1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 11
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Obustronny rak piersi
kama024

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5722

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-07-14, 21:36   Temat: Obustronny rak piersi
marzena66 : tak podany wątek dotyczy tej samej cioci

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-07-15, 09:53 ]
Oba wątki zostały scalone.

  Temat: Obustronny rak piersi
kama024

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5722

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-07-14, 21:17   Temat: Interpretacja wyniku badania scyntygrafii kośćca
Bardzo proszę o wszelkie sugestie i interpretacje wyniku badania mojej cioci . Czy meta oznacza przerzut?

Opis badania: wskazanie do badania : nowotwór złośliwy piersi lewej, ocena kośćca.
Badanie wykonano po dożylnej iniekcji 800 MBq MDP znakowanego Tc99m. Akwizycja późna meodą Whole Body w pozycji leżącej A-P i P-A .

Na scyntygramie uwidacznia się wzmożone gromadzenie znacznika w rzucie pogranicza rękojeści i trzonu mostka , w rzucie przyczepu 2 prawego żebra do mostka w kręgach Th7 i Th 12.
Wzmożony wychwyt o charakterze zwyrodnieniowym widoczny jest w obu stawach obojczykowo-mostkowych i w dolnym odcinku kręgosłupa szyjnego. Pozatym stwierdza się prawidłowy rozkład radiofarmaceutyku w układzie kostnym.
Wnioski: Zmiany w mostku w rzucie przyczepu 2 prawego żebra do mostka, w kregach Th7 i Th12 budzą podejrzenie meta-do dalszej diagnostyki.
  Temat: Obustronny rak piersi
kama024

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5722

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-12-04, 22:36   Temat: Obustronny rak piersi
missy,

Ciocia właśnie wykonała USG jamy brzusznej oraz badanie płuc, w których nie wykazano na szczęście żadnych niepokojących zmian. Mam natomiast jeszcze jedno pytanie a mianowicie ciocia wyczytała, że istnieje możliwość przyjmowania tabletek zamiast tradycyjnej chemioterapii, którą jest przerażona ponieważ w poprzednim przypadku fatalnie zniosła to leczenie tylko czy w jej przypadku byłoby to w ogóle możliwe?
  Temat: Obustronny rak piersi
kama024

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5722

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-11-30, 21:42   Temat: Obustronny rak piersi
missy,

Wyniki biopsji :

EKSPERTYZA CYTOPATOLOGICZNA:

CA mammae sin, meta do węzła pachowego lewego

ER-pozytywny
PR-negatywny
HER-2-negatywny

EKSPERTYZA HISTOPATOLOGICZNA:

Naciekający rak przewodowy (NST) III st. wg. Blooma-Richardsona ( c3, p3, m2). W badaniu mikroskopowym maksymalna długość tkanki nowotworowej 3,5mm i 3mm.
IHC: AE1/AE3(+)

Dalsze zalecenia:
USG brzucha i przestrzeni zaotrzewnej , chemioterapia, mastektomia
  Temat: Obustronny rak piersi
kama024

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5722

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-11-23, 17:37   Temat: Obustronny rak piersi
missy,

Właśnie ciocia powiedziała , że wówczas węzły nie były zajęte- zostały usunięte, że tak się wyrażę- profilaktycznie. Po przebytej chemioterapii i radioterapii ciocia nie miała hormonoterapii. Z tego co również mówiła ciocia to była chemioterapia najsilniejsza ( wtedy jeszcze chyba mówiono o niej "czerwona").
Oczywiście czekamy na wynik biopsji, jak tylko ciocia go otrzyma napiszę o tym.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za zainteresowanie tematem.
  Temat: Obustronny rak piersi
kama024

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5722

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-11-22, 12:20   Temat: Obustronny rak piersi
missy,

Dziękuję za odpowiedź. Oto informacje na temat guza sprzed 13 lat, które podała mi ciocia z dokumentacji medycznej:

"Do badania otrzymano gruczoł piersiowy o wym 12x10x5 cm wraz z zawartością dołu pachowego o wym. 7x5x3 cm. Na pograniczu kwadrantów zewnętrznych stwierdza się nieostro odgraniczony guz o najdł. wym. 20mm oddalony od granicy cięcia o 1,5 cm. Wycinki pobrano z : 1. guza (23-25); 2. granic cięcia (26); 3. sutka poza guzem (27-9) ; 4. węzłów chłonnych (30-45)"

"adl. Carcinoma ductale invasium. Większość utkania guza stanowi tkanka łączna oraz rozległę pola martwicy, a zachowane utkanie stanowi ok 1% powierzchni guza."

"ad. Laesiones fibroso-cysticae mammae, (dysplasia Benigna mammae) : fibrosius, cystes, ductectasiae, metaplasia apocrinalis."

"Laesiones proliferative : Adenosis, Leczenie Amputatic mammae dex. m. Patey"

Ciocia przeszła wówczas również chemioterapię oraz radioterapię.
  Temat: Obustronny rak piersi
kama024

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5722

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-11-20, 13:59   Temat: Obustronny rak piersi
Witam,

U mojej cioci 13 lat temu zdiagnozowano raka piersi prawej z przerzutami do węzłów chłonnych.
Wykonano wówczas mastektomię oraz limphaadektomię i aż do teraz wszystko było w porządku.

Dwa tygodnie temu po kontrolnej mammografii okazało się , że coś niepokojącego znajduje się w piersi lewej oraz pod lewą pachą.
Skierowano ciocię na biopsję, która została wykonana dziś, wynik ma być za 7 dni
jednak ciocia jest bardzo zdenerwowana dlatego bardzo proszę o interpretację wyników mammografii oraz tego co zostało napisane w karcie zabiegu biopsji.

MAMMOGRAFIA SUTKA LEWEGO:

Sutek o utkaniu tłuszczowym.
W kwadrancie pachowym na obszarze 12mm skupisko mikrozwapnień z bardzo dużą progresją w porównaniu z badaniem z 2014 roku
oraz owalna zmiana o śr. 8mm w tymże kwadrancie .
W jamie pachowej pojawił się podejrzany okrągły węzeł chłonny o śr. 17mm.

KARTA ZABIEGU BIOPSJI GRUBOIGŁOWEJ OBSZARU PIERSI:

sutek lewy inwolucyjny, tłuszczowo włóknisty z resztką zrębu łącznotkankowego.
Na godz. 13 wąski tumor o śr.dł. 12mm z hypoechogenicznym rdzeniem , co może odpowiadać CA Mammae sin.
Wykonano BAG nad brodawką lewą mikrotorbielka.
Poza tym sutek lewy w normie.

KARTA ZABIEGU BIOPSJI CIENKOIGŁOWEJ OBSZARU WĘZŁY CHŁONNE:

W jamie pachowej lewej węzeł chłonny Meta dł. 20mm - wykonano BAC.
  Temat: płaskonabłonkowy rak płuca i rozpad guza po radioterapii
kama024

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 13318

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-10-31, 16:45   Temat: płaskonabłonkowy rak płuca i rozpad guza po radioterapii
Dziś o 11.30 odeszła moja ukochana babcia...1,5 miesiąca od diagnozy ...
  Temat: płaskonabłonkowy rak płuca i rozpad guza po radioterapii
kama024

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 13318

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-10-22, 14:39   Temat: płaskonabłonkowy rak płuca i rozpad guza po radioterapii
Wstawiam jeszcze wypis babci z naświetleń. Czy dawka którą babci podano była silna czy słaba? Mam jeszcze jedno pytanie, ponieważ narazie nie mam kontaktu z onkologiem( kontrol za miesiąc dopiero) czy ja mogę teraz podawać babci jakieś witaminy bądź nutridrinki? Słyszałam, że nie należy podawać chorym na raka a zwłaszcza po napromienianiu produktów wysokobiałkowych i witamin. Bardzo proszę o poradę.



[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2013-10-22, 16:47 ]
Ponownie proszę o dodawanie zdjęć w formie załączników do posta, nie linków do fotosika czy innych serwisów.

  Temat: płaskonabłonkowy rak płuca i rozpad guza po radioterapii
kama024

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 13318

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-10-12, 22:58   Temat: płaskonabłonkowy rak płuca i rozpad guza po radioterapii
Oto wyniki TK babci i cała diagnostyka. Muszę przyznać, że dziś niespodziewanie nastąpiła poprawa u babci, czuje się lepiej, ma apetyt, nie ma już takich duszności. Tylko czy to nie jest mylne, bo niektórzy uważają, że taka nagła poprawa stanu zdrowia często zdarza się na krótko przed tym jak ktoś ma odejść... jednak ja wierzę głęboko, że to się nie sprawdzi w tym przypadku.

[ Dodano: 2013-10-12, 23:05 ]




Przepraszam, musiałam ponownie dodać zdjęcia bo tamte wyświetlają się w złej formie, a nie mam wprawy w tej kwestii.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2013-10-12, 23:17 ]
Najlepiej dodawać zdjęcia w formie załączników do posta.
Prosimy też o uważne usuwanie wszystkich danych osobowych lekarzy.


  Temat: płaskonabłonkowy rak płuca i rozpad guza po radioterapii
kama024

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 13318

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-10-11, 22:06   Temat: płaskonabłonkowy rak płuca i rozpad guza po radioterapii
Witam! U mojej babci (78 lat) miesiąc temu zdiagnozowano płaskonabłonkowego raka płuca lewego (T4 N1 M0). A mianowicie jest on umiejscowiony w 6 segmencie i wnęce lewego płuca i ma 7 cm. Zmiana nacieka opłucną ścienną, śródpiersiową, oskrzele dolnopłatowe, dolną żyłę płucną i prawdopodobnie aortę zstepującą. Prawe płuco czyste, bez zmian, brak przerzutów do odległych narządów. Ponad to babcia ma sporo chorób współwystępujących czyli chorobę niedokrwienna serca, kardiomiopatie pozawałową, niedoczynność tarczycy i cukrzyce typu 2.

Oczywiście guz jest nieoperacyjny i ze względu na obciążenie kardiologiczne nie zakwalifikowano babci na chemioterapie, jedynie na napromienianie. Babcia miała 5 naświetleń, ostatnie 2 dni temu i po tym właśnie zaczęły się problemy, znacznie pogorszył się stan babci (straszne duszności, zupełny brak sił i apetytu), lekarz stwierdził, że doszło do rozpadu guza w wyniku radioterapii i komórki guza obumierając zaczeły wytrącać substancje toksyczne zatruwając organizm babci. Lekarz zalecił spożywanie dużej ilości płynów, furosemid i allupol. Powiedział także, że można spróbować podać babci lek pabi-deksametazon, jednak boje sie go podac babci ze wzgledu na jej cukrzyce a wiem, że ten lek podnosi poziom glukozy we krwi. Nie wiem co mam robić, nie moge patrzeć jak traci siły i się męczy. Czy jest jakś szansa dla niej? Czy może jeszcze pożyć z nami trochę?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group