1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Przerzuty z nieznanego źródła pierwotnego
jogi45

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 19864

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2009-10-09, 22:12   Temat: Przerzuty z nieznanego źródła pierwotnego
Byłam w podobnej sytuacji.Usg, wyciecie węzła , diagnoza przerzut, rak nazwany, ognisko pierwotne nieznane. typowych objawów czegokolwiek brak. druga operacja - nie ma przerzutów w podejrzanym miejscu (póżniej się znalazł własnie w tej okolicy guz pierwotny) Skierowanie na pet dostałam na prośbę, bez specjalnego nalegania. Przed badaniem stwierdzono że żeczywiście jest potrzebne do poszukiwania ogniska pierwotnego. Pokazuje nawet małe ogniska nowotworu ale też "świecą " stany zapalne. chcieli naświetlać mi podejrzanąokolicę ale ja się uparłam przy szukaniu ogniska. z tym że u mnie nie było żadnych niepokojacych objawów raka - nie chudłam, czułam sie dobrze. Największe świecenie na pet było w okolicy gardła i też tylko gardło mi czasem dokuczało ale gdyby nie świadomośc raka zignorowałabym to. Po długich kombinacjach za namową DSS znalazłam możliwośc zrobienia rezonansu. Wynik-torbiel. Trzeba usunac przed radioterapia. wynik hist pat rak w torbielo. Naprawdę trudno było znależć i gdyby nie był usuniety przed radio po radio byłby duży problem ale to mój przypadek. Wiem z obserwacji i od lekarzy że czasem nie ma czasu szukać ogniska, trzeba naświetlać podejrzana okolicę. Niestety ta choroba jest bardzo indywidualna. znam wasze rozterki ale czy ktoś z całą pewnoscią potrafi wam powiedzieć co zrobić ? szukaj, pytaj, domagaj się badań, konsultuj w dobrych ośrodkach ale nie przeciągaj w nieskończoność.
  Temat: Przerzuty z nieznanego źródła pierwotnego
jogi45

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 19864

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2009-10-08, 21:24   Temat: Przerzuty z nieznanego źródła pierwotnego
Czasem ognisko pierwotne jest trudnowykrywalne, czasem nie da się go zlokalizować więc kontynuuje sie leczenie najbardziej prawdopodobnej okolicy. To opinia mojej lekarki od radioterapii. Ja poszukiwania swojego ogniska pierwotnego prowadziłam do skutku. Wystarczył rezonans a przedtem miałam badanie PET.
Zaczekaj może na radę DSS.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group