1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: wysoki marker ca 125
karalajna

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4156

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-06-25, 23:54   Temat: wysoki marker ca 125
Tak Hashimoto to ciężka choroba, wiem, bo choruje moja przyjaciółka i mimo TSHA w normie bierze codziennie Euthyrox, bo bez niego nie byłaby w stanie podnieść się z łóżka. Poza tym ciągła walka z nadwagą, na którą nie można nic poradzić. Masz bardzo dobrego lekarza, bo moja ginekolog nigdy nie przejmowała się podwyższonym u mnie Ca 125 (kiedy nie wiedziałam jeszcze, że mam sarkoidozę) i mówiła, że ten marker o niczym nie świadczy i żeby się nie denerwować. Na pewno podwyższony marker może być spowodowany obecnością torbieli, ale podobno zależy też kiedy była miesiączka w stosunku do badania, albo czy np. ktoś jest przeziębiony w trakcie badania. Nie wiem dlaczego od razu zakładasz najgorsze, skąd ten pomysł, że to nowotwór? Ale na pewno TWOJE ŻYCIE JEST NAJWAŻNIEJSZE, więc jeśli decyzja o usunięciu jajników będzie konieczna, to jakoś będziesz musiała bez nich żyć. Myślę, że dobry ginekolog-endokrynolog w jednym, jakoś będzie w stanie pomóc w takiej sytuacji.
  Temat: wysoki marker ca 125
karalajna

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4156

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-06-25, 00:30   Temat: wysoki marker ca 125
Ale lekarz skierował Cię do szpitala po badaniu USG dopochwowym, czy po samych wynikach markera? Chyba po to, aby specjaliści obejrzeli co się dzieje z tymi jajnikami, a nie dlatego, że zakładał nowotwór. Tzn. oczywiście trzeba się mieć na baczności, ale marker Ca 125 w ogóle się nie nadaje, bo jest powiększony przy wielu chorobach i stanach zapalnych. Powinni Ci zlecić HE4, a nie Ca 125! Sama mam marker Ca 125 na poziomie 50 U/ml, ale to dlatego, że choruję na sarkoidozę. Na pewno jeszcze za wcześnie, aby się stresować!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group