1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz trzustki
karalajna

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 26134

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-10-04, 17:11   Temat: Guz trzustki
http://www.optimedpro-off...ife/?page_id=18 tutaj znalazłam wywiad z którego wynika, że chemioterapia nie przeszkadza, a nawet NanoKnife stosuje się w leczeniu skojarzeniowym z chemioterapią. Przeszkodą są tak naprawdę pieniądze i fakt, że NFZ nie refunduje tego zabiegu. Choć teoretycznie NFZ odpiera, że refunduje każdą metodę, którą wybierze szpital, ale myślę, że to taka gadka szmatka.
  Temat: Guz trzustki
karalajna

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 26134

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-09-24, 14:11   Temat: Guz trzustki
O tak sorry, trzeba wyrzucić przecinek na końcu z podanego linku :-) i powinna się wyświetlić strona. Jeśli nadal będzie problem daj znać, ale to chyba wina przecinka na końcu, który się doczepił pod link
  Temat: Guz trzustki
karalajna

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 26134

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-09-24, 00:44   Temat: Guz trzustki
No tak, czyli koszt raczej nieosiągalny dla zwykłego człowieka. Aamelia napisałaś mi, że według lekarza Tata kwalifikuje się do IRE. Może trzeba zapytać o jakieś programy, do którego można ,,podłączyć" Tatę, aby mu zrobili ten zabieg bezpłatnie. Tak jak napisała Marzenka, zabieg daje duże szanse i do tego nie obciąża organizmu. Oczywiście, że wznowa jest możliwa, ale jest to już jakiś krok w walce z tym cholerstwem. Tu jest ciekawy artykuł http://www.czytelniamedyc...j-elektrop.html są opisane trzy przypadki, dwa zakończyły się sukcesem, mimo że rak był zaawansowany. Pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-09-24, 19:07 ]
Poprawiłam, link już działa.

  Temat: Guz trzustki
karalajna

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 26134

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-09-22, 21:51   Temat: Guz trzustki
No właśnie chodziło mi o metodę IRE, która też jest metodą ablacji. W raku trzustki ma dodatkowo taki walor, że może zmniejszyć, a nawet wyeliminować dolegliwości bólowe, które przy tym raku są tak duże. Jak można ludziom proponować jedynie chemię, skoro jest tak rewolucyjna metoda. Dużo ośrodków w Polsce robi to prywatnie, ale pewnie jest to duży koszt i niemożliwy dla Waszego budżetu. Ale jeśli lekarze by stwierdzili, że ta metoda jest dla Taty jakąś szansą, to zawsze można się zarejestrować na jakimś portalu np.siepomaga i spróbować zebrać środki.
  Temat: Guz trzustki
karalajna

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 26134

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-09-17, 21:15   Temat: Guz trzustki
A zapytaj lekarza, czy Tata nie kwalifikowałby się do zabiegu ablacji. Nie wiem dlaczego w Polsce lekarze nie proponują tego chorym.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group