1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Drobnokomówkowy rak płuc - problemy lekarzy z diagnozą
jaena

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 7522

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-08-03, 23:29   Temat: Drobnokomówkowy rak płuc - problemy lekarzy z diagnozą
Gaba, nie są bogami i nikt od nich cudów nie wymaga. Ale od specjalisty jednak oczekuję szerszej wiedzy w dziedzinie, wcale nie trzeba być jasnowidzem żeby wiedzieć że rak może mieć różne symptomy, nie tylko te najbardziej oczywiste- tyle lekarz chyba powinien wiedzieć?

gaba napisał/a:
A tak na marginesie: jeżeli weźmiesz przypadkową osobę z ulicy i przebadasz ją na różne sposoby za ok 20 tys zł to i tak nie możesz wykluczyć że nie ma raka. Dobrze byłoby żebyś o tym wiedziała. Na raka zbyt późno zdiagnozowanego umierają miliarderzy którzy mają do dyspozycji swojego własnego lekarza i nieograniczony budżet na badania.

Gaba rak im wcześniej zdiagnozowany tym większa szansa na dłuższe życie/wyleczenie. Dlatego ważna jest starannośc przy diagnozowaniu. Nie mówimy o badaniu w ciemno przypadkowych osób, mówimy o pacjencie z konkretnymi objawami, owszem nie najbardziej typowymi i oczywistymi, ale jednak.

[ Dodano: 2016-08-03, 23:49 ]
gaba napisał/a:

A dla Ciebie na pewno zdrowiej będzie jeżeli idąc do lekarza będziesz w nim widziała specjalistę od konkretnego kawałka organizmu, a nie wszechmocnego opiekuna który uzdrowi duszę i ciało.

Uzdrawiania duszy od lekarza wcale nie oczekuję ;) .
Natomiast od specjalistów jak najbardziej oczekuję łączenia faktów i wiedzy nieco szerszej niż tylko nt "konkretnego kawałka organizmu". Przynajmniej na tyle żeby doradził wizytę i innego specjalisty. I na szczęście na takich trafiłam :) .
  Temat: Drobnokomówkowy rak płuc - problemy lekarzy z diagnozą
jaena

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 7522

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-08-03, 21:11   Temat: Drobnokomówkowy rak płuc - problemy lekarzy z diagnozą
OLILB napisał/a:
Jak mam nazwać Panią doktor laryngolog, która przy objawie krwioplucia zaleca brać rutinoscorbin nie zlecając żadnych badań. Jak mam nazwać Pana doktora neurologa, który podczas wizyty wpisuje objawy w wyszukiwarkę google i diagnozuje u Mamy klasterowe bóle głowy? Jak mam w końcu nazwać szpital, który wykonuje zabieg na zdrowej nerce i wypuszcza pacjenta z potwornym bólem bez postawienia diagnozy i skierowania dalej? Czy to wina służby zdrowia czy konowałów nazywających siebie lekarzami?


Uważam, że zawalili, tym bardziej że jak piszesz, nie byłoby problemu z wykonaniem badań odpłatnie (wiem że lekarze niezbyt chętnie wydają skierowania na badania na NFZ z racji limitów i tu rozumiem, że mają ręce związane, ale mogli zasugerować że warto dla spokoju i pewności zrobić jeszcze takie i takie badanie).

gaba napisał/a:
Pretensje możesz mieć takie ogólne że pracuje się jak pracuje (nie tylko w służbie zdrowia) ale do odwiedzanych specjalistów to już tylko o to że nie wykazali nadzwyczajnej troski, bo zwyczajnymi metodami to trudno było wydedukować coś złego w płucach jeżeli chora nie zgłaszała dwóch podstawowych objawów: kaszlu i duszności. RTG stosunkowo niedawne było czyste. I przeważnie lekarze wierzą w wynik RTG, ale ja słyszałam doświadczonego pulmonologa który stwierdził że na rtg z różnych przyczyn (bardzo często stare aparaty) wykrywa się dopiero bardzo zaawansowane raki.


Gaba, litości, to kto jak nie lekarz ma tę nadzwyczajną troskę wykazać? Pacjent który studiował może sztuki artystyczne, albo filologię chińską albo pierdylion innych rzeczy, ale nie medycynę i idzie z ufnością do lekarza, a ten jak koń z klapkami na oczach musi mieć podane na tacy ewidentne objawy żeby dobrze zdiagnozować? Tak to każdy sam mógłby się zdiagnozować z pomocą wujka google, instytucja lekarza nie byłaby potrzebna.
Wiesz, jednak w zawodzie lekarza często stawką jest życie ludzkie i moim zdaniem nie ma tu miejsca na szablonowe rozwiązania. A w przypadku kiedy nie można jednoznacznie postawić diagnozy i znaleźć przyczyny ogromnego bólu, wykluczenie tak niebezpiecznej i popularnej choroby jak rak, to nie jest żadna nadzwyczajna troska, to powinno być zwykłe logiczne postępowanie każdego odpowiedzialnego lekarza.

[ Dodano: 2016-08-03, 21:21 ]
A jeszcze do tego chciałam się odnieść:
gaba napisał/a:
I przeważnie lekarze wierzą w wynik RTG, ale ja słyszałam doświadczonego pulmonologa który stwierdził że na rtg z różnych przyczyn (bardzo często stare aparaty) wykrywa się dopiero bardzo zaawansowane raki.


No ale to lekarze tego nie wiedzą?? Inteligentni ludzie, którzy pracują w tej branży? Nie jest to przypadkiem takie trochę olewactwo: rtg nic nie pokazało to ja jestem kryty, nikt się nie przyczepi?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group