1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak ślinianki podżuchwowej
jogi45

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 195631

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-03-18, 01:01   Temat: Rak ślinianki podżuchwowej
Mamanel dobrze że choć toświadczenie ci przedłużyli i możesz zająć sie małą. Nie wiem czyświadczenie rehabilitacyjne i zasiłek chorobowy to to samo. ja mam zasiłek chorobowy do czerwca. Dostałam bez zadnego starania na rok ale nie spodziewam się żeby mi przedłużyli. Czy miałaś niepokojące wyniki badań ?
  Temat: Rak ślinianki podżuchwowej
jogi45

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 195631

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2009-10-15, 16:00   Temat: Rak ślinianki podżuchwowej
Mamanel napisz proszę jak sie teraz czujesz,jak wyglada twoja skóra.
mam jeszcze 4 lampy i dopiero teraz zaczynają się uciążliwe objawy. Boli mnie gardło, za uchem zrobiła się ranka i jestem coraz bardziej zmęczona. Chyba częsciej pokaszluję takmna sucho i miewam odruchy wymiotne. Myślę że wszyscy to przechodzą. Jeszcze trochę i licze że szybko dojdę do siebie.
Mam nadzieję że u ciebie wszystko dobrze, że to paskudztwo już nie wróci. serdecznie ci tego życzę.
  Temat: Rak ślinianki podżuchwowej
jogi45

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 195631

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2009-09-05, 18:12   Temat: Rak ślinianki podżuchwowej
Już wszyscy tu wiemy jak ważny jest lekarz pierwszego kontaktu i specjaliści też to wiedzą. Ja mialam szczęście bo moja lekarka jest z rodziny chorych onkologicznie, sama jest w grupir dużego ryzyka.
z tymi objawami to racja - u mnie zmęczenie też było wyraźne i zaczęło się już ze dwa lata przed powiększonym węzłem. Nie ustępowało mimo leków wzmacjających serce, zmiany leków na ciśnienie, witamin a nie pracuję fizycznie. myślałam że to przekwitanie a teraz wchodze na 4 pietro bez zatrzymania mimo mojej wagi.
  Temat: Rak ślinianki podżuchwowej
jogi45

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 195631

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2009-08-05, 17:19   Temat: Rak ślinianki podżuchwowej
u mnie ślinianki są chyba dobrze. Tylko jedna na rezonansie wyszła niejednorodna ale nikt sie tym nie zainteresował więc to chyba bez znaczenia. Ja nie moge najeśc się do syta z innego powodu. Bardzo mnie to męczy. Przełykam z dużym wysiłkiem choc bez bólu.Tak jakby mi sie to jedzonko nie przesuwało. No i małe kęski z dużą ilościa płynu. kiedyś kończyłam obiad pierwsza a teraz zjadam pól zupy w czasie kiedy inni pochłona dwa dania. Z tego powodu chudnę. Ważyłam do tej pory za dużo więc to nie zmartwienie. Ostre potrawy, gazowane napoje i ostre owoce nie przechodzą. Mam nadzieję że mi to przejdzie. Teraz nawet nie mam kogo zapytać. Jutro jadę na planowanie radio i jak lekarka stwierdzi że jestem dobrze zagojona to zacznę radioterapie. Jeśli to tak podziała ju ciebie to przejde na kaszki i nutridrinki i miksowane warzywka. Da się przeżyć, juz sprawdziłam. Do końca roku tak moge ciagnąć. Wierze że potem będzie już dobrze i za jakis czas zapomne o chorobie i tych wszystkich "niedogodnościach".
Mamanel trzymaj sie zdrowo dzielna kobieto!!!!
  Temat: Rak ślinianki podżuchwowej
jogi45

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 195631

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2009-08-05, 09:41   Temat: Rak ślinianki podżuchwowej
Mamanel jak długo możesz mieć problemy ze śliną? Czy te preparaty pomagają ci dorażnie czy też że tak powiem leczą ?
  Temat: Rak ślinianki podżuchwowej
jogi45

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 195631

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2009-08-04, 12:17   Temat: Rak ślinianki podżuchwowej
Witaj. Przypomnij mi w wolnej chwili jak długo miałas radioterapię, czy przed radioterapią, w dniu planowania miałas rozmowę z lekarzem, czy byłaś wtedy jakoś specjalnie pod kątem radio badana, czy miałas badania w międzyczsie, czy po radio sami wyznaczyli ci termin do poradni radioterapii albo onkologicznej.po radio ktos z toba rozmawiał co może byc dalej?
Może pamiętasz że moje dotychczasowe doświadczenia z radioterapia są niezachęcające do dalszego leczenia. Dopytuję ciebie jak to jest bo naświetlanie slinianki wydaje mi się jest podobne do tego co mnie czeka i chciałabym wiedziec jak jest w innych szpitalach by mieć porównanie z moim szpitalem.
Zdrowia życzę.
  Temat: Rak ślinianki podżuchwowej
jogi45

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 195631

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2009-07-22, 19:34   Temat: Rak ślinianki podżuchwowej
Mamanel - nie idz z ropniem do "jakiegoś' laryngologa. Poproś swoją lekarke o skierowanie i adres przychodni przyszpitalnej albo po prostu wciśnij sie do szpitala na oddział laryngologiczny. Widziałam już pacjentów w szpitalu po leczeniu w pierwszej lepszej przychodni.
  Temat: Rak ślinianki podżuchwowej
jogi45

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 195631

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2009-07-20, 22:31   Temat: Rak ślinianki podżuchwowej
To super że możesz jeśc bo to ważne, dobrze że skóra dochodzi do normy, myślę że zmeczenie też miniw. Napisz koniecznie co dalej tzn kiedy i na jakiej podstawie bedzie wiadomo na ile radioterapia była skuteczna. Czy w czasie radio miałaś jakieś badania kontrolne?
  Temat: Rak ślinianki podżuchwowej
jogi45

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 195631

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2009-06-15, 23:56   Temat: Rak ślinianki podżuchwowej
Sledzę twój wątek z uwagą bo mało pisze się o nowotworach głowy i szyi. Mnie też czeka naświetlanie więc tym bardziej trzymam kciuki żebyś przeszła to najlepiej jak można. Oby wszystkie skutki uboczne minęły.
Jakie środki firmy Biotene stosujesz?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group