1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Jestem nowa proszę o pomoc- wyniki
kajaa105

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4300

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-05-23, 23:02   Temat: Jestem nowa proszę o pomoc- wyniki
Mała poprawka próba tuberkulinowa była robiona wyszła ujemnie.

[ Dodano: 2014-05-23, 23:04 ]
Wychodowali Candida albicans
  Temat: Jestem nowa proszę o pomoc- wyniki
kajaa105

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4300

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-05-23, 22:57   Temat: Jestem nowa proszę o pomoc- wyniki
Witam mama jest pod opieką pulmonologa podejrzewa nowotwór nieoperacyjny za 4 tygodnie mamy zakończyć leczenie gruźlicy i wtedy mają być wyniki bronchoskopii. wtedy lekarz ma nas pokierować dalej do onkologa mówił o tym że najprawdopodobniej trzeba będzie operacyjnie pobrać wycinek do badania. Od 3 tygodni mama uskarża się na ból. Nie miała próby tuberkulinowej.

TK za listopada 2013r:
W obrębie płuca prawego w s. 6 w łączności z tylnym biegunek wnęki, widoczna zmiana naciekowa (22/17/19) w szczycie płuca prawego w s. 2 widoczna nieregularnego kształtu zamiana naciekowa z naciekaniem ściany klp (21/14/30).

TK z 15.05.2014
W obrębie płuca prawego w s. 6 w łączności z tylnym biegunek wnęki, widoczna zmiana naciekowa większa niż poprzednio (40/55/50) w szczycie płuca prawego w s. 2 widoczna nieregularnego kształtu zamiana naciekowa z naciekaniem ściany klp (47/30/64) pomiary wykonano w oknie śródpiersiowym.
Drobne guzki podopłucnowe 6 mm w s. 10 PP i 4 mm w s. 9 Pl, rysunek zrębowy płuc wzmożony. Bulle rozejmowe w obu płucach. W obu wnękach powiększone węzły chłonne po str. prawej 19 mm, lewej 13 mm.
Węzeł chłonny podostroogowy 13 mm węzły okienka aortalno-płucnego do 11 mm.
  Temat: Jestem nowa proszę o pomoc- wyniki
kajaa105

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4300

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-05-23, 15:19   Temat: Jestem nowa proszę o pomoc- wyniki
Witam serdecznie moja mama od listopada leczona była na gruźlicę niepotwierdzoną bakteriologicznie. Zaczęła uskarżać się na ból w plecach i pod pachą. Przedstawię wyniki mamy bo zastanawiam się czy dobrze lekarz robi lecząc ją dalej na Tbc płuc?

TK
W obrębie płuca prawego w s. 6 w łączności z tylnym biegunek wnęki, widoczna zmiana naciekowa większa niż poprzednio (40/55/50) w szczycie płuca prawego w s. 2 widoczna nieregularnego kształtu zamiana naciekowa z naciekaniem ściany klp (47/30/64) pomiary wykonano w oknie śródpiersiowym.
Drobne guzki podopłucnowe 6 mm w s. 10 PP i 4 mm w s.9 Pl, rysunek zrębowy płuc wzmożony. Bulle rozejmowe w obu płucach. W obu wnękach powiększone węzły chłonne po str. prawej 19 mm, lewej 13 mm.
Węzeł chłonny podostroogowy 13 mm węzły okienka aortalno-płucnego do 11 mm.

Bronchoskopia:
Krtań, tchawica bez zmian. Ujście oskrzela segm. 6 str. prawej zwężone naciek ścian o zmniejszonej ruchomości oddechowej. Pobrano wycinek za 2 tyg wynik.

Mój tata zmarł na raka płuc od diagnozy żył 3 miesiące. Chcę wiedzieć czy mamy jakieś szanse? Proszę podpowiedź co robić czy czekać czy już działać
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group