1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 21
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Dieta niskofosforanowa / skaczące TSH po usunięciu tarczycy
hunter5556

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 40978

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-11-11, 00:51   Temat: usunięcie tarczycy a stan psychiczny
Witam

Jestem parę lat po usunięciu tarczycy ( została tylko niewielka część)

Stale kontroluję poziom TSH . Raz jest on w normie, raz powyżej, a innym razem poniżej dopuszczalnej normy.
Moje pytanie brzmi, czy w skutek tych wahań hormonów może to jakoś wpłynąć na moja ogólną inteligencję. Prościej mówiąc, mogę po prostu zgłupieć? W internecie jest niby napisane ze nadczynność, czy niedoczynność powodują spadek koncentracji,, zdolności poznawczych, redukcję zainteresowań.
Mój styl życia wymaga ciągłej koncentracji, kreatywnego myślenia itd. Nie chcę przez swoją chorobę wykluczyć się z pewnych form rozwoju zawodowego.
Czy osoby obecne na tym forum, także po resekcji tarczycy, odczuwają spadek zdolności umysłowych?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2014-11-11, 08:18 ]
Masz już swój wątek na Forum.
Nowy wątek scalony.


[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2014-11-12, 17:34 ]
Ostrzeżenie: 1 pkt - zgodnie z uwagą w poście #20.
  Temat: Dieta niskofosforanowa / skaczące TSH po usunięciu tarczycy
hunter5556

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 40978

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-09-01, 20:24   Temat: Dieta niskofosforanowa / skaczące TSH po usunięciu tarczycy
dzieki za info
badanie zorbiłem bo moja endokrunolożka mi kazała nie wiem po co(skoro to co własnie i tak zrobi swoje)
  Temat: Dieta niskofosforanowa / skaczące TSH po usunięciu tarczycy
hunter5556

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 40978

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-08-31, 19:32   Temat: Dieta niskofosforanowa / skaczące TSH po usunięciu tarczycy
ok
Ca 2.31 (2.1 -2.6)
P 1.38
H3-gen cos tam 2.7605 tez w normie
tsh 2.7 w normie ale mi zalecją ponizej 1
anty tg 0.41 (0-4.11)

morfologia to tylko hemoglobina za nisko 13 (14-17)
  Temat: Dieta niskofosforanowa / skaczące TSH po usunięciu tarczycy
hunter5556

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 40978

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-08-31, 19:12   Temat: prosba o intepretacje wyników badań
witam
zrobiłem badania krwii pod kątem wizyty w co w gliwcach endokrynolog mi kazała(nie wiem po co skoro w co zrobią jescze raz)

tsh mamz awyzone jak wpsomniałem w innym poście tsh 2.7
hemoglobina 13 ( norma 14-17)
anty tg 0.41( max 4.11)

rok temu anty tg wynosioło 10.26 (ale maxymalny pułap był to 116 moze inna skala)
słyszałem ze to anty tg świadczy o obecności komórek taryczyc (wzgldnie rakowych)
fachową intepretację zeorbi lekarz ale na podstawie tych danych mozecie państw cos powiedzieć czy np jest ryzyko ze sa jakeis rakowe komorki ???
dodam ze nie mam całej tarczycy usuniętej został podobno jakiś"kikut"

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2013-08-31, 19:59 ]
Wątek scalony.
Po raz kolejny prosimy o nie zakładanie kolejnych wątków - zgodnie z Regulaminem opisuj swoją całą historię choroby i leczenia w jednym wątku, jaki już założyłeś na Forum.
Kolejne złamanie Regulaminu będzie skutkowało oficjalnym ostrzeżeniem.
  Temat: Dieta niskofosforanowa / skaczące TSH po usunięciu tarczycy
hunter5556

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 40978

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-08-27, 19:17   Temat: Dieta niskofosforanowa / skaczące TSH po usunięciu tarczycy
dzieki za info czekam wiec do wizyty w gliwicach
mam andizeje ze nie nastapi zmaina guza miałem ok 8 mm nawet nie "jodowali" mnie lekarz powiedział ze na 99% nie ebdzie juz z tym problemów ale zobaczymy.
Oby w razie czego dało sie problem "zlikwidować" jodwaniem
  Temat: Dieta niskofosforanowa / skaczące TSH po usunięciu tarczycy
hunter5556

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 40978

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-08-27, 17:54   Temat: Dieta niskofosforanowa / skaczące TSH po usunięciu tarczycy
Mam za tydzień planowaną rok temu kontrolę.
Obawiam się, żeby coś znowu nie wyszło złego w badaniach.
Mam nadzieję, że wszystko będzie ok.
  Temat: Dieta niskofosforanowa / skaczące TSH po usunięciu tarczycy
hunter5556

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 40978

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-08-27, 17:01   Temat: Dieta niskofosforanowa / skaczące TSH po usunięciu tarczycy
Miałem raka brodawkowatego tarczycy - 8 mm.
  Temat: Dieta niskofosforanowa / skaczące TSH po usunięciu tarczycy
hunter5556

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 40978

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-08-27, 16:15   Temat: Dieta niskofosforanowa / skaczące TSH po usunięciu tarczycy
A co może być przyczyną wahań TSH, lub jego za wysokiego poziomu w przypadku usunięć tarczycy??
Chyba jak już TSH weszło na poziom np 0.5, to taka konfiguracja leków powinna trzymać ten hormon w ryzach, a on i tak się podwyższył.
  Temat: Dieta niskofosforanowa / skaczące TSH po usunięciu tarczycy
hunter5556

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 40978

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-08-27, 14:45   Temat: Dieta niskofosforanowa / skaczące TSH po usunięciu tarczycy
Mnie tylko martwi to, że to może być oznaka jakiejś wznowy czy coś w tym stylu.
W lipcu miałem TSH 0.55, a teraz to jest sierpień 2.7.
  Temat: Dieta niskofosforanowa / skaczące TSH po usunięciu tarczycy
hunter5556

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 40978

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-08-27, 13:50   Temat: Skaczące TSH po usunięciu tarczycy
Witam.
W marcu 2012 r., miałem usuniętą tarczycę. Od tego czasu przyjmuje erytorx.
Jednak mam skaczące TSH wyniki zmieniają się często albo w niedoczynność albo w nadczynność.
Ostatnio miałem TSH 2.7 a górny próg to 1.0.
Co jest przyczyną wzrostu wydzielania tego hormonu?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: jusia: 2013-08-27, 18:15 ]
To chyba chodzi o Euthyrox?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: jusia: 2013-08-27, 18:26 ]
Proszę niepotrzebnie nie zakładać dodatkowych wątków. Scaliłam Twoje tematy.
Edytowałam też Twoje posty.


  Temat: Dieta niskofosforanowa / skaczące TSH po usunięciu tarczycy
hunter5556

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 40978

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-08-01, 23:04   Temat: Dieta niskofosforanowa / skaczące TSH po usunięciu tarczycy
Ja też normalnie się odżywiam (czyli po mojemu).
Trochę słodyczy, trochę słodkich napojów itp. standardowe produkty.
Dodam, że wyniki badań krwi mam książkowe (wapń, potas itp).
Zastanawiam się właśnie nad tą dietą. Czy aby w wyniku jej bagatelizowania nie było jakiś problemów za x lat. Trudno, spytam po prostu lekarza co i jak.
  Temat: Dieta niskofosforanowa / skaczące TSH po usunięciu tarczycy
hunter5556

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 40978

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-08-01, 20:30   Temat: Dieta niskofosforanowa / skaczące TSH po usunięciu tarczycy
Dlaczego po usunięciu tarczycy należy stosować tą dietę i co się może dziać jak się jej nie przestrzega??
  Temat: zna ktoś objawy raka migdałków
hunter5556

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 29482

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2012-07-24, 22:38   Temat: rak migdałka objawy
Witam
ponad rok temu zauważyłem mały guzek na migdale ani nie boli ani nie powiększa się bardzo się boje ze to rak
jakie jest prawdopodobieństo za taki guzek nie rosnący cały czas moze byc rakiem
śledze wątki z rakiem migdałka ponieważ bardzo sie obawiam tej choroby mzoe troche jestem znerwicowany poeniwaz przesłże leczenie raka tarczycy brodawkowatego oraz tata jakis czas temu zmarł na raka wogole boje się iść do lekarza w tej wkestii

Niby byłem o laryngologa przed usunięciem tarczycy i po zabiegu w centrum onkologi ( badanie głośni)
i zaden z nich nie doczepiał się tego migdałka
moze to jest po rpzelwekłym elczeniu gardła (migdałków) jak byłm mały czyli jakieś 10 czy 12 lat temu
wogole jak szybko rozrasta się ten typ nowotwrou?

przepraszam za błędny w pisowni i wogole za fatygę
Mat 23 lata

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2012-07-24, 22:47 ]
Kolejny raz scalam wątek dotyczący tej samej sprawy. Następnym razem - ostrzeżenie.
  Temat: zna ktoś objawy raka migdałków
hunter5556

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 29482

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-10-16, 01:38   Temat: zna ktoś objawy raka migdałków
co do tarczycy ma tylko biopsje oepracje mamw grdniu ale ten tym raka rzadko daje przerzuty a mój w dodatu jest wcześnie odkryty dokąłdniej w osobnym wątku opisałem to
  Temat: zna ktoś objawy raka migdałków
hunter5556

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 29482

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-10-16, 01:36   Temat: zna ktoś objawy raka migdałków
w biopsji jest napisane nieliczne terycoś tam..... typu caricoma papillare

należy dokonać dalszej diagnostyki
wątpie żeby był to przerzut lekarz powiedział ze to odkryty rak bardzo wcześnie, a pzoa tym ten typ raka jest najłagodniejszy przerzty są abrdzo rzadko już w zaawanspowanym stanie,
będe miałw w grudni zabieg więc wtedy się przekoanmy na 100 co to jest a bipsję i tak weryfikją w gliwicach jeszcze. guzek ma wymairy ok 9mm na 12mm torbielowaty


węzły chłonne niepowiększone
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group