1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 35
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak prawego płuca T3N2MX
kamila2004

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 28228

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-07-02, 18:12   Temat: rak prawego płuca T3N2MX
Wczoraj, 1 lipca 2013roku, 20 minut po północy, moja mamusia zasnęła na zawsze.
  Temat: rak prawego płuca T3N2MX
kamila2004

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 28228

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-06-28, 10:18   Temat: rak prawego płuca T3N2MX
Dziękuję za odpowiedzi. Noc jakoś minęła, jednak męczy mnie myśl czy dobrze zrobiliśmy, czy może zabrać mamę jednak do domu, panie z hospicjum domowego mówiły, że same w domu nie poradzimy sobie z dusznościami ale może jednak szło by to wszystko mamie w domu podawać. Męczy mnie też to, że mama jest cała obrzmiała klatka piersiowa, brzuch a lekarka w hospicjum przez 10 sekund osłuchuje 2x dziennie plecy a brzucha jeszcze nawet nie dotknęła a przecież może to wodobrzusze. Dziś po południu ma być inny lekarz może będzie bardziej kontaktowy, gdy powiedziałam Pani doktor, że mama ma problem z połykaniem powiedziała, że mama jest ciężko chora i trzeba się z tym liczyć i poszła.
Wczoraj zauważyłam, że z materaca przeciw odleżynowego zeszło powietrze, proszę pielęgniarkę aby pomogła mi mamę przesadzić na fotel i poprawić ten materac, usłyszałam za momencik, po15 minutach proszę ponownie i to samo w końcu sama sobie poradziłam, mama cierpi pupa ją boli a one mają to gdzieś w dodatku przeszkadza im, że u mamy cały czas ktoś jest. Trochę się rozpisałam ale wszystko to mnie nurtuje i dostaję strasznego doła.
Pozdrawiam.
  Temat: rak prawego płuca T3N2MX
kamila2004

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 28228

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-06-27, 20:06   Temat: rak prawego płuca T3N2MX
Witam,
Niestety mama od wczoraj jest w hospicjum, nie dałyśmy rady same, dusiła się, krzyczała aby ją ratować, 2 razy straciła przytomność. Teraz jest troszkę lepiej ale duszności są nadal tylko, że mniejsze, i mama trochę spokojniejsza. Nie wstaje od 3 dni a dziś już pupa czerwona i chyba robi się odleżyna, mama leży na materauy przeciw odleżynom i od dzisiaj dodatkowo ma kółko. Pojawiają się problemy z połykaniem, dziś już tylko płyny i papki. Tak jest mi jej żal, mama boi się zasnąć, wczoraj cały dzień walczyła ze snem, ma obawy, że już się nie obudzi. Dziś już trochę przysypiała w ciągu dnia. Dzisiaj zostanę z nią na noc nie chcę jej samej zostawiać. Macie może coś sprawdzonego na odleżyny? Ja dziś smarowałam mamie pupę sudocremem.
  Temat: rak prawego płuca T3N2MX
kamila2004

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 28228

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-06-24, 17:53   Temat: rak prawego płuca T3N2MX
Tak, zwiększono mamie dawkę cycklnaminy na 3 x 2tabl.
  Temat: rak prawego płuca T3N2MX
kamila2004

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 28228

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-06-24, 12:51   Temat: rak prawego płuca T3N2MX
Witam'
Od kilku dni mama miała ataki mocnych duszności, zatykało ją, ale po kilkunastu minutach przechodziło, ale dziś rano jak chwyciło ją z rana to trzymało około 2 godzin, nie mogła złapać powietrza, cała pociła się, ręcznik po chwili był mokry, tlen nic nie dawał, mówiła, że zaraz ją zadusi, ale ustąpiło, nie całkowicie ale jest lepiej. Zadzwoniłam do hospicjum i przyjechała pani doktor sugeruje aby dać ją do szpitala (hospicjum), że same sobie nie poradzimy, że będzie co raz gorzej. Mama pluje też krwią, dziś z rana było tego sporo, ale twierdzi, że w buzi ma chyba znowu grzybicę i że ta krew z popękanych wrzodów, jednak doktor zajrzała i nie ma w jamie ustnej żadnej grzybicy. Martwią mnie też opuchnięte stopy mamy, lekarz mówi, że te obrzęki to zły objaw i że wątroba jest bardzo powiększona. W dodatku ta gulaja na szyi powiększa się.
Mama nie chce do szpitala ale spróbujemy namówić ją.
Pozdrawiam cieplutko
  Temat: rak prawego płuca T3N2MX
kamila2004

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 28228

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-06-16, 19:22   Temat: rak prawego płuca T3N2MX
Witam,
Z nerkami już ok, mama jest w domu obyło się bez pobytu w szpitalu.
Mamę martwi to, że bardzo dużo je a mimo to nie przybiera na wadze, trochę mnie też to niepokoi, no i ta gulajka na szyi, jest miękka, mama mówi, że ją nie boli i, że kilka lat temu miała podobną gdy męczył ją kaszel i po jakimś czasie tak mocno odkrztuszała, że wypluła tak jakby taką zbitą flegmę i ta gulaja znikła, zastanawiamy się z mamą czy tym razem to też może być coś takiego?
Wczoraj mama była na małym spacerze, wracając zauważyłam, że już dużo ciężej wejść mamie na 1 piętro, musiałyśmy zrobić 3 przerwy a po wejściu musiałam zaraz mamie podłączyć tlen, a mama cała dygotała, jeszcze miesiąc temu nie było tak ciężko.
Pozdrawiam
  Temat: rak prawego płuca T3N2MX
kamila2004

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 28228

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-06-12, 10:17   Temat: rak prawego płuca T3N2MX
Witam,
Mama dziś miała ciężką noc, strasznie bolały ją nerki, w dodatku w moczu była krew. Wczoraj miała bardzo zimne i do tego spuchnięte stopy. Dzwoniliśmy do lekarza rodzinnego, który twierdzi, że konieczny jest szpital, biorąc pod uwagę jeszcze te wysokie WBC z ostatniego badania, podejrzewa, że mama ma uszkodzony szpik przez chemię.
Zauważyłam, że na szyi w okolicy przełyku ma takie zgrubienie (gulajkę), wszystko to bardzo nas martwi. Boję się, że w szpitalu ktoś powie za dużo i mama dowie się o swoim stanie, jak na razie nie jest tego świadoma i sądzimy, że dzięki temu nadal tak dobrze funkcjonuje, robi plany na przyszłość, planuje wyjazd do Częstochowy. Mama jak ostatnio słyszała o szpitalu to zaparła się, że nigdzie nie idzie, ale dziś spróbujemy ją namówić i przekonać.
Pozdrawiam,
  Temat: rak prawego płuca T3N2MX
kamila2004

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 28228

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-06-10, 15:05   Temat: rak prawego płuca T3N2MX
Witam,
Mam pytanie, mama dziś załatwiała się i pojawiła się krew z kałem, na razie nic więcej nie wiem, bo nie chce nic powiedzieć jest bardzo nerwowa, czy ta krew może oznaczać coś niepokojącego?. Jutro podejdę do lekarza rodzinnego i podpytam.
Mama znów od kilku dni cała się trzęsie, najbardziej trzęsą się jej dłonie, no i czasami dziwnie się zachowuje, krzyczy na nas wyrzuca nam, że się nie opiekujemy nią a jesteśmy u niej na zmianę codziennie, nie wiem czy to nerwy czy może coś w tej głowie się dzieje niedobrego. Pozytywna wiadomość to taka, że co kilka dni jedzie na działkę i sporo czasu spędza na świeżym powietrzu.
Pozdrawiam
  Temat: rak prawego płuca T3N2MX
kamila2004

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 28228

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-06-05, 14:25   Temat: rak prawego płuca T3N2MX
Witam,
Mamie 2 dni temu zakręciło się w głowie, upadła a potem dostała strasznych duszności, podaliśmy tlen i po ok 20minutach uspokoiło się. Wczoraj była pobrana krew dzwoniłam dziś do lekarza, podobno są wysokie leukocyty 37tys, ostatnio było 20tys i mimo, że mama dostała antybiotyk leukocyty wzrosły, lekarz będzie u mamy na wizycie po 16stej, mamy zastanowić się czy dać mamę do szpitala, poradźcie czy nie ma innego sposobu na obniżenie leukocytów i czy ten szpital konieczny? :-( z tego co pamiętam po przeczytaniu wątków tutaj to zdarzają się takie wysokie leukocyty, mam nadzieję, że nie jest to zły objaw, dodatkowo mama uskarża się na wątrobę, odbija jej się "zgniłymi jajami" ale o tym powiemy dziś lekarzowi. Podejrzewam, że to od tych w wszystkich leków, które mama przyjmuje.
Przepraszam jeżeli napisałam nie gramatycznie ale zdenerwowałam się.
Pozdrawiam,
  Temat: rak prawego płuca T3N2MX
kamila2004

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 28228

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-06-03, 16:41   Temat: rak prawego płuca T3N2MX
Dziękuję bardzo za odpowiedzi,
jeśli doszło do progresji podczas CTH I linii - nie ma niestety wskazań do dalszego leczenia systemowego. Chora nie odniesie już z niego korzyści. - czy to oznacza, że mogą mamie nie podać kolejnej chemii?
Dziś przeczytałam wątek kobiety, która żyje z tą odmiana raka już 4 rok, to mnie trochę pocieszyło, ale u niej po chemii guz zmalał a u nas odwrotnie.
Mama zaczyna mieć mocne duszności mówi, że tlen jej nie pomaga, kaszel jest okropny, cała klatka piersiowa boli ją od tego kaszlu, w środę ma podejść lekarz rodzinny bo lekki się mamie kończą, zobaczymy co powie.
Pozdrawiam wszystkich.
  Temat: rak prawego płuca T3N2MX
kamila2004

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 28228

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-05-31, 13:29   Temat: rak prawego płuca T3N2MX
Witam,
Poczytałam trochę na forum i zastanawiam się dlaczego mamie od razu w pierwszym rzucie chemii nie podali pemetreksed (dostała cisplatynę i winorelbina), gdy rozmawiałam z onkolog po zakończeniu chemii pytałam się o pemetreksed lub docetaxel czy ewentualnie w drugim rzucie będzie można zastosować, Pani doktor odpowiedziała, że to jeszcze się okaże.
Czytałam, że u niektórych chorych na gruczoloraka, guz znacząco pomniejszył się po zastosowaniu pemetreksedu w pierwszej linii.
Byłam wczoraj z mamą na działce, przy balkoniku przejdzie ok 200-300metrów ale z przerwami na odpoczynek. W poniedziałek zostanie pobrana krew do badania, na temat TK głowy rozmawiałam z rodzinnym lekarzem, który zasugerował nam abyśmy zastanowili się czy chcemy mamę męczyć i że cyt: co wam to da, że będziecie wiedzieć o przerzutach do mózgu. Może ma racje, sama nie wiem już co myśleć. :uuu:
  Temat: rak prawego płuca T3N2MX
kamila2004

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 28228

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-05-28, 08:33   Temat: rak prawego płuca T3N2MX
Witam,
Absenteeism, pisałam wcześniej co było na wypisie, ale jeszcze raz:
TK KLP:
Obecnie guzowata masa we wnęce lewego płuca ma wymiary 65 mm x 52 mm x 72 mm, pozostały obraz tak jak w poprzednim badaniu.
To wszystko, nic o nadnerczach w których wcześniej podejrzewano zmiany wtórne, a i jeszcze stwierdzenie: niewielka progresja choroby.
  Temat: rak prawego płuca T3N2MX
kamila2004

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 28228

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-05-27, 15:54   Temat: rak prawego płuca T3N2MX
Witam,
Mamę zaczyna boleć, najbardziej w nocy, lekarz rodzinny zapisał nam Sevredol (mam nadzieję, że dobrze zapamiętałam pisownię), w zeszłym tygodniu wypożyczyłyśmy z hospicjum koncentrator tlenu, bo mama żaliła się, że momentami zatyka ją tak jakby miało zadusić, tlen stosuje 3xrazy dziennie. Stosuje jeszcze leki wziewne i Thiocodin. Nadal ręce jej bardzo drżą.
Wieczorami ciężko mi zasnąć, myślę, że przecież ona ma dopiero 66lat, zawsze gdy rozmawiałyśmy z siostrami o mamie, wierzyłyśmy, że będzie z nami jeszcze minimum 20lat. A może tak będzie, może zdarzy się cud. Dzisiaj przyszła płytka z ostatniego TK, czy uda mi się z nie coś więcej odczytać, dowiedzieć?, bo na wypisie były tylko 2 zdania.
Pozdrawiam cieplutko
  Temat: rak prawego płuca T3N2MX
kamila2004

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 28228

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-05-21, 08:09   Temat: rak prawego płuca T3N2MX
Witam,
Mamie nie robiono TK głowy, łyka magnez, potas, jutro mają przyjść i pobrać krew mamie, bo chcemy uniknąć zaburzenia równowagi jonowej, więc postanowiłyśmy z siostrami, że teraz kiedy mama już nie jeździ na chemię, że będziemy tu na miejscu raz w tygodniu badać krew.

[ Dodano: 2013-05-21, 13:41 ]
Mama dzisiaj myjąc się straciła na chwilę przytomność, wezwaliśmy lekarza rodzinnego, który stwierdził, że choroba szybko rozwija się, że ma bardzo powiększone węzły chłonne. Oczywiście Pani doktor była uprzedzona aby mamie nie mówić jak poważny jest jej stan.
Zapomniałam dodać, że w nocy z niedzieli na poniedziałek mamusię mocno bolało, ale z rano już było dobrze i na razie ból nie wrócił, i oby długo nie wracał.
  Temat: rak prawego płuca T3N2MX
kamila2004

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 28228

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-05-20, 15:06   Temat: rak prawego płuca T3N2MX
Witam,
może ktoś z Was wie co jest przyczyną drżenia rąk i jak można to załagodzić bo to teraz najbardziej mamę irytuje.
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group