1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz piersi
jaga1818

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6109

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-01-20, 20:50   Temat: Guz piersi
Dziękuje za odpowiedź :)
Do wykonania biopsji jeszcze 2 tygodnie... a potem pewnie drugie tyle na wyniki...
  Temat: Guz piersi
jaga1818

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6109

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-01-19, 00:58   Temat: Guz piersi
Termin już przesuneliśmy przy zapisie dzięki znajomej pani doktor, z 4 marca na 4 lutego, więc zakładam że już pewnie wcześniej nam nie przełożą...

Chciałam jeszcze zapytać czy stwierdzenie w usg "W dołach pachwowych nie uwidoczniono powiększonych węzłów chłonnych." to dobra wiadomość? Czy to oznacza że węzły chłonne mogą jeszcze nie być 'przejęte' przez raka?

Jutro chce porozmawiać o tym z mamą i powiedzieć jej co oznacza BI RADS kat.5 ale kompletnie nie wiem jak to zrobić... Dopiero co babcia miała problemy z biodrem i 3 operacje, w czym 2 lata poruszała się bez biodra, w te wakacje zmarła jej mama (moja prababcia), a teraz to... Ile cierpienia może spotkać 1 osobę? A przy okazji całą rodzinę? Błagam żeby to było do wyleczenia i żeby wszystko było dobrze...
  Temat: Guz piersi
jaga1818

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6109

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-01-18, 22:16   Temat: Guz piersi
Dziękuję za informację.
Niestety będąc na wizycie moja babcia i mama nie zostały w ogóle poinformowane co oznacza ta kategoria i że jest prawie pewne że to nowotwór złośliwy... W związku z tym nie zostały przedstawione żadne możliwości, takie jak usunięcie guza bez biopsji. A pierwszy termin biopsji dostałyśmy dopiero na 4 MARCA... ale udało się go przesunąć o miesiąc wcześniej.
Niestety mama z babcią dalej nie wiedzą co oznacza ten wynik, a ja boję się je uświadamiać... :(
  Temat: Guz piersi
jaga1818

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6109

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-01-17, 12:03   Temat: Guz piersi
Moja babcia (70 lat) robiła we wrześniu 2012r. mammografie. Oto jej wyniki:
Piersi o budowie tłuszczowo-gruczołowej.
Asymetryczne zagęszczenie utkania z zaburzeniem architektoniki sutka w okolicy zabrodawkowej piersi lewej.
Skupisk podejrzanych mikrozwapinień nie uwidoczniono.
Widoczne doły pachwowe wolne od powiekszonych węzłów chłonnych.

Badania mammograifczne zostały odebrane niestety dopiero teraz w styczniu 2013.
W grudniu 2012 babcia wyczuła u siebie dużego guza, który w jednym dniu był wyczuwalny bardzo dobrze, a w drugim jakby się chował czy też malał - nie było go już tak łatwo wymacać.

W styczniu 2013 zostało zrobione badanie usg. Jego wyniki:
Piersi o budowie tłuszczowej.
W piersi prawej nie stwierdza się zmian ogniskowych litych ani torbielowatych.
W piersi lewej w kwadracie górnym wewnetrznym na godzinie 11 ok. 6-7 cm od brodawki w rzucie wyczuwalnego zgrubienia widoczna jest nieostro ograniczona strefa hypoechogeniczna o wymiarach 19x18 mm.
Wskazane wykonanie BGI ze zmiany.
W dołach pachwowych nie uwidoczniono powiększonych węzłów chłonnych.
BI RADS kat.5

Co to oznacza? Jakie są szanse że to nic złego?
Była u onkologa i powiedział tylko, że mu się to nie podoba.
Czekamy na biopsję - babcia ma termin w lutym.

Proszę o pomoc, boję się a zanim zrobią biopsję i bedą z niej wyniki to minie jeszcze troche czasu...
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group