1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak nerki i pęcherza moczowego z przerzutami do płuc
jolka1987

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4516

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2016-03-15, 20:16   Temat: Rak nerki i pęcherza moczowego z przerzutami do płuc
Dziadek innych chorob nie ma. Jest w zlej kondycji. Ciagle zmeczony spiacy zle sie czuje wszystko go boli. Dziadek nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji a do lekarza nie ma mowy zeby poszedl. A jak wezee lekarza do domu to obrazi sie na amen na mnie.
  Temat: Rak nerki i pęcherza moczowego z przerzutami do płuc
jolka1987

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4516

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2016-03-15, 19:28   Temat: Rak nerki i pęcherza moczowego z przerzutami do płuc
Prosze powiedziec jakie informacje sa potrzebne jeszcze pani to napisze. Dziadek nie chce slyszec o szpitalu. Lekarz rok temu powiedzial ze pecherz w kazdej chwili moze peknac. Prosze powiedziec ile bedzie cierpial nie podejmujac leczenia? Miesiac rok 10 lat?

[ Dodano: 2016-03-15, 19:30 ]
Pisze pani ze rak nerki i pluc to sprawa bardzo powazna co to znaczy? Na co sie szykowac?
  Temat: Rak nerki i pęcherza moczowego z przerzutami do płuc
jolka1987

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4516

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2016-03-15, 18:47   Temat: Rak nerki i pęcherza moczowego z przerzutami do płuc
Rok temu wykryli raka. W pecherzu guz 80mm x 70mm byl rok temu wycieli polowe guza przez cewke. Pol roku bylo dobrze nie bylo krwiomoczu i nie sikal tak czesto. Po pol roku znowu objawy wrocily bardzo mocny krwiomocz i czeste posikiwanie. Zrobilismy tomograf i wyszedl guz 85mm x 90mm. Znowu mial miec wyciety kawalek tego guza ale lekarz powiedzial ze absolutnie bo guz jest za duzy i boi sie tego podjac i ze trzeba caly pecherz usunac ale dziadek kategorycznie sie nie zgadza. Jesli chodzi o guza nerki to rok temu na tomografii wyszedl 40mm i teraz tez 40 mm plus na jednej i drugiej nerce 30mm torbiele. Na plucach rok temu nic nie bylo tetaz wyszly ogniska meta w jednym i drugim jedno 15mm drugie 5 mm. Lekarz powiedzial ze nerka tez do wyciecia. Dziadek sie nie zgadza bo powiedzial ze dopoki chodzi to nic nie da sobie zrobic. Jakie to sa guzy to nie wiem bo nie bylo biopsji tylko ten w pecherzu nieinwazyjny tyle wiem.

[ Dodano: 2016-03-15, 18:50 ]
Jesli chodzi o hospicjum to dziadek nie zgadza sie na nic nie ma mowy o niczym. Jestem pielegniarka i ledwo namowilam go na przyjecie tabletek przeciwbolowych bo on twierdzi ze to grypavta goraczka i ten bol kosci ale ja sie boje ze to moze byc cos innego. Apap nie pomaga ani na goraczke ani na bol kosci w jego przypadku po tym co zaobserwowalam

[ Dodano: 2016-03-15, 19:10 ]
Prosze o jakas odpowiedz
  Temat: Rak nerki i pęcherza moczowego z przerzutami do płuc
jolka1987

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4516

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2016-03-15, 17:20   Temat: Rak nerki i pęcherza moczowego z przerzutami do płuc
Witam
mam pytanie

moj dziadek ma zdiagnozowanego raka pecherza moczowego i nerki z przerzutami do pluc.
Guz w pecherzu rosnie szybko zajmuje 75%objetosci.
Dziadek nie chce sie poddac operacji usuniecia pecherza i nerki. Co mam robic?
Jakmu pomoc ile mu zostalo?
Od kilku dni mowi ze bardzo bola go kosci i ma stan podgoraczkowy czy to moga byc przerzuty do kosci?
Pomozcie. Odpowiedzcie cos.
Dziadek ma 84 lata.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group