1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: wynik badania pet
karolina7817

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 9538

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-02-21, 08:15   Temat: wynik badania pet
Witam
Dziękuje za odpowiedz. Pierwsze badanie to była jednak tomografia( pomyliłm się) Wynik tomografii był mniej więcej taki: dwie zmainy w płucach w w prawym i lewym, węzły chłonne czyste, jakieś zmiany na wątrobie najprawdopodbniej torbiele.
Około trzy lata temu moja mama była operowana, miała raka szyjki macicy, wtedy powiedziano nam że wszystko bedzie ok bo wykryto raka bardzo wcześnie( mama często się badała). Później były naświetlania i chemia. Przez ostatnie dwa lata wszystko było w porządku, mama chodziła na kontrole i robiła badania.
Prześwietlnie płuc i tomografie zlecił mamie alergolog. Moja mama jest alergiczką, czasami zdarzało się, że miała duszności, używała jakiś inhalatorków. Kiedyś też lekarz powiedział że ma poczatki astmy.
Mniej więcej dwa lata temu mama miała przeswietlenie płuc i wtedy wszystko było ok. nie było żadnych zmian.
Chciałbym wiedzieć co będzie dalej, czy jest szansa na wycięcie tych guzów. Jeden lekarz powiedział mi że jeżeli będą zatakowane inne narządy to zostaje tylko chemia.
Pozdrawiam
  Temat: wynik badania pet
karolina7817

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 9538

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-02-20, 21:25   Temat: wynik badania pet
Witam
Być może ktoś mi pomorze rozszyfrować wynik badania pet?
U mojej mamy wykryto dwa guzy w płucach podczas rezonansu, lekarz skierował ją na badanie pet.
Wynik badania:
Wzmożony metabolizm 18F-FDG. W segmencie trzecim płuca prawego zmiana guzowata 45x58x45, odcinkowo przylegająca do pogrubiałej opłucnej z suv maxFDG=6,4. W języczku płuca lewego zmiana 27mm z suv maxFDG=3,7. Węzeł chłonny okna aortalno-płucny 18mm o zwiększonym gromadzeniu 18F- FDG suv max=1,8.
Aktywny proces rozrostu w guzach obu płuc oraz w wężle chłonnym okna aortalno-płucnego.
Tak mniej więcej brzmi ten wynik. Co to oznacza? Mama ma wizytę u lekarza dopiero w środę, a ja wolałabym się już czegoś dowiedzieć.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group