1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Po czerniaku - zakaz podróży poza Polskę?
i.groszek

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 5359

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-05-19, 21:10   Temat: Po czerniaku - zakaz podróży poza Polskę?
Witam wszystkich,

Jestem po wycięciu czerniaka, docięciu i biopsji węzłów wartowniczych: "Clark III, Breslow 0,75 mm. Węzły wartownicze – czyste, w badaniu immunohistochemicznym nie stwierdzono izolowanych komórek czerniaka".

Wiem, że powinnam się teraz regularnie kontrolować i chronić przed słońcem. Na dzisiejszej wizycie lekarz stwierdził, że ponadto, jako że mój układ immunologiczny jest teraz osłabiony nie powinnam w najbliższych 2 latach wyjeżdżać poza Polskę, zmieniać klimatu itp. Lekarz stwierdził że nawet wyjazd np. do Włoch obarczone jest ryzykiem wznowy, z uwagi na inny rytm dnia (w dzień sjesta, wieczorem życie) - organizm miałby skupić się na przyzwyczajaniu do nowych warunków, a nie na walce z potencjalnym nawrotem choroby.

Czy spotkaliście się kiedyś z takimi zaleceniami?

Jestem osobą bardzo aktywną, uprawiającą sporty, dużo podróżuję. Wydaje mi się, że najważniejszą zasadą teraz jest żyć jak wcześniej (oczywiście z umiarem, nie przemęczając się ekstremalnie), po prostu zachowując zdrowy rozsądek, słuchając własnego organizmu. Jestem teraz na urlopie macierzyńskim, mąż na wychowawczym, w planach mieliśmy długie wakacje. Nie wyobrażam sobie zamknięcie w domu czy przymusowego wcześniejszego powrotu do pracy. Miałoby to raczej opłakany wpływ na moją psychikę, a przecież to ona jest kluczowa w walce z chorobą. Marzę o wyjeździe i oderwaniu się od myślenia o tym co przeszłam.

Z góry dziękuję za odzew!
Iza
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group