1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: DROBNOKOMORKOWY RAK PLUC
infinity

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 7759

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-10, 07:36   Temat: DROBNOKOMORKOWY RAK PLUC
Prawdopodobnie jestem w fazie zaprzeczania-do mnie jeszcze nie dotarlo, ze mama nie zyje :(
  Temat: DROBNOKOMORKOWY RAK PLUC
infinity

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 7759

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-06, 19:44   Temat: DROBNOKOMORKOWY RAK PLUC
28 sierpnia -ok 3 tyg od diagnozy moja mama zmarla

w dniu ostatnego wpisu mama trafila do szpitala na OIOM -I TO JUZ NIE BYLA MOJA MAMA

wymodlila sobie szybka , bezbolesna smierc ...

przypominam ze nie miala robionego TK , wiec nie wiadomo tak naprawde jak bardzo zaawansowany byl ten DRP


przyczyny zgonu

chemioterapia
neutropenia
wstrzas


w tej chorobie SMIERC JEST WYBAWIENIEM
  Temat: DROBNOKOMORKOWY RAK PLUC
infinity

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 7759

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-25, 11:50   Temat: DROBNOKOMORKOWY RAK PLUC
prosze o pomoc
mama ma neutropenie - mam nadzieje ze dobrze napisalam - stan raczej ciezki i przyjmuje zastrzyki zarzio

od wczoraj mame bola nerki. czekam na wynik moczu - ogolny posiewu nie jestem w stanie dzis wykonac. z wynikiem pojde na interne. nie mamy prywatnego onkologa a na oddzial mama nie zostanie przyjeta.
mam pytanie - czy mozna po 1 chemii i neutrpenii podac antybiotyk? czy lekarz z oddzialu wewnetrznego bedzie wiedzial jaki?

dziekuje
  Temat: DROBNOKOMORKOWY RAK PLUC
infinity

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 7759

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-21, 15:34   Temat: DROBNOKOMORKOWY RAK PLUC
Cieszylam sie ze leczenie podjeto tak szybko... coz nie bylo TK wiec moga byc przerzuty.

Boze jak ja sie boje! U obojga rodzicow zdiagnozowano nowotwory zlosliwe! W piatek wracam do UK i nie mam pojecia co dalej...
Jestem zalamana - podwojnie zalamana. Dziekuje bardzo za odpowiedzi.
  Temat: DROBNOKOMORKOWY RAK PLUC
infinity

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 7759

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-21, 15:26   Temat: DROBNOKOMORKOWY RAK PLUC
Przepraszam za chaotyczne pisanie.

Nie bylo tk - od razu skierowano ja na chemie po rtg pluc.
Dysponuje tylko wypisem ze szpitala - przepisalam najwazniejsze info

Mama po chemii zle sie czuje - lezy calymi dniami, gdy wstaje kreci sie jej w glowie
Tk bedzie po 2 cyklu chemioterapii.

Dziekuje za odpowiedzi.
  Temat: DROBNOKOMORKOWY RAK PLUC
infinity

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 7759

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-21, 14:26   Temat: DROBNOKOMORKOWY RAK PLUC
witam
wiem jakie sa rokowania - niestety
dr. onkolog powiedziala ze guz nie jest na plucu! tylko na srodpiersiu - powiedziala ze to jest do wyleczenia...

prezpisze wypis ze szpitala - mama jest po pierwszym cyklu chemii

Rozpoznanie:
Rak pluca prawego scvs stan po 1 cyklu chemioterapii wg ep z frakcjonowana cistoplacyna
Stan po zawale 2005 r, nadcisnienie, hipokalemia

Pacjentka przyjeta z powodu zzgg w rtg klatki guz pluca prawego

Bronchofiberoskopia:
Krtan prawidlowa. Struny glosowe symetryczne ruchome. Tchawica prawidlowa W KONCOWYM ODCINKU PO STR PRAWEJ JUZ NACIECZONA ostroga gorna ostra na poszerzonej podstawie. Wejscie do oskrzeli plata gornego po stronie prawej przesloniete przez EGZOFITYCZNY TWOR, ktory idac glebiej otacza naciekiem oskrzela posrednie, siega do VII, w obrazie jest szczelinowaty. Zmiana dotyczy scian oskrzela w poczatkowym przebiegu poniewaz sa widoczne oskrzela segm 1, 2, 3 z prawidlowym nablonkiem. Ze zmiany pobrano 5 wycinkow do badania HP oraz popluczyny na cytologie. Pozostale oskrzela o prawidlowej budowie.

BADANIE CYTOLOGICZNE BAC wezla chlonnego:
Kom. nowotworowych nie stwierdzono, elementy morfotyczne krwi

Aspirat:
Cell carcinomatosae microcellulare

BAD HISTOPATOLOGICZNE - wyc.oskrzela:
Ca microcellulare

Usg jamu brzusznej:
wszystko ok

mam pytania
1. co oznacza w rozpoznaniu SCVS ?
2. wiem ze nikt mi nie napisze ile bedzie zyla, wiem ze liczyc w miesiacach, wiem ze bedzie nawrot ale czy nie jest az tak zle? czy jednak ma szanse na spore - ok 2 letnie przedluzenie zycia

ps. mieszkam za granica wylatuje w niedziele bede tylko na kontrolnej morfologii
moj tata ma raka krtani :( prawdopodobnie glosni - taki wynika z kodu .
boje sie jak wszyscy ktorzy przez to przechodza lub przechodzili
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group