1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
kaha2436

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 226027

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-05-09, 21:53   Temat: Tak samo
Ewa,

Mam dokładnie tą samą sytuację. Kropka w kropkę chociaż czekam na wyniki powtórzonej biopsji...
Mnie chirurg w Instytucie w Gliwicach powiedziała że nie wycinają niczego co nie jest jednoznacznie nowotworowe. Mój onkolog mówi że biopsja ma ograniczoną wartość w diagnostyce ale nie jest też za wycinaniem i "grzebaniem w polu napromieniania"... najłatwiej byłoby usunąć sam węzeł ale widzę że piszesz że to też nie najlepsze rozwiąanie. Konsultowałam to z prof. laryngologii w szpitalu na Curiee-Skłodowskiej w Zabrzu, mówił o prawostronnej limfadenektomii.
...I jestem teraz w tej samej kropce co Ty... Dodatkowo dowiedziałam się że rak niskozróżnicowany jest czasem niemożliwy do oceny w badaniu mikroskopowym ponieważ jest podobny do dojrzałych form komórek nabłonkowych. Ten prawy powiększony węzeł? mnie dodtakowo boli, nie stale ale czuję go od czasu do czasu. Nowotowry ponoć nie bolą chyba że to zaawansowane stadium, na dwoje babka wróżyła. Jedni lekarze mnie uspakajają że to nie musi być złe a drudzy chcą wycinać ale nikt nie może dać 100% pewności. Bądźmy w kontakcie.
  Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
kaha2436

Odpowiedzi: 372
Wyświetleń: 153811

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-05-07, 20:37   Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
Cześć Meteor,
Niskie zróżnicowanie raka płaskonabłonkowego tzw. GIII jest jednocześnie wrażliwe na radioterapię. Takie rozpoznanie postawiono mi po tym jak wyczułam na szyi guz, który okazał się przerzutem z ogniska nieznanego. Może być tak że ono jest tak małe że Tomografia i Rezonans go nie wykryją. Pocieszające jest to że nie jest tak małe że radioterapia lub chemioterapia bądź ich połączenie może je zabić, dosłownie. O ucisku poinformuj koniecznie lekarzy z Onkologii. Tak, konieczne jest badanie TK oraz MRI i endoskopia. JA miałam także ślepe pobranie wycinków z nosogardła. Nie przyniosło żadnych rezultatów i ze względu na to że jest to robione na chybił trafił według mnie wartość diagnostyczna tego badania jest ograniczona. Zostaw wpis proszę jak będziesz miał wyniki dalszych badań. Służę pomocą.
Pamiętaj że ze wszystkim można sobie poradzić!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group