1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: interpretacja wyniku poperacyjnego
ivon2019

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 5845

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2021-04-29, 20:36   Temat: interpretacja wyniku poperacyjnego
Mammografię miałam ostatnia w marcu i wyszło wszystko dobrze, natomiast USG lewej piersi miałam w grudniu 2020 i wyszła zmiana hipoechogeniczna wielkości 4 x 5 mm , prawdopodobnie gęsta torbiel. Birdas USG 3-wskazana kontrola za 3- 6 miesięcy. Na czerwiec jestem zarejestrowana na USG.
Jutro będę miała wynik TM , dostałam informację, że nie mam przerzutów :) Są jakieś małe guzki poniżej 2 mm ale to podobno norma. Jutro wszystko zobaczę na papierze i mam nadzieję ,że lekarz medycyny pracy da mi zielone światło do powrotu do pracy :)

Pozdrawiam,
Iwona
  Temat: interpretacja wyniku poperacyjnego
ivon2019

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 5845

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2021-04-27, 15:37   Temat: interpretacja wyniku RTG płuc
hej wszystkim,

Po krótce moja historia:

Rak naciekający sutka NST G1 (c-1; a-2; m-1) - 2019 r
Stwierdzono ekspresję receptora estrogenów w 99% komórek rakowych (intensywność odczynu =3+, na skali 0-3) i receptora progesteronowego w 20% komórek rakowych (intensywność odczynu =3+, na skali 0-3).
Wynik HercepTestu - ujemny
Indeks proliferacyjny Ki-67+ w 2% komórek.
IHC: p63
Brak przeżutów w węzłąch chłonnych
Mastektomia prawostronna 2019 , usunięcie 11 węzłów chłonnych.
Zalecono tamoxifen (5 lat ) i 4 wlewy bisfosfonianów.

Obecnie :

Wykonując rutynowe badania kontrolne/ okresowe do pracy wykonałam RTG płuc , oto wynik:

Stan po mastektomii prawostronnej w 2019 r.

Zdjęcie RTG klatki piersiowej PA. W polu środkowym lewym widoczne zacienienie o wymiarze 10 x 15 mm- efekt sumacji cieni ? zmiana ogniskowa w płucu ? w piersi ? Dokładniejsza ocena możliwa w badaniu TK.

Na jutro mam badanie TK klatki piersiowej , wiem ,że na opis trzeba będzie czekać , nikt nie mówi ile.
Moje pytanie : czy te wyniki mogą sugerować przerzut do płuca?

Regularnie wykonuję badania u onkologa, w kierunku diagnostyki nowotworowej, do tej pory wyniki były dobre.
Prześwietlenie płuc miałam wykonywane w 2019 r , jak mi wykryli raka.

pozdrawiam serdecznie,

Iwona
Szczecin

[ Komentarz dodany przez Moderatora: missy: 2021-04-29, 09:49 ]
Wątki scalone.

  Temat: interpretacja wyniku poperacyjnego
ivon2019

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 5845

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-03-12, 19:31   Temat: wlew kwasu zoledronowego-skutki uboczne
Mam taką sytuację, wczoraj miałam pierwszy wlew kwasu zoledronowego
W nocy nie mogłam spać, dreszcze, bóle kości (całego ciała), gorączka rano 38,3, teraz 38,6 i jak robię wdech to boli mnie w mostku.
Czy to jest normalne ?
ile dni może to trzymać?
W związku z obecną sytuacją, człowiek zaczyna się bać, przez ostatnie dni , przebywałam w placówkach służby zdrowia ( robiłam wyniki, miałam kontrole itp...).

Proszę o poradę , w tej sprawie , czy ktoś miał takie objawy? Czy brać nurofen ? ibuprom?

Z góry dziękuję za poradę,

Iwona Szczecin
  Temat: interpretacja wyniku poperacyjnego
ivon2019

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 5845

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-12-18, 19:40   Temat: interpretacja wyniku poperacyjnego
zgadza się , nie jest refundowany. Zostałąm poinformowana ,że jeden wlew to koszt ok. 100 zł.
  Temat: interpretacja wyniku poperacyjnego
ivon2019

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 5845

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-12-17, 19:37   Temat: interpretacja wyniku poperacyjnego
nie wiem tego tak do końca , mam 52 lata. 17 lat temu miałam usuniętą macicę z powodu mięśniaków. Menopauza zaczęła mi się dwa lata temu, nadal mam objawy ( tzw. buchy) :)
  Temat: interpretacja wyniku poperacyjnego
ivon2019

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 5845

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-12-17, 17:56   Temat: interpretacja wyniku poperacyjnego
Mam już ustawione lecznie: tamoxifen i 4 wlewy co pół roku zoledronianu. Myślicie ,że to optymalne lecznie w moim przypadku ?

[ Dodano: 2019-12-17, 18:14 ]
jeszcze jedno pytanie, czy tamoxifen można przyjmować na czczo? Nie ma zaleceń na ulotce.
  Temat: interpretacja wyniku poperacyjnego
ivon2019

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 5845

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-12-05, 21:38   Temat: interpretacja wyniku poperacyjnego
Dziękuję za odpowiedź Missy,

Rozmiar guza w badaniu histopat. 14 x 7 cm

Na konsylium ustalono ,że operacja oszczędzająca a w dniu operacji , lekarz stwierdził , że jednak mastektomia ( małe piersi , i guz położony blisko brodawki).
Miałam mieć wycięte tylko dwa węzły ( wartowniki - wcześniej oznakowane izotopem)a okazało się z wyniku ,że wycięli 11 ? dla mnie to jest także dziwne, dlaczego tak się stało ?
Lekarz , który mi wydawał wynik , nie mial czasu porozmawiać, śpieszył się ....
Przed operacją miałam tylko biopsje guza, znakowanie wartowników , usg i rtg ( wyszyło wszystko ok.).

Dziwne to trochę , może czegoś się dowiem na konsylium ale wątpię ,że będzie tam lekarz , który mnie operował.....


pozdrawiam serdecznie

Iwona ze Szczecina

[ Dodano: 2019-12-05, 21:40 ]
dodam jeszcze ,że przed operacją nie miałam biopsji wartownika, tylko znakowanie i wytypowali dwa wartowniki ( do wycięcia)
  Temat: interpretacja wyniku poperacyjnego
ivon2019

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 5845

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-12-05, 16:14   Temat: interpretacja wyniku poperacyjnego
Jestem po mastektomii piersi prawej, oto wyniki z biopsji i pooperacyjne :

wyniki z biopsji:

Rak naciekający sutka NST G1 (c-1; a-2; m-1).
Stwierdzono ekspresję receptora estrogenów w 99% komórek rakowych (intensywność odczynu =3+, na skali 0-3) i receptora progesteronowego w 20% komórek rakowych (intensywność odczynu =3+, na skali 0-3).
Wynik HercepTestu słabo pozytywny (2+) (badanie FISH w toku).
Indeks proliferacyjny Ki-67+ w 2% komórek.
IHC: p63


Wyniki pooperacyjne:

Utkanie raka NST G1
W wycinku z obszaru o wzmożonej spoistości , widoczne utkanie gruczołu piersiowego z cechami nafaszerowania krwotocznego, obecnością torbieli, wytwórczego procesu zapalnego, metaplazji apokrynowej.
Naciek raka widoczny jest w odległości 5 mm od dolnej granicy cięcia , 8 mm od marginesu powięziowego i 10 mm od strony brodawki sutka ( skóra gruczołu nienacieczona). Marginesy górny, boczny i przyśrodkowy a także kwadranty górny-przyśrodkowy i górny-boczny, dolny-przyśrodkowy i dolny boczny wolne od nacieku raka. Cech angioinwazji ani naciekania pni nerwowych nie stwierdzono.
Utaknie 11 węzłów chłonnych bez przeżutu raka.

pT1cpNoMx

Mam pytania:

Czy wycięto mi aż 11 węzłów chłonnych ?
Czy margines granicy cięcia dolny 5 mm , nie jest za mały
Biorąc pod uwagę wyniki mojej wcześniejszej biopsji i te pooperacyjne , jakie leczenie może mnie czekać ? i jaki rokowania?
Co oznacza : pT1cpNoMx ?

[ Dodano: 2019-12-05, 16:17 ]
dodam jeszcze ,że wynik Fisch wyszedł w końcu ujemny.

[ Dodano: 2019-12-05, 16:28 ]
Mam jeszcze pytanie,
Byłam operowana na chirurgii onkologicznej SPSK 1 w Szczecinie. Teraz będę pod opieką poradni onkologicznej SPSK-1 , czy możecie polecić dobrego lekarza?



Iwona ze Szczecina
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group