1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: materac przeciwodleżynowy
kangur_2007

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 44272

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2009-11-09, 14:07   Temat: materac przeciwodleżynowy
zufed napisał/a:
przekazuję co mnie uczono, nie jest to żaden atak na kogoś od razu prostuję.z różnych względów choćby higienicznych i nie wielkiej skuteczności.
aczkolwiek jeżeli ktoś ma ochotę spróbować proszę bardzo, żeby nie było że zakazuję czy coś ;) zresztą ja uważam, że trzeba próbować różnych rzeczy jeżeli komuś pomoże niech używa.


Jak mnie przyniesiono na OIOM-ie taką baranią podkladke pod de, to przy mnie ją wyjmowali ze sterylnego opakowania i była single patient use, to znaczy ani się tego nie pierze ani nie sterylizuje po użyciu, tylko się wyrzuca, a następny pacjent dostaje nową, fabrycznie wysterylizowaną. Skuteczności przeciwodleżynowej barana pod de też nie mam nic do zarzucenia, w przeciwieństwie do grubej podkladki bawełnianej, której przedtem użyto.

Ale co ja tam wiem, w końcu taksany (paclitaxel, docetaxel etc.) to pewnie też zabobon, bo początkowo pochodziły od cisowej kory.
  Temat: materac przeciwodleżynowy
kangur_2007

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 44272

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2009-11-03, 01:33   Temat: materac przeciwodleżynowy
AgnieszkaM napisał/a:
Zufed wstyd sie przyznac, ale nie wiem za duzo. Odlezyna jest na tylku. Lekarz dal jakies masci czy tez kremy. Niestety nie wiem co. O opatrunkach nie slyszalam. Przez telefon wiekszosc moich pytan pozostaje bez odpowiedzi niestety.


Kup naturalną skórę z owcy, z krótko przystrzyżonym futrem ("barankiem"), taką z jakiej robią pokrowce na siedzenia samochodowe - tylko się nie nabierz na imitację baranka ze sztucznego włókna. Podłóż pod tyłek. Mnie zaaplikowali ten wynalazek na australijskim OIOM-ie i skutek był natychmiastowy - niesamowity komfort, nie uwierzyłbym gdyby mi kto przedtem opowiadał. Naturalne baranie futro znakomicie rozkłada wagę pacjenta, a lanolina z wełny koi skórę. Spróbuj, nic nie tracisz.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group