1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy - leiomyosarcoma G1
joasia1967

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 48802

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-05-24, 22:13   Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy - leiomyosarcoma G1
zufed napisał/a:
masz rację joasiu, trzeba trzymać rękę na pulsie. Na początek domagaj się badań od swojego lekarza, bo jego obowiązkiem jest dać Ci skierowanie na USG czy TK.
Cieszę się, że dobrze się czujesz i oby tak zostało, ale badania kontrolne mieć musisz.

ściskam

zuza


Zuzua ma jeszcze jedno pytanie, zaraz po radioterapii zaczely bolec mnie stawy, jak dlugo siędze przy biurku to musze sie chwile rozchodzić by iśc jak dama a nie jak kaczka:) mam koleżanki tez po radioterapii i czuje sie podobnie, czy jest to choroba popromienna i czy jest na to jakis sposób?
  Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy - leiomyosarcoma G1
joasia1967

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 48802

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-05-24, 20:51   Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy - leiomyosarcoma G1
zufed napisał/a:
joasiu, polecam Ci lekturę powyższych postów, zarówno co do schematów kontroli jaki i samych mięsaków macicy.

Z pewnością badanie palpacyjne ( rękami :) ) nie może zastąpić badań obrazowych-USG TK MR. I z pewnością powinnaś mieć wykonywane okresowo badania wg schematu.
Czyli następne TK powinnaś mieć koło czerwca.

Jeżeli lekarz nie będzie widział potrzeby robienia badań kontrolnych spróbuj z nim porozmawiać a jeśli to nie poskutkuje, zmień lekarza na innego.

pozdrawiam ciepło

zuza

Dziekuje zuza za odp. czytałam powyższe schematy i dlatego zaniepokoilo mnie to, ze tak rzadko mam dokladne badania, co prawda czuje sie bardzo dobrze, hemoglobine mam 41,1, plytki krwi 240, ale chcialabym miec pewnosc, ze moj synek spedzi ze mna mile wakacje, ze nic nam nie zepsuje nam humoru. Pewnie zrobie sobie prywatnie rtg pluc i usg jamy brzusznej. Ale ogolnie jestem dobrej mysli, codziennie dziekuje Bogu za kazdy dzien, prosze o nastepny w zdrowiu i tak brne do przodu, pewnie gdyby nie moj maz nie poradzilabym sobie z tym problem, ale jak mowia, co nas nie zabije to nas wzmocni:)
buziaczki dla wszystkich na tym forum i nie tylko. Glowa do gory!
  Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy - leiomyosarcoma G1
joasia1967

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 48802

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-05-24, 18:16   Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy - leiomyosarcoma G1
Witam!
mam na imie Joanna, mam 43 lata, 19 listoapda 2008r byłam poddana operacji wyciecia miesniaka macicy, po dwóch tygodniach był wynik histopat.- zamiast niegroznienego miesniaka, wyszedl mi miesak macicy g1, za kilka dni poddałam sie drugiej operacji, wycieto mi szyjke,reszte macicy, przydatki, selektywnie wezly chlonne oraz siatke wiekszą, nie bylo przerzutow, rtg pluc bez zmian, mammografia bez zmian. Po miesiacu poddalam sie radioterapi -25 naswietlen, po zakonczonej radioterapii mialam brachyterapie, 4 naswietlenia. W kwietniu 2009 wrocilam do pracy, do kontroli chodze co 3 miesiące, wrzesień 2009 rtg - bez zmian,w grudniu 2009 mialam TG jamy brzusznej- bez zmian. Ostatnia kontrola 20.05.2010, onkolog badał mnie dopochwowo, oraz doodbytniczo, sprawdzal wezly chlonne dotykiem, martwi mnie, ze nie zrobiono mi szczegolowych badan, jak rtg, czy mammografii, na moje pytanie lekarz odp. ze nie widzi powodow by tak czesto robic badania, prosze o odp. czy taka jest procedura, czy lekarz traktuje mnie powaznie? teraz mam nadzieje tylko w Bogu, ze da mi sily pokonac chorobe. Jestem laikiem, ale wiem, ze w przypadki miesaka gladkokomorkowego powinno sie zrobic operacje radykalna.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group