1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 18
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak złośliwy Clark IV ,Breslow 3mm
icia

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 30080

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-02-21, 16:01   Temat: Czerniak złośliwy Clark IV ,Breslow 3mm
Witajcie :)

Nie piszę często bo i nie ma o czym ale na forum zaglądam codziennie .

Jestem po kolejnej kontroli z badań miałam zlecone rtg płuc , wszystko jest w porządku bez zmian :)

Mija właśnie dwa lata od wycięcia :-D
  Temat: Czerniak złośliwy Clark IV ,Breslow 3mm
icia

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 30080

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-12-01, 19:00   Temat: Czerniak złośliwy Clark IV ,Breslow 3mm
Witajcie , miałam robione w wrześniu TK z kontrastem i jest wszystko OK czyli mam po prostu dodatkową śledzionę :)

A tak poza tym czuję się dobrze i pomalutku zapominam o chorobie :)
  Temat: Czerniak złośliwy Clark IV ,Breslow 3mm
icia

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 30080

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-05-06, 20:27   Temat: Czerniak złośliwy Clark IV ,Breslow 3mm
Ten lekarz od USG jest cenionym lekarzem

, pierwsze badanie w 2015 r. tuż przed wizytą u prof. miałam robione przez innego lekarza
i to są moje jedyne USG jakie miałam wykonywane w swoim życiu

tak że może i faktycznie mam tę śledzionę dodatkową

Poczekam chyba spokojnie do tego 24 maja i zobaczę co dalej

Spróbuję wkleić zdjęcia tych USG ale nie wiem czy mi się uda bo to pierwszy raz ;)



A to USG z 2015 roku


[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2016-05-06, 21:59 ]
Proszę zamieszczać wyniki jako załączniki, nie jako linki hostujące (odnośniki do stron zewnętrznych, bo mogą łatwo się zdezaktualizować/zniknąć).
Jak dodać załączniki do posta:
http://www.forum-onkologi...orum/faq.php#35


  Temat: Czerniak złośliwy Clark IV ,Breslow 3mm
icia

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 30080

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-05-06, 12:46   Temat: Czerniak złośliwy Clark IV ,Breslow 3mm
Witajcie
Byłam wczoraj na USG (poszłam prywatnie z własnej inicjatywy ponieważ na ostatniej wizycie w CO nie zlecono mi żadnych badań)

Lekarz robiący USG dojrzał na śledzionie litą hypoechogeniczną zmianę o wielkości 20 mm z sugestią że może to być dodatkowa śledziona aczkolwiek nie kazał z wizytą czekać do września jak mam wyznaczoną tylko jak najszybciej i zrobić TK :shock:

Znalazłam onkologa w mojej miejscowości i zapisałam się na 24 maja , bliższych terminów nie było

Nic mi w brzuchu nie dokucza , apetyt mam normalny ......czy to może być coś poważnego??
  Temat: Czerniak złośliwy Clark IV ,Breslow 3mm
icia

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 30080

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-04-20, 14:35   Temat: Czerniak złośliwy Clark IV ,Breslow 3mm
Dzięki za wsparcie :)

Już po wizycie i oczywiście jest dobrze :-D Badań żadnych nie zlecono następna wizyta we wrześniu :)
  Temat: Czerniak złośliwy Clark IV ,Breslow 3mm
icia

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 30080

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-04-19, 14:11   Temat: Czerniak złośliwy Clark IV ,Breslow 3mm
Jutro wizyta kontrolna w CO :)
  Temat: Czerniak złośliwy Clark IV ,Breslow 3mm
icia

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 30080

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-03-09, 16:36   Temat: Czerniak złośliwy Clark IV ,Breslow 3mm
TK wyszło ok , tak mnie zastanawia czy lekarz oglądał mój wynik z rtg czy pomylił z innym .

Ale tak mnie skutecznie wystraszył tą diagnozą że te oczekiwanie na wynik TK było dla mnie koszmarem
  Temat: Czerniak złośliwy Clark IV ,Breslow 3mm
icia

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 30080

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-02-07, 11:37   Temat: Czerniak złośliwy Clark IV ,Breslow 3mm
Kochani chciała bym Was prosić o pomoc

W tym miesiącu trafiłam do ortopedy z bólami zwyrodnieniowymi w stawie barkowym , poprosiłam go także o zdiagnozowanie bólu kręgosłupa który pojawił się u mnie ok 3 m-cy wstecz

Po wykonaniu rtg lekarz powiedział że jeden z kręgów wygląda jakby był złamany , na moje pytanie czy to może być przerzut czerniaka odpowiedział negatywnie i dał mi skierowanie na TK tego kręgu w celu dalszej diagnostyki

I teraz moje pytanie czy zwykłe TK może wykluczyć przerzut czy powinno to być TK z kontrastem ?

Tak trudno uzyskać skierowanie na badania od lekarzy a jeśli jeszcze nie wie się dokładnie o co prosić to już wcale nie chcą dać
  Temat: Czerniak złośliwy Clark IV ,Breslow 3mm
icia

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 30080

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-07-24, 20:42   Temat: Czerniak złośliwy Clark IV ,Breslow 3mm
stefanek napisał/a:
(...)


Stefanku nie zgodziłabym się tu z Tobą

USG i RTG to rutynowe badania a nie dodatkowe, wskazane przez CO jako badania kontrolne po wycięciu czerniaka , chyba tylko te najcieńsze czerniaki nie wymagają tej kontroli,

A załatwianie badania RTG to nie wiem co Myszka miała na myśli ale chyba chodziło o samo skierowanie bo bez niego nawet prywatnie RTG się nie wykona.

Nie bądźmy dla siebie złośliwi , cieszmy się tym co mamy i pomagajmy sobie w chorobie dzieląc się doświadczeniami i spostrzeżeniami :)

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2015-07-28, 08:06 ]
Nie ma potrzeby cytowania całych poprzednich postów.

  Temat: Czerniak złośliwy Clark IV ,Breslow 3mm
icia

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 30080

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-07-20, 21:22   Temat: Czerniak złośliwy Clark IV ,Breslow 3mm
I już po zdjęciu szwów i wyniki odebrane :)
Węzły wartownicze czyste , zalecenia co do dalszego postępowania w chorobie to rutynowa kontrola 2 razy do roku USG i RTG i o dziwo kazali mi z tym iść do rodzinnego a w COI pojawić się dopiero gdyby coś niepokojącego się działo
Pozdrawiam Was wszystkich i życzę Wam też takich pozytywnych informacji jakie ja dziś usłyszałam :)
  Temat: Czerniak złośliwy Clark IV ,Breslow 3mm
icia

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 30080

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-06-09, 11:10   Temat: Czerniak złośliwy Clark IV ,Breslow 3mm
Już po wizycie w Warszawskim CO , termin poszerzenia marginesu oraz oznaczenia i zbadania wartownika ustalony na 25 czerwca :)
Wrażenia po wizycie jak najbardziej pozytywne , nastawiłam się na dłuuuuuuuuuuugie czekanie a poszło jak z buta :-D ale faktycznie o godz. 15 były jeszcze osoby z godz. 8 , a ja weszłam jeszcze sporo przed wyznaczoną godz. ale to może dlatego że miałam jeszcze przeprowadzaną wstępną diagnostykę anestezjologiczną ?
Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów tych piszących jak i tylko czytających :)
  Temat: Czerniak złośliwy Clark IV ,Breslow 3mm
icia

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 30080

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-06-01, 17:12   Temat: Czerniak złośliwy Clark IV ,Breslow 3mm
Kochani mam jeszcze jedno małe pytanie czy morfologię też powinnam zrobić przed pierwszą wizytą?? Bo mam zrobione usg i rtg klatki ale czytając tu na forum inne tematy dotyczące czerniaka niektórzy piszą o morfologii :?:
  Temat: Czerniak złośliwy Clark IV ,Breslow 3mm
icia

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 30080

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-05-28, 20:20   Temat: Czerniak złośliwy Clark IV ,Breslow 3mm
Badania zrobione USG brzuszka i węzłów ponoć w normie , lekarz nic nie znalazł , rtg klatki opis za 10 dni nie wiem czy zdążę z opisem odebrać czy tylko samo prześwietlenie wezmę .............................. dziś się wybeczałam , wygadałam i chyba mi troszkę ulżyło ..............
Wielkie dzięki wszystkim za szybkie odpowiedzi .....
a i jeszcze jedno MYSZKO? mówiłaś żeby zapisać sobie pytania na kartce , ale ja nie mam pojęcia o co ja mam się pytać? tylko ten temat badań klinicznych mi się cały czas kołacze w głowie :?ale??: :?ale??:
  Temat: Czerniak złośliwy Clark IV ,Breslow 3mm
icia

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 30080

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-05-27, 19:32   Temat: Czerniak złośliwy Clark IV ,Breslow 3mm
Kazali mi stawić się na godzinę przed wizytą w rejestracji a potem pod gabinet nr. 30 ........................
Wie ktoś z Was może jak długo czeka się teraz na poszerzenie tego marginesu i wycięcie tego wartownika???
  Temat: Czerniak złośliwy Clark IV ,Breslow 3mm
icia

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 30080

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-05-27, 19:02   Temat: Czerniak złośliwy Clark IV ,Breslow 3mm
Dzięki Myszko za szybką odpowiedź , zapisałam się na jutro na USG j. brzusznej i węzłów , jak będę na miejscu to zobaczę może jeszcze rtg spróbuje zrobić
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group