim nastąpił 7 grudnia, Tata zrobił TK (w załączeniu). Nie rozumiem tego opisu, tylko tyle, że nie ma przerzutów do kości. Ale co jest z wątrobą? co jest z płucem? Marmurkowe...? Co to oznacza?

Czy w ocenie Fachowców z forum kierunek leczenia jest prawidłowy?Jakie i kiedy można przeprowadzić badania aby mieć pewność, że chemia przynosi rezultaty?

Z góry Wam bardzo dziękuję.
Kasia
Cytat:





  Temat: interpretacja wyniku histo po usunięciu płuca
kasia321

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 7294

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-09-07, 18:54   Temat: interpretacja wyniku histo po usunięciu płuca
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, wiedzę, informacje i też inne (realne?) spojrzenie na chorobę.
Trochę załamałam się niektórymi wątkami. Eh..., sami wiecie. Bardzo dziękuję Bonaj za post. Chyba brakuje mi odwagi.
Z innej beczki powiem, że Tata był dziś u onkologa i ma wyznaczony termin na chemię, ale najpierw ma szereg badań do wykonania. Psycholog wciąż nad nim czuwa. Widzę, że staje się nieco silniejszy! Fizycznie i psychicznie - to doskonała wiadomość.
Pozwolę sobie za jakiś czas znów skonsultować z Wami pewne sprawy, ale jeszcze na to będzie potrzeba trochę czasu (wyniki, propozycja leczenia chemią).

Jeszcze raz dziękuję.

Kasia321
  Temat: interpretacja wyniku histo po usunięciu płuca
kasia321

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 7294

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-09-06, 10:59   Temat: interpretacja wyniku histo po usunięciu płuca
Witajcie,

Tata spotkał się z psychologiem - zadowolony z efektów rozmowy. Liczę, że spotkania te pomogą przygotować go do leczenia onkologicznego którego wizję podświadomie a może i świadomie oddala. (wynajduje sobie zajęcia kolidujące z wizytą u onkologa).

Wiem, że wizyta u onkologa to podstawa ale nie daje mi spokoju pytanie dotyczące rokowań.

Czy operację w tym przypadku można uznać za radykalną czy też nie?

Jakie jest prawdopodobieństwo, że nie wszystko "złe" zostało wycięte? W jaki sposób się to teraz weryfikuje?

Jakie są realnie szanse na wyzdrowienie?

za odpowiedzi bardzo serdecznie dziękuję i pozdrawiam Kasia321
  Temat: interpretacja wyniku histo po usunięciu płuca
kasia321

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 7294

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-09-05, 14:49   Temat: interpretacja wyniku histo po usunięciu płuca
Dziękuję za odpowiedź.

Zaraz poczytam. Udało mi się teraz z Tatą porozmawiać i trochę "nawkładać" mu do głowy pozytywnych myśli. poza tym, w poniedziałek pójdzie do onkologa - to już mały sukces!

serdecznie dziękuję Kasia 321
  Temat: interpretacja wyniku histo po usunięciu płuca
kasia321

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 7294

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-09-05, 12:45   Temat: interpretacja wyniku histo po usunięciu płuca
Bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedź DUM SPIRO-SPERO i Sansei

Właśnie tak zrobimy - w poniedziałek to wizyta u onkologa.

Dziś rano rozmawiałam z Tatą i On niezmiennie mówi o dusznościach. W jaki sposób można mu pomóc? Czy tak jak Sansei mówi - podać kawę, podwyższyć ciśnienie? Jeżeli tak, to znakomicie, ale czy tylko to? Trochę wariuję na punkcie oddychania, bardzo chciałabym, aby mu ulżyć (chociaż w tym).

Jeszcze raz wielkie dzięki. Jak coś nowego pojawi się na pewno będę informować.
serdecznie pozdrawiam

Kasia321
  Temat: interpretacja wyniku histo po usunięciu płuca
kasia321

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 7294

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-09-05, 09:57   Temat: interpretacja wyniku histo po usunięciu płuca
Dziękuję za szybką odpowiedź.
Wyjaśnię jeszcze sprawę gorączki - jest to stan podgorączkowy. Tato ma 36,8 - 37,2 st.

Mam pytanie:

Sensej napisał/a:
Po zbadaniu 2 węzłów chłonnych i wykryciu w nich komórek nowotworowych nie ma potrzeby badania kolejnych bo nic by to już nie zmieniło

DUM SPIRO-SPERO:
To nie jest prawda. W materiale pooperacyjnym wymagane jest przebadanie przynajmniej 6 węzłów chłonnych z grup N1 (3 węzły) i N2 (3 węzły).

- czy to oznacza, że nie zbadano wszystkiego co należy?

Proszę o informację kiedy najpóźniej Tato ma czas na chemię?
Wiem, że jak najszybciej, ale jego kondycja jest bardzo słaba. Nie ma siły, zwyczajnie, ledwo porusza się. O psychice to już ciężko mówić - bo jest załamany. Ma umówione spotkanie z psychologiem - liczę na to, że fachowo podniesie go na duchu. Ponadto, wciąż ma problemy z oddychaniem.
Proszę o odpowiedź: czy to normalne jest że wciąż ma "napady" duszności? Minął miesiąc od operacji a On nie odczuwa jakiejś znacznej różnicy w oddychaniu. Chirurg mówi, że to normalne - czy tak?

Pojawia się jeszcze jedno pytanie, czy leki przypisane przez lekarza to dobry wybór? Chodzi mi o połączenie Theovent 300mg, Poltram Combo i Flegamina. Pytam o to dlatego, że po ich przyjęciu pojawiły się duszności. Po ok. 2godzinach minęły. Czy ma to związek?

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi. Jestem bardzo wdzięczna za okazaną mi (nam) pomoc.

Ponadto, dołączam ostatni Taty wypis (sam zgłosił się do szpitala gdzie był operowany, ponieważ miał napady duszności i bardzo źle się czuł).
  Temat: interpretacja wyniku histo po usunięciu płuca
kasia321

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 7294

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-09-04, 16:39   Temat: interpretacja wyniku histo po usunięciu płuca
Witam Wszystkich serdecznie,
Zwracam się z prośbą dotyczącą oceny sytuacji mojego ojca któremu 03.08 usunięto całe lewe płuco. Kilka dni temu odebraliśmy wyniki badania hist. Wg mojej wiedzy operacja była radykalna ale określono stadium IIIA. Jakie są rokowania? Czego można się spodziewać? Czy w dalszym ciągu statystycznie jest 20% szans na 5 letnie przeżycie wynikające ze stadium choroby? Usunięto 5 węzłów w tym w jednym z dwóch przebadanych stwierdzono komórki nowotworowe - dlaczego nie zbadano wszystkich? Pacjent aktualnie znajduje się ciągle pod "opieką" chirurga - skarży się na duże duszności, ostatnio pojawiają się stany podgorączkowe. Nie był jeszcze konsultowany onkologicznie. Ogólnie stan psychofizyczny dosyć kiepski. Czy należy się w tym przypadku przygotowywać na chemię? jeżeli tak to jaką, wg jakiego schematu? polecacie jakiegoś dobrego onkologa w Białymstoku?
Z góry dziękuję za wszelką pomoc,
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group