1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: przed wycięciem węzła
jei

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6130

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-12-13, 18:18   Temat: przed wycięciem węzła
dokładnie tak:
miałam usg ale tylko to razem z biopsją jednego węzła pod pachą, tego guza, bo tak to wygląda.
nie było usg węzłów tych na szyi i nadobojczykowych (na szyi widać z jednej strony szyja zniekształcona, nad obojczykami ja nic nie widze)
miałam od onkologa skierowanie na usg brzucha i piersi, a do chirurga mogę się zapisać dopeiro po nowym roku i wtedy dopiero on zapisze na wycięcie węzła.
alkoholu nie pije, a ile mam wypić żeby sprawdzić czy boli i po jakim czasie ma boleć?

ja wolałabym się nie ciąć bez potrzeby i go nie wycinać, więc szukam innych przyczyn w międzyczasie.
pocić się pocę, ale nie co noc, albo się nie budzę więc nie wiem, czasem się budzę i mimo że mi zimno to jestem mokra jakbym się zsikała, ale zwalam to na tarczycę, bo też chudnę i myślę że jeszcze powinnam tsh zbadać.
nic nie swędzi.
  Temat: przed wycięciem węzła
jei

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6130

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-12-12, 22:43   Temat: przed wycięciem węzła
Witam,
jakiś czas temu pojawiłam się tu na forum w dziele nowotwory piersi.
Pojawił się guz widoczny gołym okiem nad piersią i było podejrzenie o raka piersi, ale usg czyste.
Po nowym roku mam się jednak umawiać do chirurga onkologa aby zakwalifikował węzeł spod pachy do usunięcia i badania.
W międzyczasie pojawiły się widoczne węzły na szyji.
nie miałam usg węzłów chłonnych.
Ostatnio często mam infekcję gardła z gorączką,trudne do leczenia antybiotykiem, wiele ich ostatnio wzięłam i węzły bez zmian.
była biopsja węzła pod pachą, ale nie udało się pobrać materiału bo ten guz jak się położę ucieka pod jakieś naczynia.
miałam robione badania na choroby wirusowe: cytomegalię, mononukleozę, toxo, aso - wszystko ok, usg jamy brzusznej ok.
mam mieć ten węzeł usunięty mimo że moim zdaniem to wina infekcji ponieważ w wynikach mam wysokie ob i crp.
ostatnio ob 45
crp 66
węzły nie bolą wogóle.
poza tym ze jest mi ciągle zimno i boli brzuch nie mam innych objawów, chuda jestem strasznie i chudnę, ale ostatnio już mniej, bo chyba nie ma z czego, ale jest to raczej wina pracy i opieki nad dwójką małych dzieci.

zanim się doczekam na to badanie węzła to jeszcze z kilka miesięcy pewnie minie.
mam w międzyczasie pytanie: czy jeżeli są nowotworowe to może być tak że co jakiś czas są jakby mniejsze. ten guz pod pachą to czasem zdaję się być taki rozlany a przez to mniejszy a czasem jest to twardy wielki wystający guz.
nowotworowy chyba nie zmieniałby swojej formy, prawda?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group