1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Podejrzenie o HCC, obrazy TK i MRI nie są jednoznaczne.
karol2012

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11503

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-11-10, 21:56   Temat: Podejrzenie o HCC, obrazy TK i MRI nie są jednoznaczne.
Jak nie wytną na Banacha to już tylko Berlin pozostaje..
  Temat: Podejrzenie o HCC, obrazy TK i MRI nie są jednoznaczne.
karol2012

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11503

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-08-07, 10:22   Temat: Podejrzenie o HCC, obrazy TK i MRI nie są jednoznaczne.
Trochę mam inne zdanie co do oceniania przez chirurga, czy to co ma wyciąć to rak i to określonego rodzaju /HCC/. Chirurg ocenia na podstawie badań obrazowych, czy da się i jak to wyciąć. Ja zadałem podobne pytanie jak na przygotowaniach do pierwszej operacji jeden lekarz powiedział mi, otworzę pana zobaczę co tam jest i zaszyje bez wycinania.....
Tą opinię potwierdził drugi chirurg mówiąc kolokwialnie, jak będę miał pańską wątrobę na talerzu to powiem co wycinamy...dodał, że jak nie wycinany to jest jeszcze parę metod usunięcia lub zmniejszenia guza.
Rodzaj guza powinni określić onkolodzy, a badanie histopatologiczne /po operacji/potwierdzić ich przedoperacyjną diagnozę. Sama biopsja to też nic pewnego w moim przypadku 3 krotne wkucie w 19 cm guza / dodałem 1 cm bo TK tak go zwymiarowało/ dało wynik brak komórek HCC w pobranym materiale.
Efekt tego dziurawienia otorebkowanego guza mam po 11,5 roku bo od wiosny mam nowe ognisko na watrobie w miejscu nie objętym działaniami operacyjnymi...
Zapytałem o grupę krwi.....
  Temat: Podejrzenie o HCC, obrazy TK i MRI nie są jednoznaczne.
karol2012

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11503

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-08-06, 17:47   Temat: Podejrzenie o HCC, obrazy TK i MRI nie są jednoznaczne.
Witaj..
Zgodność opisówTK i MRI pozwala stwierdzić, że wiedzą co piszą....
Gwoli wyjaśnienia, przez 12 lat mojej walki z Hcc, mając wykonanych 34 słownie trzydzieści cztery TK, nie spotkałem radiologa aby opisał ponownie już opisane TK. Powie zrobimy nowe TK
to opiszę.
Nie ma reguły, że aby dostać HCC trzeba przejść klasyczną drogę jego powstania z marskością w ostatnim etapie. Wyjątki takie jak ja są potwierdzeniem tego co piszę. Mnie prawie 11,5 roku temu wycieli na Banacha guza rzędu 18 cm, kapustę jak powiedział jeden z chirurgów o wadze 2,3 kg. Skąd taki olbrzym w wątrobie jak u niemowlaka retorycznie powiedział ten sam lekarz.
Jako, że nie ma raka bez przyczyny, dotąd wyjaśniałem sprawę aż ją ustaliłem. Raka "wszczepili" mi podczas transfuzji krwi w 2004 r podając krew od dawcy, który miał hcc...
Co do biopsji guza "rakowego" ogólna zasada jest taka. Pacjent taki jak ja /IV grupa/ wg oceny lekarzy ma 0,5 roku życia a pan pieprzy, czy dziurawić biopsją otorebkowanego guza HCC....
Gorzej jak pacjent wbrew medycynie, żyje na tyle długo aby mieć rację...
A jaką grupę krwi ma tata...
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group