1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 15
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Cytologia: proszę o interpretację wyników
jaszmurka

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 14647

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-11-11, 22:20   Temat: Cytologia: proszę o interpretację wyników
dziękuje za odpowiedź
  Temat: Cytologia: proszę o interpretację wyników
jaszmurka

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 14647

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-11-10, 23:39   Temat: Cytologia: proszę o interpretację wyników
przepraszam za zaśmiecanie forum

[ Dodano: 2010-11-11, 00:05 ]
Richelieu napisał/a:
a jak widać cały wątek i historię choroby, diagnostyki i leczenia, obraz zaraz staje się zupełnie inny,
czy to znaczy że to mogą być przerzuty?
  Temat: Cytologia: proszę o interpretację wyników
jaszmurka

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 14647

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-11-10, 22:22   Temat: Cytologia: proszę o interpretację wyników
usg była robione na nowym sprzecie kupuionym w czerwcu,badanie było robione z powodu bólu brzucha, w marcu miałam robiona cytologie a w kwietniu wycinek z wynikiem:rozpoznanie kliniczne:dysplasia epithelii colli uteri susp.

rozpoznanie histopatologiczne:1cervicitis chronica magni gradus.
2 fragmenta endocervix parvi sine neoplasmate

martwie się troche bo pani radiolog mówiła ze to moze być brodawczak choć ona nie jest pewna,cos napewno jest w tym pecherzu :?ale?:
  Temat: Cytologia: proszę o interpretację wyników
jaszmurka

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 14647

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-11-10, 21:12   Temat: prosze o interpretacje usg
pecherz moczowy mocno wypełniony.Wydaje się,że nieco pogrubiała jest sciana pecherza moczowego ok.ujścia prawego moczowodu,co wymaga badania moczu.Obrzek?Raczej nie jest to wzrost do swiatła pecherza.Nalezy te wziąść pod uwage wzrastanie się struktur z zewnatrz.Kontrola usg za 3 m-ce.
Co to wszystko znaczy?Martwie się bo choć nie znam się na tym nie brzmi to optymistycznie :roll:
  Temat: Cytologia: proszę o interpretację wyników
jaszmurka

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 14647

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-06-23, 20:37   Temat: Cytologia: proszę o interpretację wyników
Dysplasia epithelii colli uteri susp. - podejrzenie dysplazji błony śluzowej szyjki macicy,- wyszła mi w rozpoznaniu klinicznym
a to mi wyszło w rozpoznaniu histopatologicznym -cervicitis chronica magni gradus - przewlekłe zapalenie wysokiego stopnia szyjki macicy,
fragmenta endocervix parvi sine neoplasmate - małe fragmenty błony śluzowej szyjki macicy bez cech nowotworu (neoplazmatycznych). prosze mi powiedzieć czym w takim razie różni sie rozp.kliniczne od histopatologicznego?
  Temat: Cytologia: proszę o interpretację wyników
jaszmurka

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 14647

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-06-11, 11:23   Temat: Cytologia: proszę o interpretację wyników
byłam dziś u pani ginekolog, po zbadaniu stwierdziła ,że nie ma tu zadnego stanu zapalnego :fucc: i ze 20% kobiet z takim wycinkiem ulega samowyleczeniu, zaproponowała w sierpniu zamrożenie ale ja nie jestem jakoś do niej przekonana :--:
  Temat: Cytologia: proszę o interpretację wyników
jaszmurka

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 14647

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-06-08, 20:48   Temat: Cytologia: proszę o interpretację wyników
dzięki za odpowiedź i pomoc,napewno nie zbagatelizuje sprawy,mam tylko nadzieje ze i lekarz podejdzie do tego poważnie bo jak na razie to nie mam za dobrych doswiadczeń :?ale?:
  Temat: Cytologia: proszę o interpretację wyników
jaszmurka

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 14647

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-06-07, 21:05   Temat: Cytologia: proszę o interpretację wyników
dzięki wielkie za odpowiedź ;)

Richelieu napisał/a:
W obu przypadkach należy podjąć dalszą diagnostykę

w takim razie jakie powinnam jeszcze zrobić wyniki?

z powodu uporczywego bólu brzucha miałam dziś robione usg i taki wyszedł mi wynik:
w bliźnie po cesarskim cięciu uwidoczniono strukture nieznacznie hypogenną o wielkości 2x17x22mm leżącą na głębokości do23mm,kolejną podobn lecz głębiej położoną na głębokości do34mmuwidoczniono w miejscu papacyjnego oporu w lewym podbrzuszu ,ma ona wymiary 31x14x14mm.Czy to moze mieć związek z moim wycinkiem?

[ Dodano: 2010-06-07, 21:50 ]
dlaczego nie określono mi stopnia dysplazja śluzówki szyjki macicy ? skoro to takie ważne , na wynik wycinka czekałam bardzo długo bo az 5 tygodni wiec mieli czas :--:
  Temat: Cytologia: proszę o interpretację wyników
jaszmurka

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 14647

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-06-07, 14:31   Temat: prosze o przetłumaczenie wycinku
rozpoznanie kliniczne:dysplasia epithelii colli uteri susp.

rozpoznanie histopatologiczne:1cervicitis chronica magni gradus.
2 fragmenta endocervix parvi sine neoplasmate

czy to coś poważnego??
  Temat: Cytologia: proszę o interpretację wyników
jaszmurka

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 14647

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-05-26, 20:21   Temat: Cytologia: proszę o interpretację wyników
prosze o przetłumaczenie Excicio probatoria e colli uteri.Abrasio canalis colli et cavi uteri. :--:
  Temat: Cytologia: proszę o interpretację wyników
jaszmurka

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 14647

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-05-22, 21:59   Temat: Cytologia: proszę o interpretację wyników
dzięki za odpowiedź wiem,że pewnie panikuje ale to juz tak długo trwa że zaczęłam się poprostu bać :uuu:
  Temat: Cytologia: proszę o interpretację wyników
jaszmurka

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 14647

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-05-20, 21:01   Temat: Cytologia: proszę o interpretację wyników
Mam pytanie jak długo się czeka na wynik z wycinku? ja jak wyzej pisałam miałam robiony 28.04 i nadal nie ma mojego wyniku,pani która przez telefon mi udzielała informacji powiedziała,ze wszystkie inne z tego dnia już są wiec zaczynam sie martwić czemu to tak długo trwa? :?ale?:
  Temat: Cytologia: proszę o interpretację wyników
jaszmurka

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 14647

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-05-02, 19:45   Temat: Cytologia: proszę o interpretację wyników
Mm kolejne pytanie otóz 28 miałam robiony wycinek(wyzej pisałam o tym) otóż od srody nadal podplamiam,martwi mnie jednak zapach jest mdły,sama juz nie wiem czy tak ma być czy tez nie? i co to oznacza?
  Temat: Cytologia: proszę o interpretację wyników
jaszmurka

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 14647

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-04-29, 09:06   Temat: opatrunek z glonów
miałam wczoraj robiony wycinek podczas którego załozono mi opatrunek z glonów,dziś mi wypadł.Czy tak ma być? Co to wogóle takiego?

[ Komentarz dodany przez: Richelieu: 2010-04-29, 09:47 ]
Jaszmurko, scaliłem Twoje dwa jedno-postowe wątki w jeden. Pisz w tym jednym. Pozdrawiam.
  Temat: Cytologia: proszę o interpretację wyników
jaszmurka

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 14647

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-04-27, 08:52   Temat: Cytologia: proszę o interpretację wyników
Zrobiłam cytologię i wyszło:

komórki nabłonka płaskiego LSI - zmiany śródnabłonkowe stopnia niskiego obejmujace koilocytozę HPV i możliwość CIN1 dysplacji małego stopnia)
jutro ide zgodnie z zaleceniem na kolposkopie z weryfikacją histopatologiczną.

Moje pytanie co mi wyszło w cytologi? i czy HPV mogłam zaraźić sie tylko poprzez droge płciową?

Jestem mężatką po 3 cięciach carskich
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group