1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak płuc bez rokowań, opieka paliatywna
ja79

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 7702

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-02-03, 20:55   Temat: rak płuc bez rokowań, opieka paliatywna
mam przed sobą badania krwi z 25.01.2011 ( przed podaniem krwi ), reszt wyników jest jeszcze w szpitalu, będzie wydana przy wypisie :
WBC- 3,14
RBC- 3,00
HGB- 9,3
HCT- 28 %
PLT- 56
rozmaz krwi- limfocyty 36 %

bronchoskopia nie były powtarzana, badania guza w płucu nie było z powodu obawy przed nadmiernym krwawieniem z płuca
Zrobiono biopsję jednego z guzków które pojawiły sie w nadbrzuszu- wynik :" próbka wysuszona, nieprawidłowa do badania , budzi podejrzenie nowotworu" Biopsji nie powtórzono. Teraz te guzki znikneły i zostały po nich podskórne wylewy.
tata nie ma żadnych dolegliwości bólowych. ma tylko katar, bo to właśnie od ostrego przeziebienia na początku stycznia rozpoczęto wszystkie badania.Temperatura ciala z 38 stopni została zredukowana do 36,6 i utrzymuje sie taka od kilku dni. Tata wraz z tym przeziębieniem stracił na wadze, mocno się pocił w nocy. Czy te objawy mogą wskazywać na chłoniaka ?
Nie cierpi na żadne inne choroby. Pali papierosy od 30 lat.

[ Dodano: 2011-02-04, 08:50 ]
A może ktoś poleci dobrego onkologa w Bydgoszczy , Toruniu lub Łodzi
  Temat: rak płuc bez rokowań, opieka paliatywna
ja79

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 7702

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-02-03, 20:26   Temat: rak płuc bez rokowań, opieka paliatywna
mój tata ( 60 lat ) ma zdiagnozowanego guza płuca. Lekarz onkolog po konsultacji nie przepisał chemioterapii, , tylko opiekę paliatywną. Co robić dalej ? Do jakiego lekarza sie jeszcze udać ( woj. kujawsko- pomorskie ):

wynik badania tomografii komputerowej klp i nadnerczy :
w jednofazowym kontrastowym badaniu KT klp w zakresie lewej wnęki płucnej widoczna jest masa guza o wym. 22x 25 mm. W opłucnej lewej widoczny jest płyn o szer. 13 mm. Osteoliza żebra 10 po lewej w części tylnej z masą litą wokół. dzrewo oskrzelowe prawidłowo drożne.
W zakresie śródpiersia widoczne liczne węzły chłonne przytchawicze , rozwidlenia tchawicy i tchawiczo- oskrzelowe. W zakresie obu płuc widocznych jest po kilka drobnych guzków litych-meta.
W nadbrzuszu widoczne są liczne powiększone węzły chłonne. Pakiety powiększonych węzłów chłonnych w zakresie lewego dołu pachowego. Nadnercza niepowiększone


wynik bronchoskopii :
diagnoza : tu hili sin susp
gardlo, nagłośnia , krtań, tchawica , ostroga gówna b/z. Drzewo oskrzelowe obustronnie drożne. ruchome oddechowo bez cech naciekania. Śluzówka prawidłowa


USG jamy brzusznej ( nie mam przy sobie , bo jest w szpitalu, tyle co zapamiętalam ):
powiększona śledziona i wątroba, powiększone węzły chłonne pachwinowe

Obecnie tata przebywa na oddziale pulmunologii, gdzie ma podawane sterydy.Miał podane też 2 jednostki krwi. Ze względu złe wyniki krwi ( niska hemoglobina ) onkolog odmówił podjęcia kuracji chemioterapią. Lekarze jutro wypisuja tatę ze szpitala i radzą opiekę paliatywną.

Co robić ?? do jakiego lekarza się udać ? prosze o pomoc
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group