1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: D37.6 nowotwór wątroby(?) - są szanse?
karol2012

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 26569

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-11-13, 08:03   Temat: D37.6 nowotwór wątroby(?) - są szanse?
Wyrazy współczucia.. to nie tak powinno być.
  Temat: D37.6 nowotwór wątroby(?) - są szanse?
karol2012

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 26569

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-10-29, 11:11   Temat: D37.6 nowotwór wątroby(?) - są szanse?
Zmniejszanie się węzłów chłonnych, co do zasady to pozytywny objaw..
Wszystko zależy od przyczyny ich powiększenia, czy to jest naciek nowotworowy, czy wydalanie "resztek" niszczonego guza, w tym drugim przypadku wpływ ma nagłość niszczenia i wielkość guza. Ja to ćwiczyłem kilka razy i nadal ćwiczę....
  Temat: D37.6 nowotwór wątroby(?) - są szanse?
karol2012

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 26569

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-10-16, 08:07   Temat: D37.6 nowotwór wątroby(?) - są szanse?
Ja miałem 13 usuniętyc guzów HCC plus jeden nieoperacyjny, którego mam do dziś o wymiarach od mm do 18 cm i nidy nie miałem żadnego bólu...
  Temat: D37.6 nowotwór wątroby(?) - są szanse?
karol2012

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 26569

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-06-28, 06:55   Temat: D37.6 nowotwór wątroby(?) - są szanse?
Etap diagnozowania chyba sie już zakończył, ze względu na przerzuty, raczej operować nie będą. Jeżeli mogę cos doradzać, to chyba trzeba pójsć tropem, jaki wyzej proponuje
Tisaya..
  Temat: D37.6 nowotwór wątroby(?) - są szanse?
karol2012

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 26569

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-06-14, 20:54   Temat: D37.6 nowotwór wątroby(?) - są szanse?
A ja po 10 latach doświadczeń z rakiem wątroby stoję na stanowisku, że wszelkie działania należy rozpoczynać od markera Afp a w tym przypadku bezwzględnie. Jeżeli to
stadium zaawansowane to AFP bedzie nie trzycyfrowe ale cztero a może i pięciocyfrowe.
Badanie krwi na AFP kosztuje chyba ze 20 może 30 zł a na drugi dzień już dużo wiemy..
  Temat: D37.6 nowotwór wątroby(?) - są szanse?
karol2012

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 26569

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-06-14, 15:27   Temat: D37.6 nowotwór wątroby(?) - są szanse?
Na pytanie co o tym myśleć? odpowiem sporo lub niewiele, rozumię, że żadnych markerów nowotworowych nie wykonano, czy tata jest już pacjentem onkologicznym ?
Będzie Ci potrzebna opinia dobrego chirurga czy te zmiany w wątrobie są operacyjne, jeżeli nie
to szanse maleją, jeżeli ta zmiana w płucach to przerzut odległy. to raczej nie chcą już operować.
Pozostanie radioembolizacja, lub termoenbolizacja etapowa. Ta druga nie jest mi znana, ale na tym forum jedna osoba o niej pisała.
Może też się okazać już po wynikach markerów, że to raczej stan końcowy i wtedy powiedzą medycy " zostało panu pół roku życia...jak nam wszystkim
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group