1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
kaha2436

Odpowiedzi: 374
Wyświetleń: 155791

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-05-10, 21:32   Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
Cześć,
Z pewnością czeka Cię leczenie. To wiemy na pewno, natomiast co do dokładnej diagnozy pozostawmy to lekarzom, nie chciałabym Cię wprowadzić w błąd. Postępowanie jest takie że w pierwszej kolejności szuka się miejsca "wyjścia" Widzę w opisie że ognisko pierwotne nie jest znane. Od tego m.in zależy wybór metody leczenia. Proponuję sobie zapisać pytania na kartce i prosić w IO o odpowiedź na każde z nich.
  Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
kaha2436

Odpowiedzi: 374
Wyświetleń: 155791

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-05-07, 21:37   Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
Cześć Meteor,
Niskie zróżnicowanie raka płaskonabłonkowego tzw. GIII jest jednocześnie wrażliwe na radioterapię. Takie rozpoznanie postawiono mi po tym jak wyczułam na szyi guz, który okazał się przerzutem z ogniska nieznanego. Może być tak że ono jest tak małe że Tomografia i Rezonans go nie wykryją. Pocieszające jest to że nie jest tak małe że radioterapia lub chemioterapia bądź ich połączenie może je zabić, dosłownie. O ucisku poinformuj koniecznie lekarzy z Onkologii. Tak, konieczne jest badanie TK oraz MRI i endoskopia. JA miałam także ślepe pobranie wycinków z nosogardła. Nie przyniosło żadnych rezultatów i ze względu na to że jest to robione na chybił trafił według mnie wartość diagnostyczna tego badania jest ograniczona. Zostaw wpis proszę jak będziesz miał wyniki dalszych badań. Służę pomocą.
Pamiętaj że ze wszystkim można sobie poradzić!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group