1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: chrzęstniak kosci kulszowej
karcia2212

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 11530

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-02-28, 16:58   Temat: chrzęstniak kosci kulszowej
dziekuje :) , a czy ktoras z was slyszala moze o zastrzykach z kolagenu na zrost kosci ?
  Temat: chrzęstniak kosci kulszowej
karcia2212

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 11530

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-02-25, 22:47   Temat: chrzęstniak kosci kulszowej
oj tak :)ostatnio mialam taki stres, ze dopiero dzisiaj zaczelam w sumie normalnie jesc ... tez sie ciesze, wiadomo w zyciu bywa roznie ze zdrowiem....prowadze taki tryb zycia, ze nie moge sobie pozwolic na chorowanie, nie mowiac juz o zabiegu. Dlatego dobrze, ze juz wszystko wiadomo.... tylko zastanawia mnie, czemu nie ma jakis lekarstw na takie zwyrodnienia hmmm ?
  Temat: chrzęstniak kosci kulszowej
karcia2212

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 11530

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-02-25, 13:06   Temat: chrzęstniak kosci kulszowej
sluzba zdrowia :) ... bylam ok 8 rano zarejestrowac sie powiedziano mi ze lekarz bedzie, tylko nie powiedzieli mi ze bedzie ale na operacji, ktora trwala do ok 13....nie mogli odtworzyc mojego rezonansu z plyty bo mieli jakis inny program i dopiero ok 15 zaczeli opisywac ponownie moj rezonans, jak sie okazali o tej 15 lekarz mial kolejne zabiegi pol godzinne a bylo ok 15 osob ....czekalam, rozmawialam z lekarzem powiedzial, ze przyjmie mnie i pocieszyl mnie mowiac "jestem do 24", czekalam 10 godzin w oczekiwaniu, az mnie lekarz przyjmie i niestety moje czekania poszly na marne...dluzej nie moglam czekac, bo nie mialabym jak wrocic do domu ....dzisiaj zadzwonilam w sprawie wizyty, lekarz zobczyl moja cala historie i wykluczyl nowotwor :) stwierdzil po prostu jakies zwyrodnienie po wypadku i dodal ze taka moja uroda...w czwartek mam do niego jechac porozmawiac, powiedzial, ze mnie przyjmie po poludniu wiec mam nadzieje, ze dlugo nie bede musiala znowu czekac heh :)
  Temat: chrzęstniak kosci kulszowej
karcia2212

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 11530

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-02-25, 09:23   Temat: chrzęstniak kosci kulszowej
niestety onkolog mnie nie przyjal, czekalam 10 godzin na niego ;/
  Temat: chrzęstniak kosci kulszowej
karcia2212

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 11530

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-02-23, 21:17   Temat: chrzęstniak kosci kulszowej
tak, mam plytke ...wizyta juz jutro, biore ze soba wszystkie wyniki jakie tylko mam ze szpitala, przeswietlenia i rezonans po pol rocznej kontroli...dam znac co jutro powie onkolog, trzymaj kciuki, zeby wszystko bylo ok :) Pozdrawiam.
  Temat: chrzęstniak kosci kulszowej
karcia2212

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 11530

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-02-22, 22:03   Temat: chrzęstniak kosci kulszowej
duzo sie nie dowiedzialam....ortopeda powiedzial, ze raczej to nie chrzestniak i ze opis badania jest calkiem inny niz poprzedni hmm ?, ale w trosce o moje zdrowie dal mi skierowanie do poradni onkologicznej, ktora mam w czwartek, wiec sie wszystko w czwartek okaze...slyszalam, ze jest mozliwe zle opisanie rezonansu, poprzez zle ustawienie urzadzenia?w marcu mialam wypadek stwierdzili pekniecie kosci kulszowej, ktore w lipcu juz sie zroslo, ale kontrolny rezonans wykryl zmiane w kosci 54x25x25 mm teraz robilam tydzien temu kontrolny rezonans i zmiana jest wieksza ( badanie opisywal inny lekarz niz za pierwszym razem)....u taty mojej znajomej - znajoma po medycynie .... wykryli torbiele, kazdy rezonans opisywal inny lekarz i za kazdym razem byla roznica kilku mm az do 1 cm, znajoma polecila mi, zebym jeszcze raz zrobila rezonans u lekarza, ktory opisywal moj 1 rezonans. Zuza co o tym myslisz? :)

[ Dodano: 2011-02-22, 22:08 ]
dodam, iz radiolog, ktory zna sie na stawach biodrowych opisywal moj 1 rezonans, zas 2 jak sie okazalo zajmuje sie bardziej pod katem neurochirurgii ....co do nowotworu to podejrzewali juz w marcu, ale onkolog to wykluczyl ....w poradni ortopedycznej nie widzieli moich wynikow badan, wiedzieli tylko tyle ile im opowiedzialam czyli wszystko to co sie dzialo + to ze qykluczony jest nowotwor, teraz ze zmiana sie powiekszyla radiolog znowu podejrzewa, ze to moze byc chrzestniak...szczerze, to nie wiem co juz mam myslec, ale dobrze ze w czwartek wizyta u onkologa
  Temat: chrzęstniak kosci kulszowej
karcia2212

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 11530

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-02-21, 08:43   Temat: chrzęstniak kosci kulszowej
a no masa :) bo dzisiaj mam wizyte w poradni ortopedycznej i jestem ciekawe co powiedza....co do wyniku rezonansu to : Kontrolne badanie MR stawów biodrowych wykonano w sekwencjiFSE w obrazach Tl zależnych i w obrazach PD fat sat oraz w sekwencji GRE w obrazach T2*. Dożylnie podano paramagnetyczny środek kontrastowy. Uwidoczniono:
- w prawej kości kulszowej prawej niejednorodna tkanka guzowata 64x27x38mm. która ulega niejednorodnemu wzmocnieniu kontrastowemu: guz uległ powiększeniu w porównaniu do badania z 12.07.2010,
- guz otoczony jest tkanką sklerotyczną, rozdyma i uwypukla tylny zarys kości kulszowej. ku przodowi guz sięga do warstwy podchrzęstnej dolno- tylnej części panewki stawu.
- bez patologicznego się obrzęku szpiku kostnego wokół guza co przemawąia za łagodnym charakterem utkania.
- pozostałe struktury kostne oraz struktury miękkotkankowe bez zmian.

co do powrotu do zabiegu to chcialabym jak najszybciej wrocic do siebie, poniewaz jestem instruktorem tanca wiec codziennie aktywna praca

[ Dodano: 2011-02-21, 08:59 ]
tak wogole to dziekuje za odpowiedz ;) , za 1,5 h mam wizyte u lekarza i przy okazji duzy stres :(
  Temat: chrzęstniak kosci kulszowej
karcia2212

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 11530

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-02-20, 16:31   Temat: chrzęstniak kosci kulszowej
Witam! Wykryto u mnie chrzestniaka prawej kosci kulszowej. Chcialabym sie dowiedziec czy da rade pozbyc sie go lekami? czy tylko w gre wchodzi zabieg? Czy ktos z was orientuje sie ile mniej wiecej moze kosztowac zabieg? czy da rade zrobic go na fundusz? ile sie czeka?ile mniej wiecej trwa zabieg? i jak szybko mozna po zabiegu zaczac pracowac? z gory dziekuje za odpowiedz :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group